Як зробити арку в дверному отворі

17.01.2021
6 194
Admin

Арка в дверном проеме своими руками

Замислюючись про те, як зробити арку в дверному отворі, ви, очевидно, знаєте, що вона здатна з будь-якої звичайної кімнати зробити елегантне і романтичне приміщення.

Самим оптимальним варіантом для самостійного виготовлення арки є гіпсокартон. Навіть якщо ви раніше не стикалися з подібним процесом, покрокова інструкція допоможе втілити ідею в життя за кілька днів навіть новачкові.

По-перше, вам знадобиться рулетка, щоб заміряти ширину отвору дверей і визначити висоту дуги.

Отримані розміри будуть потрібні для виготовлення каркаса з подальшим його закріпленням. Каркас виготовляється з металевого профілю, на якому робиться позначка висоти дуги, потім ширини отвору і знову висоти дуги. Саме з цієї позначки відрізається профіль. На місці інших відміток профіль надрізається і згинається під кутом 90 градусів. Ті ж дії повторюються і з іншим профілем. Потім обидва елементи кріпляться до стіни за допомогою дюбелів з двох сторін отвору дверей. В якості альтернативи для виконання каркаса можна взяти і дерево.

Разметка гипсокартона

На гіпсокартоном аркуші окреслюється форма майбутньої арки і по цій лінії вирізається електричним лобзиком. За формою першого вирізається і друга аналогічна деталь.

Місце зрізу буде значно акуратніше і міцнішим, якщо при використанні лобзика застосувати спеціальне полотно. Можливо, новачок не зможе виконати ці роботи з першого разу, але при повторній спробі все обов'язково вийде. Далі отримані деталі закріплюються на каркасі за допомогою саморізів на відстані 150 мм з обох сторін. Саморізи потрібно закручувати таким чином, щоб їх капелюшки трохи вдавлювалися в гіпсокартон.

Обробка зводу починається з виміру її довжини, згідно з якою відрізаються смуги з профілю і нарізаються полиці. Відрізки повинні бути довжиною по 10 див. профіль згинається по формі дуги.

Профіль зміцнюється на один з елементів зсередини з боку гіпсокартону за допомогою саморізів, які повинні проходити через товщину плитки і профільні полиці. Для цього болт необхідно тримати перпендикулярно поверхні.

Каркас для гипсокартонной арки

До цього етапу необхідно підійти максимально серйозно і акуратно, оскільки саме він впливає на якість виготовляється об'єкта надалі. Профіль повинен розташовуватися строго по краю вирізу, з'єднуючись максимально щільно з металевою рамкою. Закріплювати лист потрібно на відстані не менше 15 см один від одного.

Аналогічна профільна смуга кріпиться з протилежного боку арки. Після закінчення монтажу сторін арки з гіпсокартону, потрібно відрізати і закріпити елемент знизу. Щоб це зробити, необхідно виміряти рулеткою ширину і довжину дуги. Розміри переносяться на гіпсокартон, а отримана смужка вирізається ножем.

Для того щоб лист гіпсокартону було простіше зігнути, на ньому потрібно зробити кілька надрізів паперового шару на відстані 10 см. Слідкуйте за тим, щоб були зроблені надрізи по перпендикулярній лінії, тому не зайвим буде використання косинця.

Работа по установке каркаса арки

Гіпсокартонна стрічка прикладається до арочної дузі і несильно придавлюється для прийняття необхідної форми. Цей процес слід виконувати, за напрямком від середини до країв. Слідкуйте за силою натискання, в іншому випадку гіпсокартон просто розвалиться.

Після цього краї гіпсокартонної смуги поєднуються з раніше вмонтованими елементами і зміцнюються за допомогою саморізів. Смуга закріплюється в напрямку від центру до країв. Якщо форма вашої майбутньої арки має оригінальну форму, або дуга занадто крута, для більш легкого додання форми смузі її можна змочити водою і укласти на лекало, що збігається за формою з аркою, до повної усушки. Після чого виробляти монтаж буде набагато простіше. На цьому етапі зведення арки можна вважати практично завершеним, залишається лише зміцнити елементи внизу конструкції.

Арочный проем в интерьере

Розібравшись в тому, як зробити арку в дверному отворі, необхідно створити сприятливі умови для її проектування і монтажу. У першу чергу це відноситься до висвітлення і засобів захисту від можливих травм. Для закручування саморізів варто запастися електричним шуруповертом з довжиною гвинтів, призначеної для гіпсокартонних матеріалів.

Поверхня стін, яка в подальшому виявиться під панелями, необхідно завчасно покрити розчином, який захистить їх від грибкових захворювань і виконає функції гідроізоляції. При влаштуванні арки у вхідному отворі варто використовувати гіпсокартон, стійкий до впливу вологи, оскільки це місце в квартирі схильна до перепадів температури і вологості. Якщо не надати цьому значення, через невеликий часовий проміжок доведеться заново встановлювати конструкцію, оскільки вона просто розпадеться від підвищеної вологи.

Читайте також: