Як правильно забити цвях

17.01.2021
1 596
Admin

Как правильно забить гвоздь

 1. Види цвяхів
 2. Забиваємо цвяхи з порад бувалих майстрів
 3. Інші проблеми, пов'язані з цвяхами

Забивати цвяхи найкраще молотком, що знаходиться в чоловічих руках. Це, безперечно, так як чоловіки, на відміну від жінок, які мають, напевно, якийсь генетичною пам'яттю, що дозволяє їм забивати цвяхи відразу і безпроблемно, без всяких попередніх тренувань.

Але буває і «бабу хиба» - іноді ось так «сходу і відразу» не виходить. Адже навіть у такій простій справі, як забити цвях, є свої правила і секрети.

Види цвяхів

Виды гвоздей

По будівельній класифікації цвяхи відносяться до таких матеріалів, як кріплення або метиз (дрібні деталі). Налічується безліч функцій, виконуваних цвяхами - від скріплення звичайних дощок до «пристрілки» дерев'яних конструкцій до бетонної основи.

Матеріалом для виготовлення звичайних будівельних цвяхів служить термічно необроблена сталь. По нанесеному покриттю бувають цвяхи:

 • электрооцинкованные;
 • гарячої оцинковки;
 • кислототривкі;
 • мідні.

Для капітальних конструкцій будівельними нормами і правилами рекомендується користуватися цвяхами, пройшли гарячу оцинковку. Чорні цвяхи можна використовувати тільки у тимчасових конструкціях, оскільки вони окислюються навіть від тривалого контакту з повітрям і, отже іржавіють.

Для внутрішніх робіт використовують электрооцинкованные цвяхи.

Промислові цвяхи мають маркування з двох чисел. Перше - це діаметр стрижня цвяха, а друге - його довжина в мм Капелюшок цвяха може бути гладкою або рифленою. Цвяхи, що мають насічки на невеликій відстані від капелюшка забезпечують більш надійне з'єднання деталей, ніж гладкі.

Забиваємо цвяхи з порад бувалих майстрів

Забиваем гвозди по советам бывалых мастеров

Як правильно забити цвях? - Та дуже просто!

В зазначене місце приставте цвях і кілька разів легенько по ньому вдарте. Після того, як він увійде на 3-4 мм в поверхню матеріалу, більш сильними ударами вбийте його на потрібну глибину. Тримати при цьому цвях краще ближче до капелюшку. Почав згинатися до кінця цієї операції цвях можна утримувати пассатижами.

 • Для того, щоб не залишилися вм'ятини від молотка на стіні, дошці і т. д. можна використовувати зенкер. Це спеціальна або самостійно пристосована надставка.
 • Вибираючи довжину цвяха, пам'ятайте, що він, як мінімум, на дві третини повинен увійти в саму нижню скріплюється деталь.
 • Якщо вам потрібно прибити тонку дошку товстим цвяхом, то його вістря краще трохи притупити. Це робиться так: цвях встановлюється на капелюшок і молотком б'ється по вістрю. Занадто товстий і гострий цвях може розщепити дошку.
 • Щоб з'єднання було більш міцним, цвях краще забивати трохи під кутом до напрямку волокон деревини.
 • Під вантаж цвях забивається теж під кутом зверху - вниз.
 • Не варто поспішати забивати цвях в оштукатурену стіну - від удару може відлетіти шматок штукатурки. Краще спочатку просвердлити невеликий отвір, у яке потім і забивається цвях.
 • Трапляється, що при забиванні цвяха зігнувся. Щоб його витягнути, під кліщі або обценьки підкладіть шматочок фанери або картону, тоді дерев'яна поверхня деталі не подряпається.
 • Якщо потрібно забити цвях у важкодоступному місці, куди не поміщається молоток, то лінію цвяха

  Болт с гайкой для забивания гвоздя

  можна подовжити болтом із навінченной на нього з самого краю гайкою.
 • Якщо необхідно забити кілька цвяхів, то краще це робити не в лінію або один за іншим, а в шаховому порядку - тоді дерев'яна деталь не расщепится.

Інші проблеми, пов'язані з цвяхами

Спробуйте самі, і ви погодитеся зі словами К. Маркса: «Філософи лише розмірковують про цвяхах, а суть в тому, щоб забивати їх».

Читайте також: