Як зробити фонтан своїми руками

17.01.2021
4 398
Admin

Как сделать фонтан своими руками

 1. Підбір відповідного місця
 2. Розробка дизайну і вибір комплектації
 3. Облаштування фонтану
 4. Установка обладнання
 5. Оформлення фонтану

Фонтани різної комплектації і стильового дизайну є ефектним і прикрасою будь-якого ландшафту. Сьогодні «фонтанна культура» в нашій країні переживає друге народження, перебуваючи на самому піку попиту і підйому виконавської майстерності. Важко навіть перерахувати всі моделі фонтанів, які зараз пропонуються сучасним споживачам. Однак фонтан на дачі своїми руками побудований, придуманий за власними кресленнями і розробок стане по-справжньому частинкою душі Вашого саду.

Фонтани для дачі можна зробити будь-якого дизайну - від класики і модерну до прогресивного мінімалізму, вони можуть виготовлятися з різних матеріалів, цілком доступних для будь-якої людини. Технічне оснащення фонтанів може мати різну комплектацію гідротехнічним, світловим та звуковим обладнанням. Все залежить тільки від Вашої творчості, практичних навичок і фінансових можливостей.

Якщо подобатися вид повільно води, що ллється, можна зробити «перекочування» фонтани, в яких струменя води проходять через низку перекатів. Можна сконструювати комбінований фонтан, в якому будуть поєднуватися кілька видів оснащення: звук, підсвічування і сила води. Доставити собі і своїм близьким задоволення нескладно, головне ретельно вивчити вихідні рекомендації та дізнатися, як зробити фонтан своїми руками, а потім виконувати отримані інструкції в процесі будівництва вироби.

Будівництво фонтану своїми руками складається з декілька етапів:

 • Підбір відповідного місця
 • Розробка дизайну і вибір комплектації
 • Облаштування фонтану
 • Установка обладнання
 • Оформлення дизайну

Підбір відповідного місця

Подбор подходящего места

Для розміщення фонтану на заміській ділянці підбирають місце, максимально проглядається з усіх сторін, в безпосередній близькості до зони відпочинку. Необхідно подбати про те, щоб споруда не знаходилося на прохідному місці, не заважало ігор дітей і не сусідило з грядками на городі.

Бажано влаштовувати фонтан подалі від посадок і садових дерев, на яких може погано відбитися надлишок вологи. А ось яскраві сонячні промені струменів фонтану підуть тільки на користь, так як підсвічена природним світилом вода почне золотитися і переливатися всіма відтінками веселки.

Також слід врахувати розташування водоносної магістралі у Вас на ділянці і підводі електропостачання до місця облаштування фонтану.

Розробка дизайну і вибір комплектації

Разработка дизайна и выбор комплектации

Щоб зробити фонтан, необхідно визначитися з двома важливими показниками - його розмірами і стилем дизайну. Розміри фонтану повинні порівнюватися з площею всього ділянки. Окремо враховуються параметри зони відпочинку і вільного місця на ній. Часто фонтан встановлюють не в приватній, а в парадній частині дачної ділянки, де головну роль відводять не розмірами, а зовнішньому вигляду споруди. Слід пам'ятати, що навіть на маленькій території можна облаштувати невеликий фонтан, чудовий на вигляд і оснащення.

Вибір дизайну і стилю фонтану проводиться у відповідності із загальною стилістикою будинку і ділянки і своїми особистими побажаннями. Можна побудувати класичний фонтан зі скульптурою в самому центрі водойми або створити невелика споруда в сільському стилі, що витікає водою з нахиленого глечика або оформленому у вигляді вітряного млина. Вдало для будь-якого дизайну виглядає композиція з натуральних каменів різного калібру, з яких пробивається струмінь води.

Насос вибирають в залежності від того, наскільки потужний струмінь води Ви хочете бачити в цій конструкції. Розрахункова потужність буде залежати і від місткості чаші або всієї споруди. При придбанні насоса можна проконсультуватися у фахівців в профільних магазинах.

Облаштування фонтану

Обустройство фонтана

Процес влаштування фонтану залежить від його розмірів і концепції дизайну. Якщо у спорудженні передбачена установка великої чаші, її можна купити або вилити з бетону самостійно, для чого доведеться подбати про спеціальною формою. Слід пам'ятати, що чим менше за розмірами буде чаша біля фонтану, тим частіше потрібно буде міняти в ньому воду.

При облаштуванні підстави фонтану, бетонування майданчика, необхідно користуватися спеціальними плівками (геотекстилем) і добавками в розчин, що продаються для гідротехнічних споруд. Такі добавки запобігають розтріскуванню готової конструкції.

Установка обладнання

Установка оборудования

Важлива характеристика фонтану - обсяг витрачається спорудою води. Змінюватись цей показник може від декількох літрів в секунду до показника 100 літрів.

Зробити систему водозабору для фантана на дачі можна кількома способами:

 • Від центрального водопроводу зі скиданням води в фонтан
 • Від центрального водопроводу зі скиданням води в загальну мережу водостоку
 • З водойми (штучного ставка чи іншого джерела) і скиданням у нього ж - з рециркуляций води
 • За допомогою насоса з фонтану зі скиданням в чашу споруди
 • За допомогою насоса із спеціальної ємності (окремо стоїть) зі скиданням води назад в неї ж.

Після установки насоса підключають його до звичайної електромережі або організовують харчування через спеціальні водонепроникні з'єднання і понижуючий трансформатор.

Щоб фонтан доставляв ще більше задоволення, можна встановити додаткове устаткування: спеціальні насадки, які надають струменям води вишукану форму у вигляді куполів і півкуль, гейзерів і тюльпанів.

Оформлення фонтану

Оформление фонтана

Якщо фонтан влаштовується в штучному ставку з різноманітними рослинами, то треба враховувати, що не всі вони переносять постійно падаючі струмені води. Для уникнення проблем, рослини можна розмістити по краях водойми, або відразу встановити розпилювач. Якщо зробити фонтан біля зони відпочинку, то по периметру споруди можна побудувати зручні лавки або невелику альтанку.

Установка спрямованої підсвічування створить просто чарівний ефект. Популярні сьогодні також плаваючі світильники та освітлювальне обладнання підводного типу.

Читайте також: