Як зробити дерев'яну ванну

17.01.2021
3 548
Admin

Как сделать деревянную ванну

 1. Інструмент
 2. Приступаємо до роботи
 3. Інтер'єр
 4. Достоїнства і недоліки дерев'яних ванн

Якщо акрилові, чавунні чи сталеві ванни вас не приваблюють, можете порадувати себе ванною дерев'яною. У наші дні багато фірм готові прийняти від вас такого замовлення і зробити ексклюзивну ванну у відповідності з точними вашими побажаннями (круглу або овальну ванну, у вигляді бочки або з гідромасажем і т. д.). Але набагато цікавіше зробити дерев'яну ванну своїми руками.

Інструмент

Для роботи з деревиною вам знадобляться:

 • дошки з модрини або іншого вологостійкого дерева (наприклад, венге, волоського горіха, дуба або тика), без кори і сучків;

Древесина для ванны

 • тонка планка довжиною, що дорівнює периметру ванни;
 • бруски з тієї ж породи дерева;
 • цвяхи;

Лак по дереву

 • лак по дереву;
 • силікон;
 • косинець;
 • олівець;
 • клей для деревини.

Дошки доведеться нарізати за розміром і ретельно відшліфувати, тому не забудьте про пилку і шліфувальну машинку (зачищати дошки вручну наждачним папером - процес довгий і кропіткий, тому краще все ж його полегшити і застосувати техніку).

Шлифовальная машинка

Дошки, з яких ви будете збирати ванну, повинні стати абсолютно гладкими, без яких-небудь дефектів.

Приступаємо до роботи

Так як зробити дерев'яну ванну можна практично будь-якого розміру (головне, щоб довжини дошки вистачило), то попередньо, орієнтуючись на наявний матеріал, зробіть креслення майбутньої ванни.

Врахуйте, що встановлювати дерев'яну ванну впритул до стін не рекомендується (деревині необхідно провітрюватися з усіх сторін), тому розмір ванни повинен бути менше ширини приміщення на кілька десятків сантиметрів. Ще краще, якщо ванна кімната у вас виявиться досить великий за площею і дерев'яна ванна займе в ній центральне місце.

Чертеж ванны

Легше всього зробити прямокутну ванну:

 • У відповідності з кресленням, наріжте дошки необхідної довжини, торці ретельно затріть.
 • Починайте збірку з низу ванни, збиваючи дошки між собою за допомогою поперечних брусків (рекомендований крок брусків - не більше 50 см). Відразу зробіть отвір для зливу води.
 • Якщо зробити дерев'яну ванну без бортиків не вийде, то їх необхідно спочатку з'єднати з окремих дощок. Для більш міцного і красивого стику торці дощок краще зрізати під невеликими, але однаковими кутами. А потім дошки можна з'єднати один з одним за допомогою спеціального клею, для надійності закривши з лицьової сторони ванни тонкої красивою планкою. Не поспішайте, ретельно підганяйте всі деталі, щоб не було великих щілин.
 • Прикріпіть бортики до днища ванни і один одному.
 • Промажте всі шви між дошками герметиком, видаліть його надлишки.

Прямоугольная деревянная ванна

 • Після цього покрийте ванну двома-трьома шарами лаку (з часовими проміжками, дозволяючи кожному шару лаку висохнути повністю). Якщо цього не зробити, то деревина, якою б вона не була вологостійкої, під дією води все одно почне набухати, а потім, на повітрі, всихати. У підсумку ваша ванна досить швидко протече.
 • Встановіть кран, виконайте каналізаційний стік.

Пробний набір води можна буде зробити вже через кілька днів після висихання лаку. Наповніть ванну водою і залиште її на годину, спостерігаючи, не підтікають чи десь шви між дошками. Якщо протікання виявлено, акуратно розкрийте стик, знову нанесіть герметик, видаліть його надлишки і покрийте цю частину ванни лаком.

Інтер'єр

Ванна из дерева в интерьере

Одна дерев'яна ванна не додасть вашій ванній кімнаті закінченою індивідуальності. Її обов'язково потрібно «підтримати» ще парочкою дерев'яних елементів (з тієї ж деревини, що і ванна). Оригінально виглядатимуть саморобна дерев'яна раковина і пара полиць для дрібниць. Всі дерев'яні конструкції необхідно обов'язково покривати декількома шарами лаку, а в самій ванній кімнаті - встановити більш ефективну примусову вентиляцію.

Достоїнства і недоліки дерев'яних ванн

Достоинства и недостатки деревянных ванн

З тим, як зробити дерев'яну ванну своїми руками, ми розібралися. Залишилося зрозуміти, чи дійсно дерев'яна ванна краще інших своїх сучасних аналогів?

Прийнято вважати, що дерев'яна ванна діє на людину заспокійливо, тобто швидше і якісніше знижує рівень стресу. З іншого боку, багато медиків вважають, що дія в цьому випадку має не стільки матеріал ванни, а тепла вода і приємний (звичний) для людського ока колір деревини.

Друге гідність, приписуване дерев'яних ванн - це здатність вбивати шкідливі мікроорганізми і швидше загоювати невеликі ранки на тілі. Насправді, навіть якщо б деревина, з якої зроблена ванна, володіла всіма перерахованими вище властивостями, заховавши її під кількома шарами лаку (або іншого вологонепроникного захисного складу), ми зводимо її цілющі властивості до нуля. Тут, швидше за все, має місце звичайна сугестивність і мода на «натуральність» й «екологічність». І хоча відомі фірми-виробники покривають дерев'яну ванну найбільш безпечними (з їх точки зору) складами, не варто забувати, що всі вони зроблені на основі синтетичних компонентів, чужих нашому організму.

Читайте також: