Як правильно утеплити підлогу

17.01.2021
5 028
Admin

Как правильно утеплить пол

 1. Види утеплювачів
 2. Утеплення бетонних підлог
 3. Утеплення дерев'яних підлог
 4. Способи нанесення рідких покриттів

Утеплення підлоги в житлових та підсобних приміщеннях (в тому числі і в гаражі) здійснюється зазвичай з метою зниження рівня теплових втрат і підтримання температури в них на комфортному рівні. Крім цього, застосування сучасних теплоізоляційних матеріалів сприяє поліпшенню звукоізоляції утеплюючи об'єктів.

Слід зазначити також, що для утеплення підлог різних категорій застосовується захисний матеріал відповідного типу, причому кожен з цих утеплювачів має свої відмінні характеристики.

У відповідності з цим теплозахисні вироби можна розділити на наступні класи:

 • матеріали, що володіють низьким коефіцієнтом теплопровідності і призначені тільки для утеплення підлоги;
 • утеплення підлоги, відрізняються підвищеними звукоізоляційними властивостями;
 • утеплювальні матеріали, стійкі до деформаційних навантажень і здатні зберігати при цьому свою структуру і форму;
 • захисні структури з високим показником вогнестійкості.

Природно, що більшість відомих теплоізоляторів володіє тією чи іншою мірою всіма зазначеними можливостями, особливо виділяючись лише однією з них.

Види утеплювачів

малериалы для утепления полов

Розрізняють кілька видів утеплюючого матеріалу, кожен з яких є основою для виготовлення відповідних теплоізоляційних структур. Це:
 1. Матеріали мінерального походження (мінвата, керамзит, цементні розчини з модифікуючими добавками).
 2. Деревно-стружкові вироби (фанера, ДСП, тирсу, ековата).
 3. Теплоізоляційні матеріали з групи полімерів (пластиків). В цю групу входять наступні види утеплювачів:
 • матеріали, оформлені у вигляді твердих плит (пінопласт і його різновиди);
 • рідкі полімерні теплоізолятори (полімочевина, піноізол, пенофол, фарби теплозахисні).
 1. Силікатні матеріали (скловата).

Виды утеплителей для утепления полов

Кожен з перерахованих матеріалів характеризується в свою чергу своєю особливою (відмінною від інших) технологією монтажу утеплювальних структур. У цій статті ми коротко ознайомимо вас з цими технологіями і спробуємо відповісти на питання про те, як правильно утеплити підлогу.

Утеплення бетонних підлог

Утепление бетонного пола

Використовувані для утеплення бетонних підлог матеріали повинні володіти наступними властивостями:

 • високою міцністю на стиск;
 • невеликою товщиною ізолюючого шару;
 • здатність зберігати свої ізолюючі властивості при підвищених механічних навантаженнях і при високій вологості.

Схема утепления бетонных полов

Усіма зазначеними властивостями володіють матеріали, виготовлені на основі пінопласту та його різновидів. Цей матеріал застосовується для утеплення бетонних підлог в гаражних будівлях, що експлуатуються в жорстких умовах. Розглянемо для прикладу процедуру утеплення, вироблену з використанням пінополістиролу (сучасної різновидом пінопласту).

При підготовці підлоги спочатку укладається шар подушки з гравію товщиною 30-40 см, яка потім ретельно утрамбовується. Після просипки подушки 10-сантиметровим шаром піску влаштовується чорнову бетонну підлогу.

Поверх нього (після висихання) укладається шар гідроізоляції, в якості якої використовується проста плівка з поліетилену. І тільки після всіх цих операцій укладаються самі утеплювальні плити з полістиролу товщиною не менше 10 див. Потім слід прокласти ще один шар гідроізоляції, по верху якої проводиться бетонна стяжка товщиною не менше 5 см.

У сучасних умовах для утеплення бетонних покриттів все частіше застосовуються теплоізоляційні фарби, типовими представниками яких є корунд і астратек.

Схема утепления бетонного пола

В ході робочих процедур попередньо очищений від бруду і вирівняний за допомогою пенозола бетонна підлога закривається шаром стяжки і обробляється шляхом нанесення декількох шарів теплозахисної фарби.

Утеплення дерев'яних підлог


При розгляді питання про те, як правильно утеплити дерев'яний полвам доведеться зіткнутися з низкою варіантів. Розглянемо коротко найпоширеніші з них.

Утепление деревянных полов

При утепленні по лагах теплоізоляція укладається, як правило, на дошки або щити, подшиваемые до лагів знизу. Монтаж утеплювача повинен провадитися з обов'язковим захистом його шаром гідроізоляції; при цьому останній зазвичай укладається по обидві сторони утеплювача. В якості гідроізоляції використовуються, як правило, спеціальні плівки з полімерів (можна скористатися і звичайною поліетиленовою плівкою товщиною 0,2 мм).

При утепленні дерев'яної підлоги вказаної технології теплоізоляційні плити розміщуються зазвичай у вільному просторі між лагами і виявляються захищеними з цієї причини від будь-яких механічних впливів. Це дозволяє використовувати для утеплення таких підлог практично всі види найпоширеніших теплоізоляційних матеріалів (мінеральну вату, пінопласт або скловату).

Непоганих результатів можна досягти і при утепленні підлоги з деревини якими-небудь сипучими матеріалами (тирсою, наприклад). Найбільш ефективним утеплювачем з розряду сипучих вважається керамзит, відрізняється хорошою вологостійкістю і стійкістю до поширення горіння.

Великою популярністю користується в наш час і ековата, що відноситься до групи деревно-стружкових матеріалів. Цей утеплювач при нанесенні його на поверхню статевого покриття утворює захисний пористий шар, що володіє чудовими теплоізоляційними і звукоізоляційними характеристиками.

Способи нанесення рідких покриттів

Утеплення підлоги із застосуванням матеріалів з групи рідких теплоізоляторів на основі полімерів може вироблятися як вручну, так і з застосуванням спеціального видувного агрегату (фарбопульта).

Способы нанесения жидких покрытий

Використання фарбопульта забезпечить отримання більш рівномірного шару захисного покриття і приблизно на 30-40% скоротить витрату утеплювального матеріалу в порівнянні з ручним методом.

Ручний спосіб формування рідких ізолюючих покриттів передбачає нанесення на оброблювану поверхню декількох шарів, розташованих перпендикулярно один до одного, за допомогою звичайної кисті.

Утепленный деревянный пол

Читайте також: