Як зробити короб для труб у ванній

17.01.2021
6 082
Admin

Как сделать короб для труб в ванной

 1. Каркас
 2. Варіант перший: короб для труб з пластикових панелей
 3. Варіант другий: короб з гіпсокартону
 4. Варіант третій: короб з OSB або вологостійкою фанери
 5. Варіант четвертий: короб-шафа
 6. Відео

Якщо ви вирішили, що труби, що проходять через вашу ванну кімнату, псують її зовнішній вигляд, можете заховати їх в коробі. Існує два варіанти, як зробити короб для труб у ванній:

 • по-перше, його можна зробити ще до того, як будуть викладені стіни плиткою, при цьому вам немає необхідності укладати плитку за коробом, так як він це місце приховає;
 • по-друге, короб можна створити вже після виконання опоряджувальних робіт у ванні.

В обох випадках короб для труб виготовляється однаково. При бажанні, між трубами і стінками короби можна прокласти утеплювач (наприклад, мін. вату), який одночасно зіграє роль і додаткової звукоізоляції.

Каркас

Каркас короба для труб

Короб для труб повинен мати жорсткий міцний каркас, який буде утримувати форму без деформації під час його експлуатації. В якості матеріалу для каркаса можна використовувати як дерев'яні бруски невеликого перерізу, так і металеві профілі для гіпсокартону. Вибір залежить не тільки від того, що вам легше дістати або купити, але і від ваших навичок роботи з тим чи іншим матеріалом, а також від того, чим ви вирішили короб для труб облицювати.

Варіант перший: короб для труб з пластикових панелей

Якщо ви вирішили зробити короб для труб з пластикових панелей, зверніть увагу на його розмір.

Бажано, щоб панелі не довелося стикувати по вертикалі, так як в цьому випадку будуть потрібні поперечні планки каркаса з кроком в 40-45 сантиметрів для додання жорсткості конструкції.

Тому перш ніж почати збирати каркас короби, зайдіть до магазину і підберіть потрібні панелі (їх ширина також варіюється, тому вибір не буде складним).

Короб для труб из пластика

Каркас для такого варіанту короби краще робити з дерев'яних брусків.

 • Зробіть креслення майбутнього короби і купіть весь необхідний матеріал, починаючи від брусків і закінчуючи саморізами, панелями ПВХ, кутовим профілем і торцевими плінтусами.
 • Закріпіть на двох примикають один до одного два вертикальних стінах бруска (їх висота повинна відповідати висоті короби) за допомогою саморізів по бетону.
 • З допомогою двох-трьох поперечних брусків встановіть і закріпіть у потрібному положенні центральний вертикальний брусок.
 • Наріжте панелі ПВХ на елементи необхідної довжини і ширини.
 • Закріпіть кутовий профіль і нижні частини розбірних плінтусів за допомогою будівельного степлера. Не забудьте, що біля стелі та підлоги також слід закріпити плінтуса, щоб місце стикування виглядала більш привабливо.
 • Вставити панелі ПВХ на їх місце і замкніть верхні частини плінтусів ПВХ.

Варіант другий: короб з гіпсокартону

Изготовление гипсокартонного короба

Не менш поширеним варіантом того, як зробити короб для труб у ванній, є використання гіпсокартону. Працювати з ним досить легко, адже невеликі по висоті і ширині елементи володіють малою вагою, тому з ними легко впорається один чоловік.

 • Зберіть каркас короби з металевих профілів з гіпсокартону.
 • Наріжте гіпсокартон на елементи необхідного розміру.
 • Закріпіть гіпсокартон на каркасі за допомогою саморізів.
 • Зверху можна оклеить гіпсокартон шпалерами або керамічною плиткою. Якщо ви вибрали шпалери, попередньо зашпаклюйте всі шви між частинами гіпсокартону.

Варіант третій: короб з OSB або вологостійкою фанери

В принципі, короб для труб у ванній можна виготовити практично з будь-якого матеріалу, що має рівну поверхню. Наприклад, замість гіпсокартону можна використовувати OSB або вологостійку фанеру, яку потім також слід обов'язково захистити від підвищеної вологості в приміщенні за допомогою керамічної плитки або самоклеющейся плівки.

Варіант четвертий: короб-шафа

Короб-шкаф

Не слід забувати, що якого б розміру короб ви не зробили, він все одно з'їсть частина простору приміщення. Тому, роздумуючи, як зробити короб для труб у ванній, розгляньте варіант пристрою короба-шафи.

Звичайно, зробити короб-шафа буде дещо складніше, ніж звичайний неоткрывающийся короб, але сьогодні в будівельних і господарських магазинах можна придбати вже готові дверцята, які вам залишиться лише навісити на каркас шафи.

Для короба-шафи каркас доведеться робити з дерев'яних брусків. Роль однієї бічної і задньої стінок будуть виконувати стіни ванної кімнати. Третю стінку можна зробити з гіпсокартону, так і з OSB, фанери або з старого непотрібного шафи. Як варіант, можете придбати в будівельному магазині вже готові ламіновані полиці підходящої ширини і кольору.

Знизу не ставте короб-шафа прямо на підлогу, а підніміть його на ніжки, щоб зменшити ймовірність зіткнення його з випадково розлитої водою.

Такий короб-шафа з зовнішньої сторони краще обклеїти самоклеющейся плівкою, щоб захистити дверцята і стінку від підвищеної вологості (стінку можна навіть облицьовувати керамічною плиткою). Заодно перевірте справність вентиляції у ванній кімнаті, щоб потім не чекати неприємних сюрпризів.

Відео

Подивіться, як виготовити короб для труб з гіпсокартону.

Читайте також: