Як зробити декоративну штукатурку

17.01.2021
7 915
Admin

Как сделать декоративную штукатурку

  1. Штукатурка об'ємного типу
  2. Робимо декоративну штукатурку

Всі ми рано чи пізно розуміємо, що шпалери - це тимчасове явище. Інша справа декоративна штукатурка. Адже не секрет, що всі шпалери просто копіюють декоративну штукатурку. Вони як би підлаштовуються під штукатурку. А все це відбувається в зв'язку з тим, що спеціальну штукатурку набагато складніше зробити, ніж поклеїти шпалери. Варіантів декоративної штукатурки дуже багато, майже стільки ж, скільки і шпалер. Для кожного випадку необхідна своя методика, своя технологія. Давайте розглянемо технологію отримання декоративної штукатурки об'ємного типу.

Штукатурка об'ємного типу

Штукатурка объемного типа

Спочатку визначимося, що таке штукатурка об'ємного типу. Це така штукатурка, поверхня якої не рівна. Поверхня складається із своєрідних вибоїн і горбків, які в сукупності створюють красиву об'ємну поверхню.

Виды объемной декоративной штукатурки

Отже, що б створити таку поверхню необхідно наступне. Перше - це ідеально рівна поверхня стіни. Домагаємося ідеальної поверхні стіни за допомогою гіпсокартону чи шпаклівки. Неважливо, головне, що б поверхня стін була рівна. Після того, коли ми добилися, що б поверхня стіни була рівна, починаємо наносити на стінку шар стартової шпаклівки білого кольору. Наносимо шар шпаклівки приблизно 5 мм. Вирівнюємо всю поверхню стіни таким кулею. Після чого необхідно виготовити спеціальний валик для нанесення фінішної шпаклівки. Цей валик відрізняється спеціальної фактурою, для матеріалу якій використовується паралон з великими порами.

Робимо декоративну штукатурку

Создание декоративной штукатурки

Отже, як зробити декоративну штукатурку. Робимо це так. Прибираємо старе покриття валика. Зазвичай це тканина або поролон з маленькими дірочками. Після чого наклеюємо на вісь валика самостійно виготовлений паралон. Тут важливий момент в тому, що б правильно підібрати пори на паралоне. Від глибини пір залежить фактура малюнка на стінках. Можна застосувати паралон з глибиною пір близько 5-8 мм. Якщо у нас немає такого паралону, то просто наносимо дірочки на стандартному валику у випадковому порядку.

Валики для создания декоративной штукатурки

Після того, як ми виготовили спеціальний валик, починаємо покривати стінку тонким шаром фінішної шпаклівки. Для цього необхідно приготувати розчин шпаклівки дуже рідкого складу. Консистенція шпаклівки повинна бути такою, на вигляд як сметана. Коли розчин готовий, починаємо наносити на стінку. Беремо валик, занурюємо в розчин шпаклівки і наносимо на стінку. У результаті нанесення повинна з'явитися фактура з виступами і горбиками у відповідності з малюнком на валику.

Починаємо нанесення шпаклівки знизу вгору. З-за того, що малюнок наноситися послідовно і рівномірно простежується тенденція, яка утворює подобу як у рифлених шпалер, тільки краще і натуральніше. Найголовніше при нанесенні шпаклівки за допомогою нашого валика - це не тиснути на валик. Якщо почати сильно тиснути на валик, то фактура не з'явитися. Малюнок штукатурки буде одновимірним. У нашому випадку малюнок з'являється об'ємним, з горбиками і ямками. Ось власне і вся хитрість даної декоративної штукатурки. Далі можна оформити стіну на свій смак. Все залежить від дизайнерського рішення, яким ви користуєтеся. Можна залишити стінку в такому вигляді. А можна місцями пофарбувати за допомогою акрилової фарби. Відмінно виглядає металевий колір на штукатурці. Наявність металевих плям на об'ємній штукатурці робить її схожою на стиль «модерн».

Також рекомендуємо прочитати статтю "штукатурка стін своїми руками".

Декоративная объемная штукатурка

Декоративная штукатурка для стен

Объемная штукатурка для стен

Красивая декоративная штукатурка

Читайте також: