Як зробити бетон своїми руками

17.01.2021
8 200
Admin

Как сделать бетон своими руками

  1. Склад бетону

Необхідність в приготуванні бетону виникає досить часто, особливо якщо ви займаєтеся будівництвом заміського будинку. Головне питання залишається відкритим: як же правильно зробити бетон своїми руками? У даній статті ми постараємося вирішити ці питання і навчимося робити якісний бетон своїми руками.

Склад бетону

Состав бетона

Для того щоб зробити бетон своїми руками, потрібно знати склад бетонної суміші. Бетонна суміш, що включає цемент, пісок, щебінь і воду.

Цемент

В ролі зв'язуючого елементу фахівці радять використовувати цемент портландцемент марки М400. Цемент дуже швидко вбирає вологу (у т. ч. з повітря) і швидко твердне. Тому намагайтеся не зберігати довгий час цемент, а купувати потрібну його кількість перед будівельними роботами. Якщо ж цемент залишається, ви можете загорнути в поліетилен і залишити зберігатися в приміщенні з низькою вологістю.

Пісок

В першу чергу пісок повинен бути чистим, без присутності глинистих, органічних і інших включень. Залежно від мети вибирається крупний або дрібний пісок. Для створення гарної бетонної суміші під фундамент, підійде великий пісок.

Щебінь

Наступним інгредієнтом в приготуванні бетону є щебінь. Радимо використовувати щебінь дрібної фракції 5 - 20 мм. Звичайно, в ідеалі використовувати щебінь природних гірських порід, дробленого гравію. Також успішно використовуються в деяких випадках штучні наповнювачі (керамзит, шлак, щебінь штучний), але слід пам'ятати, що конструкції з використанням штучних наповнювачів менш довговічні.

Для приготування 100 літрів бетонної суміші вам знадобляться:

30 кг Цементу (3 відра); 70 кг Піску (5 відер); 100 кг Щебеню (8 відер).

Вода

По-перше, вода повинна бути чистою, без сторонніх включень. Визначити точно можна, скільки потрібно води для розчину, тому що потрібно враховувати такі фактори як вологість піску, вологість щебеню та особливості цементу. На щастя, потрібну кількість води можна без праці визначити в процесі приготування. Воду додають у попередньо перемішану суху суміш. Додають воду поступово, невеликими порціями, до моменту, коли суміш не буде включати сухих грудок, тоді можна вважати, що розчин готовий. При цьому суміш не повинна бути занадто рідкою і розтікатися.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у приготуванні якісної бетонної суміші. І Ви більше не будете задаватися питанням, як зробити бетон своїми руками. Успішного вам будівництва.

Приготовление бетонной смеси

Читайте також: