Як зробити ганок з бетону

17.01.2021
693
Admin

Как сделать крыльцо из бетона

  1. Основні етапи будівництва
  2. Відео

Театр починається з вішалки. Це вираз знає, мабуть, кожній людині. І як театр з вішалки, так будинок починається з ганку. Саме ганок є першим приміщенням, яке потрапляє людина. Цей елемент будівлі може бути виконаний з різних матеріалів і різними способами, але одним з найбільш міцних і довговічних будівельних матеріалів, придатних для будівництва ганку, є бетон.

Основні етапи будівництва

Для того щоб максимально повно представити інформацію про те, як зробити ганок з бетону, потрібно відразу обмовитися, що як і будь-який з етапів будівництва, спорудження цього елементу будови необхідно проводити в декілька частин.

  • Підготовка. На етапі підготовки повинен бути зроблений попередній розрахунок передбачуваної кількості матеріалів, необхідних для зведення ганку. А також варто виготовити креслення майбутньої споруди, в якому слід відобразити не тільки розміри, але і зразковий зовнішній вигляд кінцевого результату.

Чертеж крыльца

  • Етап земляних робіт. Після закінчення підготовчого етапу можна переходити до проведення земляних робіт. Вони полягають у розмітці ділянки, передбачуваного під забудову та подальшому риття котловану під фундамент. До речі кажучи, найбільш доцільним варіантом виготовлення фундаменту під ганок буде фундамент-плита. Після того, як котлован викопаний, на його дно насипається шар піску товщиною близько 15 см, який утрамбовується, після чого насипається такий же шар щебеню. Ці прошарки послужать своєрідною подушкою, не тільки захищає бетон від вологи, але і запобігає його можливі деформації.
  • Монтаж опалубки. Наступним кроком у побудові бетонного ганку є спорудження опалубки. Для цих цілей зазвичай використовують обрізні дошки і листи фанери. Їх необхідно вкопати в землю на деяку глибину, по периметру майбутнього ганку. Висота опалубки повинна бути на кілька сантиметрів вище передбачуваної висоти ступенів і підстави ганку і повторити їх контур.

Монтаж опалубки

  • В'язка арматури. Коли опалубка буде виконана, необхідно пов'язати з арматури каркас майбутнього ганку всередині неї. Для цих цілей арматура укладається хрест-навхрест таким чином, щоб вийшла осередок, що дорівнює приблизно 30 див. Скріплювати прути необхідно за допомогою в'язального дроту.
  • Заливка. Після спорудження арматурного каркасу можна переходити безпосередньо до заливці самого ганку. Для цих цілей використовується цементно-піщана суміш з додаванням деякої кількості щебеню. Суміш необхідно рівномірно розподілити по всьому об'єму каркаса. Для видалення повітряних бульбашок усередині вже залитого розчину зазвичай використовується спеціальний вібратор. Після чого зовнішню поверхню остаточно розрівнюють і залишають до повного висихання. Зазвичай цей час становить близько місяця. Для того, щоб максимально запобігти можливий негативний вплив ультрафіолету або атмосферних опадів, залиту поверхню необхідно вкрити непрозорою плівкою.

Опалубка крыльца

  • Заключний етап. Після остаточного застигання бетону можна провести монтаж перил для сходів. Для цих цілей підійдуть, як металеві елементи, так і дерев'яна конструкція. У будь-якому випадку, після виготовлення цього елемента конструкції, його потрібно обробити спеціальними складами, які будуть боротися з негативним впливом вологи і перепадів температур. Також залежно від бажання можна виготовити невеликий навіс над сходами, щоб ще більше продовжити термін служби бетонного ганку. В якості одного з можливих варіантів виготовлення такого козирка може виступати монтаж металевих опор. Верхні елементи можна виготовити з профільної труби за допомогою трубогиба. Зверху на них укладається відповідний за розміром лист полікарбонату. В результаті при мінімумі витрат виходить досить міцна і естетична конструкція.

Установка перил

Резюмуючи вищевикладене, можна лише додати, що при належній вправності і наявності бажання побудувати ганок з бетону під силу практично кожній людині. При необхідності можна ознайомитися з необхідною кількістю цікавої інформації, яку можна знайти на просторах всесвітньої павутини, так і в старих добрих довідниках. На користь самостійного виконання даного виду будівельних робіт говорить і той факт, що він не вимагає ні застосування складних технологій, ні використання рідкісних або дорогих матеріалів. Звичайно, якісь вкладення неминучі, але це з лишком окупається тим, що будь-яка робота, виконана самостійно і відповідально, завжди буде цінується і буде предметом особливої гордості будь-якого господаря.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео в тему нашої статті.

Читайте також: