Як розрахувати кількість плитки

17.01.2021
263
Admin

Как рассчитать количество плитки

  1. Фактори, що впливають на кількість плитки
  2. Способи розрахунку
  3. Відео

Ремонт сам по собі є досить серйозним справою, до якої варто максимально ретельно готуватися. Етап попередньої підготовки є надзвичайно важливим, адже саме в цю пору знаючі люди радять проводити розрахунок передбачуваної кількості матеріалів. Поступати таким чином варто завжди, але якщо в деяких випадках можна виправити ситуацію, докупивши додаткову кількість матеріалу, то у разі укладання плитки у ванній кімнаті так робити не рекомендується, адже плитки з різних партій товару можуть значно відрізнятися один від одного, причому не тільки візуально. Саме тому знати, як розрахувати кількість плитки, просто необхідно.

Фактори, що впливають на кількість плитки

Коли мова заходить про те, щоб укласти плитку в ванну або іншу кімнату, варто знати, що перед тим як переходити до безпосередніх розрахунками, потрібно врахувати ряд спільних моментів, які будуть впливати на них.

Спосіб укладання

Способ укладки плитки

Тут варто обмовитися, що залежно від способу укладання кахельної або іншої плитки, буде відрізнятися і її витрата. Вся справа в тому, що при простому горизонтальному способі здійснювати обрізку окремих плиток доводиться по мінімуму, а якщо необхідно виконувати укладання способом, відомим як "вразбежку", то витрата буде дещо більшим.

Нарезка плитки

У разі ж, коли має місце застосування діагонального способу укладання, витрата плитки буде максимальним з-за частої необхідності підгонки плитки один до одного.

Розмальовка плитки

Раскраска плитки

Цей фактор необхідно враховувати: якщо при проведенні ремонтних робіт використовується однотонна плитка, то її витрата буде менше, ніж у разі застосування плитки з малюнком, адже необхідно різати плитку так, щоб малюнок співпадав.

Форма стін

Тут потрібно звернути увагу на наявність або відсутність виступаючих елементів. Має бути прийнято до уваги і кількість кутів кімнати, адже чим їх більше, тим частіше доведеться різати плитку, підганяючи стики.

Всі ці критерії обов'язково повинні бути враховані щоб уникнути зайвих витрат і додаткових проблем, пов'язаних з необхідністю купувати додатковий матеріал. Отже, з урахуванням вищевикладених правил, можна приступати до розрахунків. Провести їх можна кількома способами.

Способи розрахунку

На сучасному етапі розвитку інформаційних технологій в мережі інтернет можна знайти практично будь-яку потрібну інформацію. Так при бажанні можна знайти кілька програм, покликаних максимально полегшити процес розрахунку необхідної кількості матеріалу. Достатньо лише задати розміри поверхонь, що передбачається під укладку, і розміри плитки. Програма в автоматичному режимі зробить всі необхідні маніпуляції.

Online калькулятор плитки

Існують програми, які дозволяють не просто порахувати кількість плитки, але і змоделювати зразковий зовнішній вигляд кімнати. Звичайно, для того, щоб користуватися подібного роду софтом, необхідні певні базові навички та знання, але результати здатні вразити. Однак, якщо немає бажання вникати в тонкощі 3D моделювання і освоювати досить складне програмне забезпечення, заради того, щоб просто розрахувати плитку для ванної, то слід знати, що існують і набагато більш прості і звичні способи цього процесу.

В першу чергу слід сказати, що якщо потрібно розрахувати плитку на підлогу, то потрібно просто обчислити площу його поверхні, помноживши довжину підлоги на його ширину, а потім розділити отримане значення на площу однієї плитки. Таким чином можна отримати конкретне кількість плиток, необхідних для укладання. До отриманих цифр необхідно додати приблизно 5% для того, щоб мати певний запас матеріалу.

Расчет плитки на пол

Плитка в принципі є досить міцним матеріалом, але, тим не менш, може розколотися або ж виникне необхідність підгону плитки по кутах, а для цього доведеться плитки різати, що також спричинить за собою додатковий витрата матеріалу.

Коли ж виникає необхідність укладання плитки у ванній по всій її поверхні, включаючи стіни, потрібно проводити додаткові розрахунки. Хоча вони теж не є особливо складними. Для цього спочатку треба обчислити периметр кімнати. Для цього складаються показники довжини всіх чотирьох стін.

Расчет количества плитки

Отримане значення множиться на висоту кімнати і в результаті виходить загальна площа поверхні стін кімнати. З цього значення необхідно відняти площу дверей і, якщо вони мають місце, вікон. Після того як всі показники враховані, фінальний результат також ділиться на площу плитки. Після чого знову потрібно додати близько 5-7%.

Підбиваючи підсумок вищевикладеного, варто сказати, що вирішувати, який метод розрахунку застосовувати, слід індивідуально, головне - це не нехтувати цим процесом. Це дозволить уникнути додаткових проблем.

Відео

Можливо, інформація з цього ролика також буде корисна вам при розрахунку плитки.

Читайте також: