Як зробити дерев'яне перекриття

17.01.2021
3 252
Admin

Деревянное перекрытие своими руками

  1. Перегородки перекриттів

Практично всі мають уявлення про значущість перекриттів у спорудженні будь-яких об'єктів. Якщо ви не знаєте, як зробити дерев'яне перекриття з дотриманням всіх вимог, будівля може просто впасти.

Перш ніж вибрати тип перекриття, необхідно розібратися в плюсах і мінусах кожного з них.

  1. Часторебристое перекриття повсюдно застосовується на європейській території і має у своїй конструкції: балки, вінець, пустотілі блоки-вкладиші, бетонну стяжку. Дані перекриття завоювали визнання завдяки відносно невеликій масі.
  2. Монолітно-залізне перекриття. Цей тип перекриття вже на стадії зведення об'єкта і складається з арматури із сталі різної товщини і бетону. Мінусом цього різновиду є тривалий процес монтажу, який передбачає обов'язкове пристрій опалубки. У число плюсів входить економічна вартість і можливість вибору будь-якої форми.
  3. Збірне залізобетонне перекриття. Незважаючи на облегченность конструкції, вона здатна витримувати високі навантаження, при цьому маючи короткий термін монтажу. Це зумовлено особливостями виробництва, під час якого плити виходять порожнистими всередині.
  4. Філігранні залізобетонні перекриття. Цей вид перекриття включає в себе: промислові плити невеликої товщини, бетон і армування. Його збірка здійснюється в момент будівництва будинку. Виготовлення матеріалу, а конкретно плит на таке перекриття здійснюється виробниками виключно на замовлення під кожен певний будівельний план, а відповідно вони можуть володіти будь-якою формою з урахуванням усіх отворів. Величезним і незаперечною гідністю є простий монтаж і отримується в результаті ідеально рівна стельова поверхня, яка не потребує оштукатурювання.
  5. Перекриття на основі дерев'яних балок можуть бути встановлені в будинку з цегли або дерева. Найчастіше на виготовлення балок йде масив деревини, хоча може використовуватися і клеєна (більш міцна). Конструкція цього перекриття передбачає крок між балками дорівнює одному метру, який в наслідок обшиваються дошками. До плюсів можна віднести те, що дане перекриття може грати декоративну роль, якщо ви вирішите його не закривати, також він може використовуватися в якості основи підвісної стелі.
  6. Ребристе дерев'яне перекриття підходить для каркасних споруд з дерева. В основі цього перекриття знаходяться дошки з клеєної або масивної деревини і часто стають основою підвісної стелі.

Как сделать деревянное перекрытие

Виходячи з усіх описів перекриттів з дерева, можна підвести коротку характеристику плюсів і мінусів таких конструкцій. У список безсумнівних переваг можна віднести привабливий зовнішній вигляд конструкцій, який дає можливість монтувати їх у всіх видах споруд, при цьому в досить короткі терміни. Вони мають невелику масу і досить легко ремонтуються і піддаються демонтажу. Але все ж є і недоліки: висока ступінь пожежонебезпеки, порівняно з перекриттями з бетону мають більш низькі показники надійності, звукоізоляції і більш того схильні до руйнівним діям комах і температурних перепадів.

Перегородки перекриттів

Монтаж перегородок

Ні в якому разі не проводиться установка перегородки над пустотілої балкою, оскільки це може привести до обвалення. Вони встановлюються на розподільчий ребро, або укріплену або подвійну балку.

Перекриття, виконане з дерева, не потребує зміцнення з перегородок. Їх можна виконати задля покращення естетичного вигляду і встановити в будь-яке місце.

Щоб уникнути перепадів рівня дерев'яного перекриття, потрібно його посилення. Це робиться за допомогою рейок або частин дощок, прибиваються хрест-навхрест, або ж сталевих стрічок, що монтуються по черзі до верхніх і нижніх реберних краях. Крім цього варто передбачити обшивку, товщина якої прямо пропорційна межреберному відстані. Для виготовлення обшивки використовують фанерні листи, настилаємо в два шари, або дошки, що з'єднуються шляхом «паз-гребінь» перпендикулярно один до одного під кутом в 45 градусів. Крім цього, для посилення такого перекриття можна використовувати каркас з дерева.

Перекрытие на основе деревянных балок

Перекриття з дерева набагато швидше готові до експлуатації, тобто вже після установки по них можна вільно пересуватися і зводити верхні поверхи. У теж час перекриття з бетону допускаються до використання лише на шостий день після установки, а подальше будівництво дозволено не раніше ніж через 14 днів. Повної міцності таке перекриття досягає через місяць.

Деревянное перекрытие

При зведенні перекриттів не зайвими будуть наступні рекомендації:

  • Дерев'яна опалубка більше економічна в порівнянні з готовою, але вимагає великих трудових вкладень;
  • Філігранне перекриття виготовляється персонально під певний проект;
  • Зведення балочного перекриття передбачає наявності підйомника.

Мабуть, це всі основні моменти, які необхідно знати про перекритті при зведенні будівлі. Якщо ви не володієте достатніми знаннями, всю роботу, пов'язану з цією важливою конструкцією варто довірити фахівцям.

Читайте також: