Як правильно вибрати ламінат

17.01.2021
1 455
Admin

Как правильно выбрать ламинат

  1. Типи ламінатних покриттів
  2. Вибір ламінатного покриття
  3. Ламінат в інтер'єрі, фото:

При проведенні чергового ремонту в квартирі нерідко постає проблема заміни старих (вже відслужили свій термін) підлоги на нове, більш зручне покриття. При цьому вибір часто падає на такий відомий всім нам матеріал як ламінат, який завоював останнім часом велику популярність у споживача. Ламінат дуже простий в установці, оскільки не вимагає перед своїм монтажем спеціальної підготовки підлоги. Крім того, в ході монтажу немає потреби скріплювати його з чорновою підлогою, а в разі переїзду таке покриття може бути легко розібрати.

На користь вибору ламінату кажуть також наступні факти:

  • Ламинатное покриття відрізняється високою опірністю до навантажень і дуже невибаглива під час експлуатації та догляду за ним.
  • Воно не вимагає спеціального шліфування і покриття лаком.
  • Матеріал ламінату абсолютно нечутливий до впливу сонячних променів і зберігає свою привабливість довгі роки.
  • Виготовляється з натуральної сировини і не містить ніяких шкідливих хімічних домішок.
  • Цей матеріал пожежостійкий, а також відрізняється хорошою звукоізоляцією.
  • Характеризується підвищеною стійкістю до стирання і зношування.

Типи ламінатних покриттів

Типы ламинатных покрытий

При вирішенні питання про те, як правильно вибрати ламінат, вам слід виходити з того, в приміщеннях якого виду передбачається його експлуатація. При цьому, чим більше планована навантаження на покриття, тим міцнішою повинна бути марка обраного вами матеріалу. Прийнята класифікація ламінату по міцності виражається в поділі різних марок цього матеріалу на класи. Причому, чим вище клас виробу, тим більш стійко набране з нього покриття до стирання і зношування. Сучасні ламінатні покриття випускаються в двох основних варіантах: комерційний і побутовий.

Коммерческий ламинат

Комерційний ламінат варто вибрати для підготовки покриттів в приміщеннях офісів, торгових підприємств та інших промислових об'єктів. Для офісних приміщень з підвищеним навантаженням на підлогу рекомендується застосовувати 33-й клас ламінованих покриттів, а для приміщень із середніми показниками по навантаженню достатньо 32-го класу. Побутове ламинатное покриття виготовляється спеціально для житлових приміщень, але може застосовуватися також і на комерційних площах з невеликим навантаженням на підлогу. Такий ламінат відноситься, як правило, до 31-го класу міцності (АС3).

Ламинат для помещений бытового назначения

Таким чином, для комерційних приміщень фахівці рекомендують вибирати ламінат 32-го або 33-го класу, у той час як для приміщень побутового призначення більше підходять вироби класу, 31 і 32. У разі дотримання всіх вказівок, наведених в інструкціях по догляду за матеріалом, таке покриття прослужить вам довгі роки.

Вибір ламінатного покриття

Выбор ламинатного покрытия

Однією з найважливіших характеристик, на яку слід звернути особливу увагу при вирішенні питання про те, як вибрати ламінат для квартири, є вологостійкість придбаного вами матеріалу. Справа в тому, що стики і зчленування такого покриття дуже чутливі до вологи; при її попаданні в них матеріал намокає, а потім деформується і приходить в повну непридатність.

Влагостойкость ламината

Уникнути подібної неприємності ви зможете лише в тому випадку, якщо придбаєте водостійкий ламінат, випускається спеціально для цих цілей. Висока стійкість такого покриття до вологи досягається шляхом просочення місць зчленування спеціальними водовідштовхувальними складами на пластиковій основі. Іншим відомим прийомом підвищення вологостійкості підлог з ламінату є склеювання їх стиків особливим водостійким клеєм.

Щоб уникнути можливих контактів ламінату з бетонною основою підлоги (що проявляються в появі характерних стукотів при ходьбі), рекомендується набувати ламіноване покриття зі спеціальною поліетиленовою підкладкою. Така підкладка не тільки усуне сторонні стуки, але і забезпечить вашій підлозі додаткову теплоізоляцію.

Сборный ламинат

За способом утворення замкового з'єднання (кріплення панелей між собою) ламінатні покриття діляться на клеєні і збірні. При виборі з цих двох видів з'єднання перевага віддається зазвичай збірного ламінату, як найбільш сучасного та технологічного. Зчленування окремих планок такого покриття здійснюється простим клацанням спеціального замкового з'єднання. Переваги такого виду складання очевидні, оскільки не тільки скорочують час укладання покриття, але і дозволяють (при необхідності) швидко демонтувати його і зробити повторний монтаж на іншому місці. Основною перевагою цього виду з'єднання панелей є отримання надійних і акуратних зчленувань.

Основою для укладання ламінату можуть служити безшовні підлоги, покриття з лінолеуму і полівінілхлориду (ПВХ), а також підкладки з гуми або дерева. Зазначимо також, що ламінований паркет допускається укладати на підлоги з водяним обігрівом.

Ламінат в інтер'єрі, фото:

Ламинат в эко-интерьере

Ламинатное покрытие во всех комнатах

Светлый ламинат в спальне

Ламинат на полу и на подиуме

Читайте також: