Як прикріпити плінтус до стільниці

17.01.2021
3 706
Admin

Как крепить плинтус к столешнице

 1. Способи кріплення плінтуса
 2. Кріпимо плінтус до стільниці
 3. Відео

Зазор між стільницею і стіною може зіпсувати вигляд навіть самого дорогого і ексклюзивного кухонного гарнітура. Щоб його закрити, прийнято використовувати спеціальний плінтус.

Плінтуси, як і інші елементи кухні, можуть сильно відрізнятися один від одного за вартістю. До найбільш дорогим відносяться вироби з каменю та нержавіючої сталі (вони виготовляються індивідуально для конкретного кухонного гарнітура, створеного за дизайн-проекту).

Плинтус для столешницы

На другому місці знаходиться алюмінієвий плінтус з верхнім і нижнім ущільнювачами, які дають можливість швидко вирішити питання, як прикріпити плінтус до стільниці без зазорів.

Плінтуси з ПВХ вважаються найменш довговічними, що частково компенсується їх невеликою вартістю.

Найчастіше плінтус для стільниці має трикутну форму, що полегшує його притискання до поверхонь. Додатковий бонус - це різноманітність забарвлень, що дозволяє підібрати його під будь-який дизайн кухні.

Плинтус для столешницы из пластика

Прямокутний плінтус на кухні можна зустріти рідко, так як він зазвичай використовується дизайнерами не для імітації плавного переходу стільниці в стіну, а як приваблюючий увагу елемент декору.

Зазвичай всередині плінтус для стільниці порожнистий (тільки якщо він виготовлений не з каменю), і це приховане простір можна використовувати для прокладки проводу, коли, наприклад, розетка виявилася занадто далеко від електроприладу.

Способи кріплення плінтуса

Способы крепления плинтуса

Існує два варіанти рекомендованих того, як прикріпити плінтус до стільниці. Обидва вони ґрунтуються на тому, що вам може в якийсь момент знадобитися відсунути нижню частину кухонного гарнітура від стіни, тому плінтус не повинен бути закріплений «намертво» одночасно і до стільниці, і до стіни.

 • У першому випадку плінтус кріпиться до стільниці, в той час як до стіни його просто щільно підсувається.
 • У другому варіанті його навпаки кріплять до стіни, щільно притискаючи при цьому до поверхні стільниці.
Для кріплення єдиного нерозбірного плінтуса не прийнято використовувати саморізи або болти - це не дозволяє його форма.

Тому оптимальним вважається використання різноманітних герметиків, які виконують в цьому випадку відразу дві функції:

 • приклеюють плінтус до основи;
 • герметизують тонкий шов між плінтусом і стіною (або стільницею), до якої він прикріплений.

Якщо ж плінтус складається з двох частин, то його нижня частина зазвичай кріпиться до стільниці з допомогою саморезов, а верхня - просто замикається на нижній його половині.

Кріпимо плінтус до стільниці

Крепление плинтуса к столешнице

 • Вибравши спосіб кріплення плінтуса, його необхідно підготувати до процесу. Насамперед, якщо кухонний гарнітур має кутову форму, обріжте його в кутку під 45 градусів (робити це треба тільки у тому випадку, якщо до вашого плінтусу не продаються спеціальні внутрішні куточки). Потім протріть його поверхні злегка вологим шматком тканини, очищаючи від пилу.
 • Прикладіть плінтус до стільниці і обріжте його на необхідну довжину. З торців плінтус закривається спеціальними заглушками, які треба придбати заздалегідь.
 • Прикріпіть плінтус (цілком або тільки його нижню частину) до стільниці (або стіни) за допомогою герметика (його слід наносити на повністю сухий плінтус) або саморізів.
 • Поверніть на місце верхню частину розбірного плінтуса, встановіть торцеві заглушки.

Правила крепления плинтуса

Як бачите, питання, як прикріпити плінтус до стільниці, має просте рішення, що не вимагає особливих навичок.

Хоча якщо ви купуєте кухню, зроблену на замовлення, вам немає необхідності знати навіть це, адже при складанні такого кухонного гарнітура кріплення плінтуса до стільниці входить в перелік обов'язкових робіт.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про кріплення плінтуса до стільниці.

Читайте також: