Як зробити в заміському будинку кам'яна підлога

17.01.2021
1 602
Admin

Как сделать каменный пол в загородном доме

  1. Перевагою підлоги з каменю
  2. Особливості кам'яних підлог
  3. Утеплення підлоги заміського будинку
  4. Догляд за кам'яною долівкою

Камінь в будівництві житлових приміщень використовується вже багато століть. Але мало хто замислюється, що камінь також призначений для обробки приміщення зсередини, зокрема підлоги. Останнім часом стало модним використовувати в дизайні житлової площі виключно натуральні матеріали. Це пояснюється складною екологічною ситуацією не тільки в країні, але й на планеті в цілому.

Перевагою підлоги з каменю

Основною перевагою підлоги з каменю, порівняно з іншими будівельними матеріалами, є довговічність. Також існує можливість підібрати кам'яну плитку, виготовлену з різних гірських порід, що мають саму незвичайну текстуру.

Зараз найбільш популярні породи каменю - граніт, мармур, сланець і піщаник. Вартість плитки безпосередньо залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена.

Особливості кам'яних підлог

Особенности каменных полов

Вибір підлоги для заміського будинку - завдання не з легких. Тому, якщо ваш вибір зупинився на камені, то варто враховувати деякі особливості кам'яних підлог. Перше, на що потрібно звернути увагу, - приміщення, де буде укладатися підлогу. Чому це так важливо? Справа в тому, що під впливом зовнішнього середовища деякі породи каменю можуть тьмяніти, змінювати колір.

Також потрібно враховувати розмір приміщення, освітлення і, звичайно ж, загальний інтер'єр. Плитка може мати свої особливості, що викликано якістю виготовлення.

Лицьові поверхні плиток не повинні містити яких-небудь вад, так як це позначиться на загальному вигляді підлоги. До особливостей каменю відноситься і той фактор, що плитки з однієї породи каменю можуть бути різні відтінки і текстури, тому їх потрібно підбирати особливо ретельно.

Не останнім фактором при виборі кам'яної плитки є ціна. У першу чергу вона залежить від породи каменю, з якого виготовлена плитка, а також від товщини, обсягу, форми і способу обробки поверхні.

Утеплення підлоги заміського будинку

Важливо пам'ятати, що камінь - матеріал досить холодний, ходити по ньому не так вже й комфортно. Враховуючи дану обставину, потрібно грамотно продумати систему підігріву підлоги.

Якщо виконувати роботи по укладанню самостійно, то можна втілити практично будь-які ідеї щодо утеплення підлоги. Якщо ж проведення укладки все-таки вирішили довірити майстрам, то варто пам'ятати, що вони, швидше за все, будуть вдаватися до стандартних засобів підігріву і утеплення.

Догляд за кам'яною долівкою

Уход за каменным полом

Варто пам'ятати, що за кам'яною підлогою потрібен відповідний догляд, інакше існує ризик його швидкого зносу. Поради по догляду за підлогою досить прості. Він потребує періодичного глибокого чищення та нанесення спеціального захисного покриття.

Одним з найбільш популярних методів захисту кам'яної підлоги є полірування. Наносити поліролі-очищувачі потрібно кожен день, щоб уникнути будь-якого роду забруднень. Основною проблемою кам'яної підлоги є подряпини. Потрібно подбати про те, щоб у приміщенні з такою підлогою ніжки меблів були зі спеціальними накладками, які б не дряпали поверхню плитки. Видалення сміття слід проводити за допомогою пилососа. Не рекомендується часте вологе прибирання.

Читайте також: