Як правильно встановити лічильник води

17.01.2021
3 398
Admin

Как правильно установить счетчик воды

 1. Збірка лічильника
 2. Врізка лічильника у водопровідну магістраль
 3. Відео

Помітне подорожчання природних ресурсів призвело до того, що власники власного житла змушені були зайнятися установкою приладів обліку. Лічильники самого різного призначення та профілю (електричні, газові, водні), що встановлюються у відповідних магістралях, дозволили не тільки налагодити суворий контроль витрати окремих видів ресурсів, але й забезпечили можливість зниження їх споживання.

Сучасні прилади обліку води, звані також водомірами, широко використовуються як на виробництві, так і в побутовій сфері. З допомогою цих пристроїв вдається налагодити надійний контроль витрати рідини в магістралях холодного і гарячого водопостачання.

Установка водомера

Так як правильна установка лічильника води неодмінно зажадає від вас певної підготовки - радимо скористатися матеріалами даної статті для одержання загального уявлення про розглянутий предмет.

Відразу ж звернемо вашу увагу на те, що монтаж побутового приладу обліку включає в себе наступні етапи:

 • попередня збірка лічильника;
 • врізка приладу у водопровідну магістраль;
 • реєстрація.

Поговоримо про те, як правильно встановити лічильник води, детальніше.

Збірка лічильника

Сборка счетчика воды

В комплект лічильника води крім самого механізму обліку входять також фільтр грубого очищення, що виключає попадання в механізм великих частинок сміття, і зворотний клапан. Установка останнього проводиться на вимогу служб водоканалу, що є своєрідним захистом від «відмотування» свідчень. Всі перераховані вузли перед підключенням до магістралі об'єднуються в один робочий блок.

В комплект лічильника входять також спеціальні накидні гайки (так звані «американки»), які дозволяють легко встановлювати прилад в розрив магістралі. Саме ці гайки і використовуються для приєднання до приладу фільтра і зворотного клапана.

Комплект счетчика воды

Одна з найгрубіших помилок, яку найчастіше робиться новачками - це порушення послідовності монтажу окремих складових лічильника.

На кожній складовій нанесена позначка у вигляді стрілки з вістрям, що вказує напрямок протікання води через всю систему в цілому.

Орієнтуючись на напрямок цих стрілок, водомірний модуль необхідно компонувати в наступній послідовності:

 • В першу чергу, натискна гайка («американка») приворачивается до корпусу фільтра з боку вістря мітки, наявної на ньому.
 • Потім інша така ж гайка кріпиться на зворотному клапані, але вже з боку хвоста мітки. Відзначимо, до речі, що такі гайки мають у своєму комплекті ущільнювальні прокладки з паранита (гуми) і не потребують застосування клоччя, стрічки фум» або подмоток іншого типу.
 • Оскільки функціонування лічильника також залежить від напрямку протікання води, то на його корпусі є указательная стрілка. При установці приладу її вістря має бути спрямоване від крана, зі здатністю відтинати даний ділянку магістралі (в протилежну сторону від нього).
 • На заключній стадії складання приєднуємо до лічильника зворотний клапан і фільтр (з дотриманням напрямки вказівних стрілок і з використанням накидних гайок з ущільнювачами).

Врізка лічильника у водопровідну магістраль

Врезка счетчика воды

Так як правильність встановлення лічильника води у водопровідній системі визначається тим матеріалом, з якого виготовлені магістральні труби, нам належить розглянути кілька варіантів.

Найскладніше встановлюється водомір у водопровідну мережу з металевими трубами. В цьому випадку вам буде потрібно ножівка по металу і інструмент для нарізування різьби. Навіть якщо однією з точок підключення є встановлений в магістралі кран (з уже наявною різьбленням), то другий з цих точок відповідну різьблення ви все ж повинні будете нарізати самі.

У разі металопластикових або подібних їм труб описувані нами процедури помітно спрощуються. Питання з підключенням лічильника виникають, як правило, лише при роботі з поліпропіленовими трубами.

Паяльник для труб

Тут вам буде потрібно спеціальний паяльник для пропілену, а також уміння з ним звертатися (дивіться «Як паяти поліпропіленові труби»). Подальші роботи зазвичай проводяться за наступним сценарієм:

 • Спочатку потрібно розрізати трубу для того, щоб врізати в це місце повністю укомплектований модуль водоміра. В цьому випадку всі з'єднання обов'язково ущільнюються за допомогою клоччя або стрічки фум».
 • Після того як ви надійно зміцнили лічильник на відсічному крані, потрібно точно виміряти місце розташування відповідної різьбовий зони на іншому кінці блоку і по ньому відрізати надлишок магістральної труби. Як раз в цьому місці вам і слід нарізати різьбу для відповідної частини.
 • Потім необхідно взяти зворотний клапан з «американкою» (від'єднавши їх передусім від лічильника) і «посадити» на тільки що нарізану різьблення з використанням клоччя або стрічки.

В кінці роботи вам залишиться лише з'єднати клапан з лічильником, відкрити вентиль крана і перевірити на герметичність всі різьбові з'єднання.

Відео

У цьому відеоролику показаний процес встановлення лічильника води.

Читайте також: