Як зробити цоколь будинку

17.01.2021
4 195
Admin

Как сделать цоколь дома

 1. Значення цоколя для будь-якого об'єкта
 2. Важливі моменти облаштування цоколя
 3. Будівництво цокольних конструкцій за різними технологіями
 4. Гідроізоляція цоколя
 5. Відео

Цокольна частина в будь-якому будові є найбільш відповідальною і вразливою частиною конструкції. Вона піддається значним навантаженням і постійному впливу різних негативних атмосферних явищ: морозу, дощу, снігу і значних перепадів температурного режиму. Тому перед тим як зробити цоколь будинку, слід ретельно підбирати матеріали для будівництва та оздоблення, приділяти велику увагу конструктивних вузлів і правильності виконання технології робіт.

Значення цоколя для будь-якого об'єкта

Значение цоколя

Цоколь - це міцна і надійна перехідна стінка, функціональне продовження фундаменту до основної конструкції будинку, яка підноситься над поверхнею землі на певну висоту. Головне призначення цокольної частини будівлі - це створення ефективної перешкоди від проникнення в конструкції будинку холодних потоків повітря і вологи. Крім цього, завдання цього елемента полягає в підтримці архітектурного стилю будівлі, його оздобленні та доповнення. З гарним, фундаментальним цоколем будь будова виглядає завершеним, стає ефектніше і величніше.

Важливі моменти облаштування цоколя

Якщо підлоги будинку змонтовані практично по грунту, то головна роль цоколя - це підпірна конструкція, яка сприймає на себе несучі навантаження стін і потужний тиск з боку засипки. Якщо будівля влаштовано з подполом, то цокольна частина відіграє захисну і захисну функцію.

Устройство цоколя

Фахівці рекомендують зводити цоколь висотою не менше 0,50 м. При облаштуванні повноцінного цокольного поверху висота конструкції може досягати 2 м.

При будівництві обов'язково враховують необхідність вентиляції підвалу або підпідлоги, для чого залишають спеціальні продухи. Для них в цоколі влаштовують технологічні отвори десь 0,20 м від поверхні грунту. Захищають дані продухи в теплий сезон сіточкою, а в зимовий період їх наглухо закривають.

Отверстия в цоколе

По конструкції цоколі бувають:

 • Виступаючі. Зазвичай використовуються при зведенні будівель з тонкими стінами.
 • Западаючі. Таке конструктивне рішення не дає потрапити вологи всередину споруди.
 • Слитные, оптимально збігаються зі стінами та фундаментом будинку.

Виды цоколя

Знаючи, як зробити цоколь будинку, слід пам'ятати, що в прибудовах на стовпчастих опорах, таких як тераси, ганок або веранда, можна не зводити цокольні стінки, щоб залишити під цими будівлями постійне провітрювання, яке нормалізує температуру і вологість в підпіллі.

Будівництво цокольних конструкцій за різними технологіями

Зведення цоколя на стрічковий фундамент може здійснюватися з таких матеріалів:

 • Монолітних стін. Цоколь з монолітного бетону зводять з використанням знімної або незнімної опалубки, в якій попередньо в'яжуть армований каркас їх сталевих стрижнів і дроту, який обов'язково вбудовують в підставу фундаменту. Після зняття опалубки бетонні стіни ретельно очищають, закладаючи виникли щілини і порожнечі, і додатково покривають цементним розчином.

Монолитный цоколь

 • Бетонних блоків (каменів). Перед тим як зробити цоколь будинку, набувають блоки оптимально підходять під висоту майбутньої конструкції. Зовнішню поверхню кладки облицьовані натуральним каменем, керамогранітом, керамічною або клінкерною плиткою.

Цоколь из блоков

 • Цегли. Для цокольної цегляної кладки вибирають якісний повнотіла цегла з хорошою стійкістю до вологи і перепадів температури. Зводять цоколь висотою не менше чотирьох рядів і більше. За готової кладці виконують оздоблення плиткою, природним каменем або спеціальним цокольним сайдингом.

Кирпичный цоколь

Цоколь з каменю або цегли починають зводити з кута фундаменту. При виконанні робіт обов'язково стежать за вертикальністю і горизонтальністю швів, за правильністю рівня і якістю розчину, який сьогодні можна додавати спеціальні пластифікатори і морозостійкі присадки.

Якщо кладка планується понад 0,5 м, то для посилення жорсткості фахівці рекомендують використовувати спеціальну кладочну сітку або металеві прути діаметром не менше 6 мм, які вбудовуються прямо в кладочні шви.

Отделка цоколя

Матеріали для стін цокольної конструкції підбирають відмінної якості, з урахуванням кліматичних умов регіону, планованих навантажень від будівлі і умов його подальшої експлуатації. Не варто економити на основних і видаткових матеріалах, адже від надійності цього конструктивного елемента залежить термін служби всього будинку, його надійність і міцність.

Гідроізоляція цоколя

Після завершення будівництва цокольної частини будівлі для захисту її від несприятливих зовнішніх впливів проводиться гідроізоляція конструкції на висоту не менше 0,3 м. Зазвичай для влаштування гідроізоляційного шару використовують спеціальний захисний склад або кілька шарів руберойду.

Відео

Даний відеоматеріал присвячений облаштування та гідроізоляції цоколя.

Читайте також: