Як приготувати штукатурний розчин

17.01.2021
1 890
Admin

Как приготовить цементный раствор

 1. Необхідний інструмент
 2. Поради

З тих пір, як на ринку будівельних товарів з'явилися сухі будівельні суміші, питання приготування того чи іншого розчину перейшов з розряду «досить складних» в розряд «стосовно складних». Тому що, для того, щоб приготувати розчин того чи іншого типу, досить уважно прочитати інструкцію. Далі необхідно просто слідувати всім її вимогам.

Але навіть у тому випадку, якщо планується приготування штукатурного розчину на основі вмісту пакета з сухої будівельної сумішшю, без відповідного інструменту не обійтися.

Необхідний інструмент

Для приготування будь-якого будівельного розчину знадобиться:

 • Ємність. Якщо розчин буде на гіпсових, цементних або глиняній основі, то ємність може бути пластмасовою. Якщо в якості основи буде використовуватися вапно, то краще використовувати металеву ємність. Ємність може представляти собою корито або відро, в залежності від кількості необхідного розчину.

Емкость для раствора

 • Лопата або совок. Якщо штукатурний розчин необхідно виготовити у великих кількостях, то зручніше використовувати лопату. Якщо планується замісити невеликий обсяг штукатурного розчину, то насипати інгредієнти можна і совком, а то й звичайним кельмою.

Мастерок для замешивания раствора

 • Низькообертовий міксер. Цей інструмент активно використовують при замішуванні штукатурних розчинів у пластмасових ємностях. Він дозволяє ретельно перемішати всі інгредієнти розчину, тобто домогтися високої якості штукатурної суміші. Хоча багато будівельники все так само використовують для приготування розчину звичайної совковою лопатою.

Строительный миксер

 • Бетономішалка електрична. Бетономішалку можна віднести до обладнання. Вона виконує ті ж функції, що і міксер. Допомагає якісно перемішати всі інгредієнти штукатурного розчину. Використання бетономішалки суттєво спростить роботу по замісу.

Бетономешалка электрическая

 • Сито з ячейкой10 мм. Навіть сухі будівельні суміші мають особливість злежуватися. Утворюються грудки, які негативно позначаються на якості розчину, тому пісок, цемент та інші сипучі речовини перед застосуванням необхідно просіяти через сито.

Поради

Советы по приготовлению штукатурной смеси

Починати потрібно з підготовки заготовляння матеріалів. У будь-якому випадку для приготування штукатурного розчину потрібні цемент, пісок і вода. Решта залежить від рецептури того чи іншого розчину. Простіше всього це питання розглянути на прикладі.

Найпопулярнішим штукатурним розчином вважається цементно - вапняний. Рецептура на 1 кубічний метр цього розчину виглядає таким чином:

Обризг:

Цемент -190 кг

Гідратне вапно -106 кг;

Пісок -1548 кг

Вода -320 л.

Грунт:

Цемент -146 кг

Гідратне вапно -123 кг;

Пісок -1597 кг

Вода -310 л.

Накривка:

Цемент -100 кг

Гідратне вапно -111 кг;

Пісок -1630 кг

Вода -310 л.

Припустимо, що ми готуємо розчин з використанням бетономішалки.

 • Сухі складові для початку необхідно просіяти через сито.
 • Після чого бетономішалку включають. Ємність для замісу змочують водою.
 • Далі в бетономішалку засипають сухі інгредієнти штукатурного розчину, дотримуючись рецептури.
 • В отриману суху суміш додають воду.
 • Розчин помішують до повної готовності. Орієнтир - відсутність різнорідних грудок сипучих матеріалів.
 • Після замісу розчин висипається в ємність і використовується за призначенням.

Для приготування розчину використовується цемент М 400 або 500 М. Пісок може бути дрібних фракцій, якщо штукатурка повинна бути гладкою. Крупнофракционный пісок використовують, якщо потрібно шорстка штукатурка.

Як бачите, все просто. Хоча на будівельному об'єкті цей процес можуть ще більше спростити.

Читайте також: