Як самому зробити пластикове вікно

17.01.2021
3 621
Admin

Как самому сделать пластиковое окно

 1. Необхідне обладнання
 2. Етапи виготовлення

Пластикові вікна швидко і впевнено приходять на зміну дерев'яним родичам завдяки своїм відмінним експлуатаційним якостям. Самостійне виготовлення пластикового вікна, до того ж ще і якісно виконане - справа не проста, але можливе. У даній статті ми розповімо, як самому зробити пластикове вікно. За основу візьмемо трикамерний профіль. Вікна ПВХ з інших видів профілю виготовляються за таким же принципом.

Необхідне обладнання

Изготовление окон

Для виготовлення вікон вам знадобиться:

 • пила настільна із змінним кутом різання (для нарізки профілю);
 • цулаги, щоб нарізати штапики;
 • рольганг для пилки, якщо не бажаєте робити вимірювання рулеткою;
 • болгарка або пила, призначена для різання армуючого профілю;
 • одноголовий, а ще краще двухголовочный зварювальний верстат;
 • ручний пневматичний верстат - потрібен для зачищення кутів зовні («ластівчин хвіст»);
 • настільний копіювально-фрезерний верстат;
 • настільний верстат, необхідний для обробки торців імпоста;
 • ручного пневмо-углозачистной верстат для обробки ПВХ профілів («крокодил»);
 • компресор;
 • шаблон для просвердлювання отворів в рамі під імпост;
 • два шаблону для просвердлювання отворів під петлі (один для рами, а інший для стулки);
 • шаблони для навісу фурнітури рами і стулки;
 • свердла на 3 мм, 5 мм, 10 мм;
 • діаметр: 10 мм (зі свердлом для армування), 25 мм (для кріплення фурнітури), 40 мм (для кріплення петель під стулку, 70 мм (для прикручування імпоста до рами);
 • стамеска.

Инструменты для изготовления окон

Етапи виготовлення

Нарезка профиля

Нарізка профілю. Для квадратного або прямокутного вікна нарізку профілю слід робити під кутом пилки 90. При розпилювання профілю додайте кілька міліметрів для зварювання. На профілі відразу маркером підпишіть горизонталі і вертикалі, щоб згодом заплутавшись не спаяти вертикаль з вертикаллю.

Армування. Армувальний профіль (залізо) напилите на 90 мм менше розміру рамного профілю - по 2 штуки (2 вертикалі, 2 горизонталі). Для рами підійде П-образне залізо. Вставте залізо в рамний профіль, контролюючи, щоб залізо перебувало строго посередині. Прикрутіть залізо до профілю із зворотного боку рами на 10-ти міліметрові саморіз зі свердлом. Між саморізами відстань повинна бути ≤ 200 мм.

Свердління зовнішніх дренажів для виходу конденсату. Процедура свердління отворів виконується тільки на нижній горизонталі рами за допомогою копіювально-фрезерного верстата. Рекомендований розмір довжини дренажів - 27 мм, а інтервал між ними - від 550 до 700 мм.

Зварювання кутів рами. Перед початком робіт ретельно вивчіть функції зварювального апарату і виставите необхідні параметри: тиск зварювання і притиску, температуру зварювання, зварювання та охолодження. Після цього приступайте до зварювання кутів рами.

Сварка углов рамы

Зачистка рами. За допомогою ручного пневмо-углозачистного верстата ретельно зачистити зварні шви рами і з лицьового і з тильної сторони, виставивши потрібний кут під зачистку. Потім ручним пневматичним верстатом зачистите зовнішні кути рами. І, нарешті, стамескою очистіть зварювальні шви, розташовані у внутрішніх кутах рами - в парє під ущільнювальну гуму.

Вымерьте розташування імпоста на рамі, потім надіньте шаблон, і просвердлите пластик свердлом 10 мм, потім щоб сіл з'єднувач імпоста. Зовнішню стінку рами і залізо пробийте свердлом 5 мм.

Завмер і випилювання імпоста. Виміряйте розмір імпоста по рамі (між двома штапиковыми пасами) і додайте кілька міліметрів. Після відпилювання імпоста потрібного розміру, обробіть його торці на верстаті.

Армування імпоста. Армування (залізо) імпост йде прямокутної форми. Залізо кріпиться відрізаною частиною до нижньої стінки імпоста за допомогою саморізів.

Вставка імпоста. Встановіть з'єднувачі імпоста в отвори рами і закріпіть з двох сторін саморізами 70 мм. Далі за допомогою дриля зі свердлом 5 мм приберіть стінки між рамою і імпостом в парє для ущільнювальної гуми (щоб закатати гуму по колу). Закатку гуми починайте і закінчуйте зверху рами.

Армирование импоста

Внутрішні витоки в рамі. Свердлом 5 мм проробіть кілька дренажів приблизно під кутом 30-35 (три отвори - один дренаж). Відстань не повинна перевищувати 50 мм-70 мм між внутрішнім і зовнішнім дренажами.

Завмер і напилка стулки. Розрахунок розмірів стулки залежить від стулковій отвору в рамі. Зробіть завмер від одного штапікового пасу до іншого і додайте 15 мм - 20 мм (з урахуванням спайки 6 мм). Виконайте напилку стулковій профілю.

Армування стулки. Проводиться аналогічно, як на профілі рами, але з внутрішньої сторони профілю стулки. Неприпустимо вкручування саморіза в середину стулковій профілю.

Дренажі в стулці. Виконується як в рамі за допомогою дриля зі свердлом 5 мм.

Отвори під ручку. Проробіть свердлом 10 мм, точно в середині палиці профілю.

Зварювання і зачистка стулки. Виконайте також як на рамі, тільки зовнішні кути повністю зачистити «ластівкою».

Закатування ущільнювальної гуми. З обох сторін стулки і на раму навісьте фурнітуру. Просвердлите отвори на рамі для верхньої і нижньої петлі, а потім, отвори на стулці під нижню петлю. Закріпіть стулку на рамі і закрийте. Далі встановіть склопакети і закріпіть штапиками. Вікно готове!

Читайте також: