Як зробити душ на дачі своїми руками

17.01.2021
10 807
Admin

Как сделать душ на даче своими руками

  1. Кабіна
  2. Робимо злив для душу
  3. Робимо каркас для душу
  4. Вибираємо резервуара для води
  5. Фото

Навряд чи можна уявити початок доброго дня без освіжаючого і підбадьорливого душу. Однак, їдучи влітку на дачу, дуже часто ми можемо залишитися без цього задоволення. Дана стаття допоможе вам вирішити питання, як зробити душ на дачі своїми руками. Статистика стверджує, що багато дачників має на своїх ділянках садовий душ. Пояснити це можна тим, що водні процедури на свіжому повітрі набагато приємніше, ніж у самій багатій обставленій ванній кімнаті.

Кабіна

Деревянная кабинка дачного душа

Найбільш частим варіантом садового душа служить звичайна кабінка, на даху якої монтований резервуар для води. Дана конструкція дуже проста у зведенні, зібрати її можна з підручного сировини. Однак, можна і не замислюватися, як зробити душ на дачі, а віддати перевагу придбання вже готового варіанту. Ціна готової конструкції буде залежати як від технологічних, так і від її конструктивних особливостей.

Готовая кабинка для душа

Отже, докладно розглянемо, як зробити душ на дачі. Щоб приступити до процесу зведення, слід відповісти на ряд питань:

  1. Куди буде здійснюватися сток використаної води?
  2. Яким чином буде відбуватися наповнення основного резервуара водою?
  3. Якщо кабіна не передбачає електричного нагріву води, то визначте найбільш сонячне місце ділянки, щоб вода в резервуарі зігрівалася максимально швидко.

Робимо злив для душу

Слив для душа

Почати потрібно з обладнання зливу. Якщо на вашій ділянці присутня стічна канава, то потрібно зв'язати її зі зливом. Це оптимальний варіант. Якщо ж канави немає, то поруч з душем слід зробити ямку, де й буде збиратися вся використана вода. Глибину ями потрібно співвідносити з ємністю резервуара, щоб вона не переполнялась.

Розповідаючи про те, як зробити душ на дачі своїми руками, не можна не згадати нюанси підготовки підстави. Щоб запобігти розмивання грунту, слід встановити піддон. Встановлюється він у заздалегідь викопану неглибоку ямку. Дно ямки можна вистилати камінням, вистелити руберойдовим шаром або покрити шаром бетону.

Робимо каркас для душу

Каркас для душа

Уявити дачний душ не вдасться без каркаса. Самий бюджетний варіант цілком можна спорудити з дерев'яних планок та поліетиленової плівки. Однак, краще зупинитись на спорудженні більш міцної конструкції. Для каркаса згодяться труби з металу, які потрібно поставити в ями і забетонувати. Стінки ж треба встановлювати, коли цемент повністю затвердіє. Виконати стіни можна з дерева або пластику. Щоб стіни було простіше ставити, між вертикальними металевими трубами можна помістити балки з дерева, на них м'який матеріал стін закріплювати значно зручніше, крім того вони підвищать загальну міцність кабінки.

Вибираємо резервуара для води

Резервуар для воды — бочка для душа

Багато хто, думаючи, як зробити душ на дачі, можуть помилитися з вибором резервуара для води. У більшості випадків, під резервуар пристосовують залізну бочку, обсягом у сто чи двісті літрів. Однак краще підібрати їй пластикову альтернативу, набагато більш легку. Крім того, нагрів води в пластиці відбувається багато разів швидше, особливо якщо стіни резервуара пофарбувати в чорний колір. Перед підніманням і встановленням резервуара, слід виконати відведення і встановити насадку душа. Зауважимо, що варто знімати бак з душа на зиму, щоб пластикова конструкція не руйнувалася від морозів. Однак, уникнути руйнування можна, вибравши бак, зроблений з особливого морозостійкого пластика.

Закінчувати розповідь про те, як зробити душ на дачі, варто розбором питань дизайну. Звичайно, тут варто керуватися виключно власною фантазією: можна прикрасити душ яскравим візерунком або, навпаки, виконати його оформлення в природних кольорах і досягти гармонії з оздобленням ділянки.

Фото

Дачный душ с круговой дверцей

Декоративный дачный душ

Открытый дачный душ

Читайте також: