Як правильно різати скло склорізом

17.01.2021
3 338
Admin

Как резать стекло стеклорезом

 1. Вибір склоріза
 2. Порядок різання скла
 3. Вирізаємо круговий отвір
 4. Відео

Скло, як відомо, є крихким матеріалом, тому що при безграмотному поводженні з ним ви, швидше за все, зіткнетеся з непередбаченими витратами. У зв'язку з цим ми вирішили допомогти тим, хто не відносить себе до професіоналів і погано орієнтується в тому, як правильно різати скло склорізом. Згідно думку фахівців, починати осягнення тонкощів цього процесу слід зі знайомства із самим ріжучим інструментом.

Вибір склоріза

Выбор стеклореза

Для кожного виду операцій зі склом використовується певний тип склоріза, причому найпоширенішими є наступні його різновиди:

 • алмазні ріжучі інструменти;
 • склорізи роликового типу;
 • олійні склорізи.

Стеклорез роликовый

Основним робочим елементом алмазного склоріза є невеликого розміру натуральний алмаз, надійно запаяний в спеціальній державка з дерев'яною ручкою. У тій же державке є особливі прорізи, з допомогою яких можна відламувати невеликі фрагменти скла. Таким склорізом допускається різати скляні заготовки товщиною до 10 мм

У дешевих зразках склорізів використовуються синтетичні алмази, які, до речі, лише незначно поступаються натуральним, але можуть застосовуватися лише для роботи з матеріалом товщиною не більше 5 мм

Робочий елемент роликового склоріза виконаний у вигляді невеликого ролика, що виготовляється з твердосплавного матеріалу (зазвичай це сплав вольфраму з кобальтом).

Стеклорез масляный

В основу конструкції масляного склоріза закладено все той же роликовий механізм. Тільки він доповнений функцією подачі до різцю масляного змащення з резервуара, розташованого в ручці інструменту.

Використання мастильного механізму помітно знижує сили тертя і збільшує термін служби ріжучої частини інструменту.

Порядок різання скла

Порядок резки стекла

Перед початком різання проводиться ряд підготовчих операцій, що включають в себе наступні процедури:

 • Підготовка зручної робочої поверхні, на якій ви будете різати скло. Верстак з дерев'яною стільницею або звичайний письмовий стіл цілком підійдуть для цих цілей.
 • Очищення поверхні скла від можливих забруднень і ретельна її протирання.
 • Підготовка ємності для відходів і захисного спорядження (спеціальних рукавичок і очок).
Лист скла повинен щільно контактувати з поверхнею стільниці, а в ході різання неприпустимі навіть найменші його вібрації.

Подготовка к резке стекла

Працювати з алмазним склорізом можна так само, як ви звертаєтеся з звичайним олівцем. При цьому потрібно взяти склоріз за основу ручки, а його ріжучу грань приставити до лінійки або шаблоном. Потім уздовж шаблону проводиться лінія потрібного виду. В результаті на склі повинен залишитися дуже тонкий (найчастіше - ледь помітний) слід у вигляді неглибокої подряпини. Переміщення склоріза по склу повинно супроводжуватися характерним звуком, що нагадує легке потріскування.

Для того щоб зріз вийшов рівним і якісним - вам слід дотримувати наступні правила:

 • Не потрібно дуже сильно натискати на інструмент під час його переміщення; в протилежному випадку ви отримаєте некрасивий глибокий рез (борозенку з крошащимися краями).
 • Ніколи не робіть повторного різання склорізом по вже проведеної лінії.
 • Переміщення інструменту вздовж лінії зрізу повинна проводитися досить швидко (розрізання скла метрової довжини, наприклад, не повинно займати більше 2-х секунд).
 • В цілях заощадження ріжучої кромки склоріза слід послаблювати тиск на нього десь за 3-5 мм до краю скла.

Правила резки стекла

Для полегшення розлому скла по лінії відрізу потрібно злегка постукати оправленням інструменту з його зворотного боку. При грамотному простукуванні скла по лінії відрізу (по всій його довжині) воно повинно надломитися без зайвих зусиль. При цьому вам потрібно лише акуратно підтримувати знаходиться на вазі частина скляного листа.

Новачкам перед першою в житті різкої рекомендується «випробувати» свої сили на залишки брухту скла, що дозволить їм повністю «відчути» всі тонкощі процедури. Найчастіше навіть такого досвіду буває достатньо для того, щоб уникнути великих помилок і незапланованих витрат.

Вирізаємо круговий отвір

Вырезаем круговое отверстие

У статті про те, як правильно різати скло склорізом, ми, звичайно ж, не має права випустити з уваги ситуацію, коли потрібно вирізати коло або овал. В цьому випадку вам доведеться скористатися конструкціями, в яких склоріз закріплюється на ніжці пристосування, що нагадує собою циркуль.

Найпростіше цих пристроїв складається з самого склоріза і присоски, за допомогою якої той жорстко фіксується на поверхні скла. Така система дооборудуеться, як правило, регульованою шкалою, що дозволяє виставляти необхідний радіус овалу.

Відео

Пропонуємо вам подивитися відео, в якому показано процес вирізання у склі кругового отвору.

Читайте також: