Як правильно укладати ламінат

17.01.2021
2 691
Admin

Как правильно укладывать ламинат

  1. Технологія плаваючої підлоги
  2. Перевірка основи для настилу ламінату
  3. Укладання ламінату: як правильно укладати ламінат

Ламіноване підлогове покриття (ламінат) зобов'язаний своєю популярністю тим фактом, що він дозволяє швидко і без великих витрат створити підлогу, схожий за виглядом і якістю з паркетом. Також він не вибагливий до основи, ламінатом можна укладати бетон, лінолеум, дерево, ПВХ та інші. У цій статті ми відповімо на основне питання: "Як правильно укладати ламінат" і розглянемо різні варіанти укладання ламінату своїми руками.

Спершу слід сказати про основі для ламінату, вона повинна бути сухою, рівною, міцною та чистою. Рівність поверхні ви можете перевірити будівельним рівнем.

Технологія плаваючої підлоги

Технология плавающего пола

Відомо, що дерево може змінювати свої розміри при зміні температури і вологості. Тому ці зміни можуть призвести до пошкоджень чітко зафіксованого підлоги. Для цього існує система так званого "плаваючої підлоги". Відразу слід сказати що це ще один плюс ламінату, так як дозволяє уникнути пошкоджень, викликаних зміною навколишнього клімату (мікроклімату приміщення). Принцип плаваючої підлоги полягає в залишенні зазорів зі стінами, трубами та іншими взаємодіючими конструкціями. В отворах дверей і арках залишається своєрідний температурний шов, який встановлюється спеціальний перехідний профіль - Т-молдинг. Також Т-молдинг використовується при поділі ламінату, перевищує допустимі розмірні норми (8 м, ширина - 12 м, довжина). Але й тут існують виключення, призначені переважно для комерційних потреб. Площа такої підлоги досягає 400 м2 (20х20). Ширина залишається шва залежить від вологості повітря. В загальних випадках для приміщень з низькою вологістю залишають близько 3-5 мм, а в приміщеннях з високою вологістю - близько 5-8 мм. Дані розраховані виходячи з максимально можливого розміру (12х8 м).

Перевірка основи для настилу ламінату

Проверка основы для настила ламината

Вимоги, що пред'являються до основи наступні. Не можна класти ламінат на поверхню, відносна вологість якого більше 70% (при температурі-18С). Якщо у вас немає спеціального вимірника, вологість можна виміряти підручними засобами. На підлогу приклеюється поліетиленова плівка, розміром 1х1 метра і фіксується скотчем. Якщо через 4 - 5 діб на поліетилені з'являться краплі або підлога під ним стане темніше, значить підлогу недостатньо висох і класти на підлогу ламінат не рекомендується. Спершу його необхідно висушити.

Також на бетонну основу необхідно розмістити шар гідроізоляції, що складається з плівки поліетилену. У разі використання ДВП або ДСП основи плівка не застосовується. У випадку ж з лінолеумом, можна стелити ламінат прямо зверху лінолеуму, в такому випадку лінолеум буде виконувати функцію гідроізоляції.

Для укладання ламінату на ковролін потрібно особливу увагу.Придатним для основи вважається лише щільний ковролін, товщиною до 7 мм. На ковролін кладеться проміжний шар паперу. Якщо ж ковролін лежить на бетоні, то його потрібно буде зняти і очистити бетон від залишків клею. Поліетилен ж не кладеться ні на які текстильні підстави.

Керамічна плитку в більшості випадків залишають, а в ролі гідроізолюючого матеріалу також використовують поліетиленову плівку.

Для укладання ламінату на дерев'яну підлогу потрібно усунути дефекти старої підлоги (скрип, нерівності), також можна зверху покласти проміжний шар ДСП. Поліетиленова плівка в даному випадку не використовується.

Укладання ламінату: як правильно укладати ламінат

Укладка ламината — как правильно укладывать ламинат

Не розпаковуючи панелі ламінату, залиште їх у приміщенні на 48 годин. Щоб уникнути впливу вологості, не залишайте їх ближче 50 см від стін приміщення.

У ванних кімнатах та саунах стелити звичайний ламінат не можна. Для таких приміщень використовується спеціальний ламінат з додатковими покриттями.

Особливо для бетону, необхідно попередньо укласти ізолюючий матеріал, наприклад поліетиленову плівку. У місцях стиків вона накладається внахлест і фіксується скотчем.

Коробку дверей необхідно вкоротити, забезпечивши простір для заводу листа ламінату.

Підлога буде виглядати краще, якщо розташовувати планки перпендикулярно вікну. Укладання ламінованої підлоги потрібно виробляти гострим виступаючим краєм до стіни. Цю кромку першого ряду потрібно зрізати. А використовуючи клини потрібно зробити відступ від стін.

Укладання ламінату відбувається шляхом вставки з'єднувального механізму (замку) подальшої планки під кутом 30º, в паз попередньої, вже встановленої планки. Для цього один кінець встановлюється планки піднімається і після заклади замку, опускається.

Укладання відбувається послідовно. Після завершення першого ряду повертайтеся до першої планки і продовжуйте укладання, поєднуючи при цьому листи ламінату горизонтальними замками.

Взагалі можна стелити ламінат двома способами:

  1. Поєднуючи спочатку планки по широкій стороні, а потім за допомогою вузької.
  2. Поєднуючи спочатку планки по вузькій стороні, а потім по широкій.

При обході труб, отвір ламінату має бути на 10 - 12 мм ширше самих труб.

При установці останнього ряду, заміряйте необхідну відстань і відріжте лист ламінату. Не забувайте також про відступ 5-8 мм від стін.

Укладання ламінату своїми руками завершена.

Укладка ламината

Пол из ламината — укладка ламината своими руками

Читайте також: