Як правильно вставити пластикові вікна

17.01.2021
4 893
Admin

Как правильно вставить пластиковое окно

 1. Технологічні етапи
 2. Способи установки пластикових вікон
 3. Установка підвіконня
 4. Відео

Прийнявши рішення встановлювати самостійно пластикове вікно, потрібно розуміти, що від правильності установки залежить термін його служби.

Насправді ця робота не має особливих труднощів, особливо для людей, які вже стикалися з установкою вікон або дверей, і займе близько чотирьох годин. Звичайно, бажано мати помічника.

Технологічні етапи

Технологические этапы

Старе вікно демонтується і встановлюється нове. Демонтаж проводиться разом з підвіконням. Спочатку виймаються скла, знімаються стулки з петель, потім робляться пропили в кількох місцях на рамі і вона по частинах виймається. Допомогти в цьому може дриль з насадкою «лопатка».

Способи установки пластикових вікон

Способы установки окон

Встановити вікна можна двома способами: з распаковыванием і без розпаковування вікна. Як зрозуміло з назви, спосіб з распаковыванием вікна передбачає його розбирання на час установки. Цей спосіб вважається найбільш міцним і підходить для установки вікон в висотних будинках і для установки великих вікон. Распакечивать вікна людині, яка ніколи цього не робив, дуже непросто, тому установку таким способом краще довірити професіоналові.

Послідовність робіт при установці вікна з розпакуванням:

 • Распакечивается вікно. Досить гострий ніж ставиться в середині між рамою вікна і штапиком, обережно вдаряйте по лезу, щоб з'явилася щілина. Робиться це тупою стороною ножа, щоб не пошкодити штапик і не залишити подряпин на вікні. Зняти стулки.

Установка окна с распакечиванием

 • Встановлюється вікно в отвір і вирівнюється за допомогою рівня. Для фіксації можна використовувати дерев'яні бруски та інші підручні засоби. В рамі і стіни робляться отвори. Відступ від краю рами до першого отвору від 25 до 35 см. Для хорошого, жорсткого упору кріплення в металевий каркас вікна, з внутрішньої сторони рами отвори повинні бути такі, щоб капелюшок болта або шурупа, використовується для кріплення, могла вільно пройти в порожнину віконної коробки.
 • Виконується кріплення вікна до стіни за допомогою гвинтів або шурупів. Довжина болта залежить від ширини зазору між стіною і віконною рамою. Після кріплення необхідно знову перевірити рівнем положення вікна, у разі необхідності вирівняти його.
 • Встановлюються регулювальні пластини між зливними отворами і сам склопакет. Спочатку монтується верхній і нижній штапик, зазвичай їх акуратно забивають дерев'яною ручкою молотка, намагаючись не зачепити склопакет і не розбити його.
 • Запениваются щілини між стіною і вікном.

Этапы установки окон

При установці без розпакування кріплення вікна до стіни здійснюється за допомогою кріпильних елементів. Цей метод більш простий і займає менше часу. Для простоти попередньо можна встановити монтажний профіль, на який згодом встановити вікно.

Послідовність робіт при установці вікна без розпакування:

 • Наноситься розмітка на вікно у місцях, де буде встановлений кріплення. Зазвичай кріплення встановлюються з чотирьох сторін, перший від краю на відстані від 10 до 15 сантиметрів.
 • Спеціальними саморезами по металу кріпляться анкерні пластини так, щоб вони закріпилися в металі, який знаходиться всередині рами. Якщо використовується звичайний саморіз, попередньо робиться отвір свердлом. Діаметр саморізів залежить від розміру вікна: звичайне - 4 мм, велике - 8-12 мм

Саморезы для монтажа

 • Готується стіна. Тобто вставляється вікно і вирівнюється. У місцях, де будуть кріплення, робляться поглиблення в стіні на 3-4 див. в подальшому Це спростить роботу з укосами. При установці вікна необхідно звернути увагу на штапики, вони повинні бути всередині. Якщо встановити їх назовні, буде можливість демонтажу склопакетів з вулиці.

Второй способ монтажа окон

 • Вікно виставляється по рівню. Для вирівнювання можна використовувати шматочки дерева, пінопласт та ін Зручно спочатку закріпити вікно зверху, щоб воно не бовталося. За нормативами відхилення по вертикалі і горизонталі повинні бути не більше 1,5 мм на метр і не більше 3 мм на всю довжину.
 • Закріплюється вікно. Зробити це можна дюбелями або анкерами. Для кріплення до ракушечнику, пустотному цегли або пінобетону краще використовувати анкер з шести або восьми міліметровим діаметром, а для кріплення вікна до дерева зазвичай використовуються саморізи з 8-міліметровим діаметром. Якщо установка вікна проводиться не на підвіконня, анкерна пластина повинна згинатися так, щоб не заважати його подальшій установці.
 • З допомогою шестигранників регулюється віконна фурнітура. В результаті роботи вікно повинно відкриватися, не зачіпаючи інші частини вікна. Відкрита віконна стулка не повинна сама закриватися.
 • Кріпиться відлив. Бажано це робити під вікно, щоб уникнути просочування води. Кріпиться він спеціальними саморезами для металу довжиною 9 мм.
 • Запенивается простір між стіною і рамою. Важливо запінити всі щілини на 100%. Якщо великі щілини, то краще запінювати кілька разів. Після затвердіння піни, її необхідно закрити від ультрафіолету. Для цього можна використовувати кілька методів: спеціальна саморозширююча ущільнювальна стрічка, цементний розчин або клей для плитки. Якщо цього не зробити з часом піна прийде в непридатність.

Установка підвіконня

Монтаж пластикового подоконника

Вони найчастіше йдуть стандартної довжини, тому перед установкою його слід обрізати. Обрізаний підвіконня присувається до вікна і вирівнюється за рівнем, для цього можна використовувати шматочки пінопласту, цегли та інше.

Заглушки, загнані в стіну, краще приклеїти на суперклей. Якщо підвіконня виставляється під кутом, то він не повинен перевищувати трьох градусів. Після установки весь простір під ним заповнюється монтажною піною. При цьому поверхня необхідно пригрузить, щоб піна його не вигнула. Якщо між підвіконням і вікном залишається щілина, її можна заповнити силіконом.

Таких щілин можна уникнути, встановивши спочатку підвіконня, а на нього вікно.

Установка подоконника

Після виконання всіх настановних робіт необхідно дати вікна постояти приблизно 12 годин, для того щоб застигла піна. Якщо утворилися надлишки, їх необхідно акуратно зрізати канцелярським ножем. Захисну стрічку з вікна краще знімати після обробки укосів.

На цьому процес закінчено, а ви тепер знаєте, як правильно вставити пластикові вікна без допомоги фахівців.

Відео

Щоб своїми очима побачити весь процес установки вікон, ви можете ознайомитися з даними відеороликом.

Читайте також: