Як розрахувати, скільки потрібно ламінату

17.01.2021
7 198
Admin

Как рассчитать, сколько нужно ламината

 1. Що потрібно для розрахунку?
 2. Розрахунок кількості ламінату
 3. Корисні поради з підрахунком кількості ламінату

Серед великого числа підлогових покриттів, пропонованих різними виробниками, перше місце за популярністю заслужено займає ламінат. Це пояснюється його прекрасними естетичними та гігієнічними властивостями, прекрасними експлуатаційними якостями, ціновою доступністю і зручністю монтажу, з яким легко справляються навіть початківці майстра.

Ламинат в упаковке

Ламінат випускається величезним числом компаній, причому кожен виробник намагається представити покупцеві широкий асортимент продукції, для чого розробляє кілька різних колекцій, що відрізняються зовнішнім виглядом і технічними параметрами, у тому числі розміром ламелей. Продається ламінат упаковками приблизно за 2 кв. м., проте в кожній упаковці може бути різне число дощечок. Труднощі зазвичай виникають з тим, як розрахувати, скільки потрібно ламінату для конкретного приміщення, адже це залежить від форми та обраної марки покриття.

Що потрібно для розрахунку?

Что потребуется для расчета

Для розрахунку необхідної кількості ламінату слід заздалегідь підготувати всі необхідні інструменти: рулетку для обмірів приміщень, папір для записів і креслення креслення, калькулятор, лінійку і олівець. Розрахунок виконується зазвичай в такій послідовності:

 • обчислюється площа підлоги в приміщенні, де планується укладання ламінату - якщо кімната має стандартну прямокутну форму, то щоб отримати необхідну площу, досить її довжину помножити на ширину, якщо ж вона має неправильну форму, то необхідно врахувати площу всіх її частин і куточків;
 • на аркуші паперу малюється план кімнати - на нього наносяться всі двері, ніші, опалювальні стояки та інші перешкоди, щоб виявити складні долі і врахувати їх при розрахунку;

Чертеж комнаты

 • необхідну кількість ламінату залежить від обраного способу його укладання - при прямій укладанні потрібно до розрахункової площі додати 5-7% матеріалу на розкрій, при діагональному укладанні - до 15%, а при фігурної укладанні - до 30%;
 • на упаковках ламінату завжди вказується площа покриття, на яку вони розраховані - дізнатися необхідну кількість упаковок можна, розділивши розраховану вами площа приміщення на площу, зазначену на упаковці обраного вами матеріалу;
 • якщо в результаті розрахунку виходить дробове число, то його округлюють у більшу сторону.

Розрахунок кількості ламінату

Як правильно розрахувати кількість ламінату? Якщо цього не зробити, то доведеться купувати відсутню кількість панелей або ж може залишитися великий надлишок. Давайте подивимося на прикладі, як це можна зробити.

Візьмемо кімнату з розмірами 4,2 м в довжину на 3,15 м в ширину. Її площа складе 13,2 м2. Потрібно додати 5% на урізання. Для цього 13,2 множимо на 0,05. Маємо 0,66 м2 - це доданий витрата. Складемо отримані результати: 0,66 + 13,2 = 13,86 м2. Це мінімальна кількість ламінату, яке потрібно придбати для даної кімнати.

Площа обраної упаковки ламінату - 2,255 м2. Розділимо загальну площу (13,2 м2) на площу цієї упаковки (2,255 м2). Виходить 5,853. Округляємо. Вам потрібно придбати шість упаковок ламінату. При такому розрахунку важливо враховувати як будуть покладені дошки ламінату - по ширині, або в довжину.

В залежності від розмірів кімнати розташування може впливати на витрату. Повернемося до габаритів кімнати, взятої для прикладу (4,2×3,15). Якщо довжина планки 1280 мм, то при укладанні панелей в довжину (4,2 м) залишиться невикористаний обрізок понад 36 см, а укладаючи в ширину (3,15 м) - залишиться відрізок понад 69 см, що є більшою половиною панелі. Це означає, що його можна використовувати при укладанні наступного ряду. Різниця очевидна.

Корисні поради з підрахунком кількості ламінату

Полезные советы по подсчету ламината

Ламінат слід завжди закуповувати з невеликим запасом, так як в упаковках може виявитися деяку кількість бракованих дощок, і в процесі укладання деяка частина матеріалу може бути зіпсована.

Розраховувати на те, що ви докупите ламінат в разі його нестачі, не слід, так як матеріал з однієї колекції в різних партіях може відрізнятися за кольором і фактурі, і знайти повний аналог раніше закупленого ламінату буває дуже складно.

Щоб у процесі укладання ламінату не виникало зайвої роботи по обрізці та розкрою, краще вибирати матеріал з розміром дощечок кратним розмірами приміщення. Навіть знаючи, як розрахувати, скільки потрібно ламінату, зручніше всього виконувати всі підрахунки на папері, зробивши попередню розкладку ламінату на кресленні.

Щоб заощадити матеріал, можна використовувати однаковий ламінат для обробки всієї квартири, в цьому випадку залишається мінімум обрізків, так як їх можна використовувати при укладанні підлоги в сусідній кімнаті.

При розрахунку кількості матеріалу, необхідного для укладання, необхідно враховувати наступні фактори:

 • Загальна кількість ламінату залежить від геометрії і площі приміщення, а також від розмірів ламелей - чим менше розміри дощечок, тим більш економно і раціонально витрачається матеріал і менше виникає відходів.
 • Геометрія приміщення впливає на кількість матеріалу, необхідне для укладання - чим складніше геометрична форма приміщення, тим більше утворюється відходів.
 • Напрямок та малюнок укладання визначає можливу кількість матеріалу - при діагональному укладанні ламінату в кімнаті правильної прямокутної форми обрізків виходить набагато менше, ніж при укладанні в прямому напрямку, а найбільша кількість обрізків утворюється при фігурної укладанні ламінату.

Рисунок укладки ламината

 • Кількість приміщень, в яких буде проводитися укладання ламінату - при використанні у всіх приміщеннях одного і того ж виду ламінату істотно скорочується кількість відходів, так як обрізки матеріалу з одного приміщення можна використовувати для укладання в іншому.
 • Якість матеріалу - вибираючи більш якісний матеріал, ви отримаєте менше бракованих ламелей і більш якісні замки, що позитивно позначиться на кількості відходів.

При правильному розрахунку і грамотному використанні цих чинників можна досягти значного скорочення відходів при укладанні ламінату, аж до показника 2-5%, що дозволить вам істотно заощадити. Тому знати, як розрахувати, скільки потрібно ламінату, особливо важливо початківцям майстрам і домашнім умільцям.

Читайте також: