Як розморозити водопровідну трубу

17.01.2021
1 995
Admin

Как разморозить водопроводную трубу

 1. Вимоги до монтажу труб
 2. Способи розморожування труб
 3. Розморожування труб з різних матеріалів
 4. Розморожування труби з допомогою кружки Есмарха
 5. Відео

Перепад температур в зимовий час і стійко холодні температурні режими - серйозне випробування для всієї системи комунікацій. Промерзання водопровідної труби можливо, якщо під час укладання водопроводу були порушені відповідні правила. Наприклад, якщо водопровід був укладений без урахування особливостей і глибини промерзання грунту, або були порушені технології монтажу. Можливо, було у свій час проігноровано вимоги утеплення труб. Адже труби можуть промерзати не тільки на вулиці, але і перебуваючи в приміщеннях без опалення. Тоді доводиться думати про те, як розморозити водопровідну трубу.

Щоб це питання не виникло, треба подбати про дотримання вимог до монтажу.

Вимоги до монтажу труб

 • Канави для трубопроводу потрібно прокопувати на глибину, що перевищує рівень промерзання грунту.
 • Не рекомендується прокладати водопровід, поблизу конструкцій із залізобетону, оскільки коефіцієнт теплопровідних властивостей бетону вище аналогічного показника для грунту, отже, ймовірність промерзання в цьому випадку збільшується.
 • Рекомендують здійснювати монтаж труб в комплекті з гріючою кабелем. Зрозуміло, це збільшить вартість монтажу, але дозволить не замислюватися про проблеми промерзання.

Использование греющего кабеля

 • Якщо водопровідні труби проходять через стіни будівлі, потрібно їх утеплювати скловатою, щоб уникнути прямого зіткнення труби і стіни.
 • Бажано використовувати труби не менше 50 мм у діаметрі, оскільки труби невеликого діаметру промерзають швидше і частіше.
 • Якщо потрібно прокласти труби на вулиці або в неопалювальному приміщенні, найкращим варіантом будуть поліетиленові труби, оскільки вони добре проявляють себе при сильних морозах, на відміну від труб з поліпропілену.

Трубы полиэтиленовые

 • Якщо передбачається періодичне використання водопроводу і каналізації (для дач), найкращим варіантом стане ліквідація води з системи під час простою, щоб не було замерзнути.

Способи розморожування труб

Способы размораживания труб

Якщо труби все-таки замерзли, то існує кілька способів для їх розморожування. При виборі способу розморожування потрібно дотримуватися певних правил:

 • При розігріванні труби водопровідний кран потрібно тримати відкритим, щоб могла виходити оттаявшая вода.
 • Забороняється різко нагрівати замерзлий ділянку труби. Нагрівання здійснюється за напрямком від водопровідного крана до стояка.
 • Якщо відігріваються каналізаційні труби, то потрібно рухатися у зворотному порядку. Вибрати правильний метод розморожування дозволить оцінка місця розташування замороженого ділянки.

Умовно методи розморожування труб, поділяють на 2 основні групи:

 1. Методи, в основі яких лежить зовнішній вплив на трубу.
 2. Методи, в основі яких - внутрішній спосіб розморожування.

Строительный фен для разморозки труб

До методів зовнішнього впливу відносять розморожування з застосуванням нагрівальних приладів. Для цього використовують паяльну лампу, електронагрівальний прилад або будівельний фен.

Газовая горелка для размораживания труб

Якщо ви використовуєте паяльну лампу в приміщенні, потрібно бути гранично уважними та обережними і вживати заходи протипожежної безпеки: наприклад, зробити установку металевого екрана за трубою для захисту стін. Застосовуючи дані прилади, потрібно надавати методичне вплив на трубу. Про успішному результаті операції буде свідчити наявність води з-під крана.

Розморожування труб з різних матеріалів

Для розморожування металевих труб можливе використання газового пальника. Найбільш безпечним та ефективним методом вважається використання нагрівального кабелю або нагрівальної електричної лампи. Стрічку намотують на ділянку заморозки і включають в мережу.

Для розморожування труб зі сталі підходить зварювальний апарат, який підключають до різних кінцях ділянки промерзання. Останнім часом все більше поширені труби з пластику. Вони не піддаються процесу корозії, у разі замерзання води не руйнуються. Але, якщо в них утворюється крижана пробка, всі перераховані вище способи, пов'язані із зовнішнім впливом, неприпустимі, оскільки це буде або неефективно, або і зовсім може призвести до руйнування труби.

Внутреннее размораживание труб

Якщо площа заморожування невелика, то можна використовувати механічний спосіб впливу, який полягає у введенні сталевого прута всередину труби. Однак існує ризик пошкодження труби. Найбільш дієвим способом є заливання гарячої води всередину. В цьому випадку використовують кисневі або газові шланги. Цей спосіб підходить в тому випадку, якщо ділянка промерзання розташований недалеко від входу в трубу.

Розморожування труби з допомогою кружки Есмарха

Кружка Эсмарха

Розглянемо схему розморожування труби з застосуванням гуртки Есмарха. Для цього знадобиться бухта дроту зі сталі, гідроуровень, кухоль Есмарха (добре відоме всім медичне пристосування). Потрібно взяти трубку гідрорівня і обмотати її дротом або прикріпити дріт до трубці ізоляційною стрічкою або скотчем. Кінець трубки повинен виступати на 1 див. Інший кінець трубки гідрорівня потрібно підключити до выводящему патрубку даної гуртки і почати проштовхувати конструкцію у замерзлу трубу до досягнення крижаної пробки. Далі в кухоль Есмарха наливають гарячу воду, і відкривають вентиль подачі. По мірі того, як крижана пробка буде зменшуватися, трубку проштовхують далі. На стику труб потрібно підставити підходящу ємність, щоб збирати витікаючу воду. Це досить ефективний спосіб розморожування, але витратний за часом.

Використовуючи кухоль Есмарха, можна розморозити трубу наступним способом:

Использование кружки Эсмарха для разморозки

Як ви змогли переконатися, що всі способи розморожування труб дуже трудомісткі, тому найкращим варіантом буде своєчасне прийняття необхідних заходів, щоб не допустити замерзання води в трубах.

Відео

Цей відеоматеріал допоможе вам дізнатися, як запобігти промерзання труб.

Читайте також: