Як приймати квартиру у забудовника

17.01.2021
1 425
Admin

Как принимать квартиру у застройщика

 1. Виявлення дефектів
 2. Порядок дій при наявності дефектів
 3. Рекомендації по огляду квартири при прийманні

Якщо незнаете, як приймати квартиру у забудовника, то вам слід врахувати такі тонкощі цієї непростої процедури:

 1. Акт приймання квартири підписується зазвичай лише після того, як знову відбудований будинок буде прийнятий спеціальною державною комісією.
 2. Будинку повинен бути присвоєний власний поштова адреса, а всі його житлові та нежитлові приміщення повинні бути обмерены співробітниками БТІ, а дані про них занесені в спеціальні облікові відомості.
 3. Тільки по завершенні всіх цих обов'язкових процедур можливе офіційне підписання акта передачі квартир у користування.

Приемка квартиры в новостройке

При цьому слід зазначити, що забудовнику на приведення в порядок всієї робочої і нормативної документації необхідно деякий час. Від моменту приймання готового будови держкомісією до підписання акта його здачі проходить, як правило, кілька місяців.

Взагалі-то подібними термінами приймання сьогодні важко когось здивувати, але якщо вони неприпустимо затягуються (на півроку, наприклад), то це може свідчити про наявність у забудовника серйозних проблем, що не дозволяють йому на законних підставах оформити здачу об'єкта в експлуатацію. Причини цієї затримки можуть бути самими різними, починаючи від грубих порушень, допущених у ході будівництва, і кінчаючи махінаціями за подвійний продаж квартир.

Консультация юриста

У тому випадку, якщо у вас з'явилися найменші підозри в надійності забудовника - вам слід проконсультуватися у вашого юриста і з особливою увагою відстежувати розвиток ситуації.

У разі несприятливого розвитку подій ви маєте право на компенсацію затримки в оформленні квартири (як мінімум). Тим більше що у вас на руках є укладений із забудовником договір, який спирається юридично на закон «Про участь у пайовому будівництві».

Виявлення дефектів

Выявление дефектов

До основних дефектів, які найчастіше виявляються при прийманні квартир, можна віднести несправності наступного характеру:

 • обсипається або відшаровується пластами штукатурка;
 • тріщини, виявлені в несучих конструкціях і стельових перекриттях;
 • наявність несправних розеток, вимикачів або патронів під лампи (відсутність напруги в них);
 • незадовільна робота сантехніки, наявність протікань і патьоків води;
 • несправності в механізми відкривання і закривання дверних і віконних блоків;
 • відсутність нормальної вентиляційної тяги.

Отсутствие тяги в вентиляции

У листі огляду, прилагающемуся до акту прийому-передачі відбудованої квартири, вам слід зазначити всі несправності і дефекти, виявлені в ході ревізії. Огляду повинні піддаватися як інженерні системи, так і елементи оздоблення квартири і її скління. При цьому вам, швидше за все, буде потрібна допомога професійних інспекторів, здатних провести якісну оцінку нової квартири. Ціни на послуги цього роду, як правило, не дуже високі і не можна порівняти з витратами на подальше усунення непомічених своєчасно дефектів.

Порядок дій при наявності дефектів

Порядок действий при наличии дефектов

У тому разі, якщо вами було виявлено певні недоробки і дефекти в обробці квартири - ви можете діяти одним з наступних способів:

 • дати згоду на підписання акта, але за умови оформлення додатка до нього, яке буде містити повний перелік виявлених несправностей і дефектів із зазначенням термінів їх усунення;
 • відмовитися від підписання акту до моменту повного усунення всіх несправностей.

При цьому особливу увагу слід звернути на той факт, що ви дуже ризикуєте, якщо вирішите відкласти огляд квартири на майбутнє (в надії на гарантію забудовника) і при цьому підпишіть акт її приймання. П'ятирічна гарантія дається лише в рідкісних випадках, що підпадають під дію закону про пайовому будівництві; при цьому найчастіше вона обмежуватися лише трьома, двома або навіть однією роком (а може і взагалі не бути).

Рекомендації по огляду квартири при прийманні

Рекомендации по осмотру квартиры

Беручи квартиру у забудовника, можливий і варіант самостійної оцінки її стану, в разі вибору якого вам обов'язково потрібно буде врахувати такі нюанси:

 1. Проводиться огляд квартири тільки вдень; при цьому бажано мати з собою ліхтарик, який стане в нагоді вам при огляді місць, віддалених від джерела світла. Скориставшись ліхтариком, ви зможете також зняти показання з лічильників води та порівняти дані цих пристроїв з тими, що вказані в переданих вам паспортах.
 2. Зверніть пильну увагу на дверні і віконні блоки, які не повинні мати видимих дефектів. Їх запірні пристрої повинні легко закриватися і надійно фіксуватися.

Крім того, вам необхідно буде обстежити всі комунікаційні системи квартири, які включають в себе:

 • охоронні і викличні пристрої;
 • систему електропостачання;
 • водопостачання та систему опалення;
 • газопостачання та вентиляційну систему.

Читайте також: