Як правильно заправити кондиціонер

17.01.2021
889
Admin

Как правильно заправить кондиционер

 1. Коли потрібно заправка?
 2. Який холодоагент використовувати
 3. Важливий правильний підхід
 4. Заправка кондиціонерів по масі
 5. Інструкція вам в допомогу
 6. Що потрібно для заправки
 7. Видаліть старий холодоагент
 8. Вводити чи ні масло в систему
 9. Відео

Як правильно визначити, що кондиціонеру потрібна дозаправка, як правильно заправити кондиціонер і яку послідовність дій потрібно дотримуватися при самостійному введенні фреону в систему. Це три основних питання, які виникають у власників спліт-систем.

Коли потрібно заправка?

Дозаправка кондиционера

Заправляти кондиціонер потрібно як в період його експлуатації, так і безпосередньо після установки. Перед тим як здійснити дозаправку, залишки фреону необхідно повністю видалити з холодильного контуру - це головне правило, виконання якого буде гарантією правильної роботи.

Який холодоагент використовувати

Хладагент

Головною особливістю цієї процедури є те, що до хладагента різних типів пред'являються різні вимоги. Наприклад, дозаправку дозволяється здійснювати тільки при роботі з ізотопними і однокомпонентними газами. Найбільш поширеними фреонами такого типу є R22 і R410a.

Багатокомпонентний холодоагент являє собою суміш газів, кожному з яких притаманні певні властивості. Витік суміші неодмінно спричинить за собою зміну вихідного складу, в результаті чого кондиціонер потрібно буде заправляти знову.

Якщо говорити про спліт-системи кондиціонування повітря, то в її зовнішньому блоці вже міститься достатня кількість фреону, що забезпечує нормальне функціонування устаткування. Ця величина залежить від довжини з'єднувальних трас, яка може коливатися в межах від 5 до 7 м.

Фреон R22

Перед тим як провести самостійну заправку кондиціонера, всю вологу і повітря з системи потрібно видалити за допомогою вакуумування.

Тут слід врахувати те, що без використання спеціалізованого обладнання здійснити цей процес буде дуже складно.

Ще один важливий момент, який обов'язково потрібно враховувати при самостійній заправці - це знання точної кількості хладагента, потрібного для введення в систему. Від цього буде залежати працездатність і продуктивність обладнання. Побутові кондиціонери заправляються з урахуванням даних, зазначених виробником:

 • кількість і тип, залежать від моделі обладнання;
 • довжина комунікацій;
 • режими його роботи.

Важливий правильний підхід

При обслуговуванні малої потужності кондиціонера слід використовувати точно розраховану кількість холодоагенту. Обладнання більшої потужності допускає невеликий надлишок або недолік фреону. Мобільні кондиціонери сконструйовані таким чином, що їх додаткова заправка неможлива. Навіть якщо самостійно впаяти ніпель, немає гарантії, що витрачені сили і час окупляться.

Заправка кондиціонерів по масі

Самостійно заправити систему можна тільки таким способом. Він передбачає попереднє зважування балона з фреоном, яке за допомогою нехитрих математичних обчислень дозволить визначити необхідне для заправки кількість холодоагенту.

Інструкція вам в допомогу

Советы по заправке кондиционера

Якщо при заправці кондиціонера скористатися інструкцією, то можна уникнути прикрих промахів, які вельми небажані в такому відповідально процесі. Найточнішим методом заправки є введення хладагента по масі.

Маркуючи техніку, виробник значно спрощує процес дозаправки. Вивчивши інструкцію, можна дізнатися точну кількість холодоагенту, необхідне на метр сполучної траси, а також, скільки фреону вже введено в систему.

Що потрібно для заправки

Якщо ви вирішили самостійно провести такі роботи, то у вас нічого не вийде без спеціального обладнання, а саме вам знадобляться:

 • заправний балон;
 • ваги;
 • заправна станція;
 • кульовий кран;
 • знімачі.

Видаліть старий холодоагент

Работа по заправке кондиционера

Після ретельного вивчення наданих виробником даних потрібно видалити весь наявний в системі холодоагент. Зробити це можна двома способами:

 1. У спеціальні балони, які потрібно заздалегідь підготувати.
 2. Також можна просто випустити його в повітряне середовище.

Після цього починається сам процес заправки, де за допомогою заправного балона необхідну кількість холодоагенту вводиться в холодильний контур. Такий спосіб заправки має деякі труднощі, пов'язані з тим, що балон має значними розмірами, при ємності 2-4 кг.

Вводити чи ні масло в систему

Варто знати ще про одну особливості роботи кондиціонера, яка полягає в необхідності введення в систему певної кількості олії. Заправка маслом кожен раз, коли вводиться фреон, не потрібно, так як це призведе до його надлишку.

Надмірне накопичення і надлишок масла в системі небезпечно тим, що воно може викликати проблеми з охолодженням або повністю вивести кліматичне обладнання з ладу.

Инструкция по дозаправке

Наостанок можна додати: якщо ви вирішили оновити холодоагент, то не зайвим буде провести очищення системи від пилу. А якщо ви вже проводили такі роботи, то можете поділитися досвідом з читачами.

Відео

У цьому ролику показаний процес заправки кондиціонера.

Читайте також: