Як зробити ганок з дерева

17.01.2021
1 745
Admin

Как сделать крыльцо из дерева

 1. Основні помилки при зведенні ганку своїми руками
 2. Пристрій дерев'яного ганку
 3. Підготовка до монтажу ганку
 4. Зведення дерев'яного ганку
 5. Фото

Заміський будинок для городянина є місцем відпочинку, справжнім райським куточком, де ніщо не заважає єднанню людини з природою. Звівши дерев'яний будинок, не можна не спорудити дерев'яне ж ганок. Воно стане природним продовженням будинку з дерева, ні на що не схожим прикрасою. Ми розповімо, як зробити ганок з дерева.

Основні помилки при зведенні ганку своїми руками

Ошибки при возведении крыльца

Часто власники заміських ділянок хочуть виконати роботи по організації ганку з дерева самостійно. Основні помилки, які підстерігають їх на цьому шляху, перераховані нижче:

 1. Якщо людина не знає, як зробити ганок з дерева, він часто закуповує невідповідний будівельний і кріпильний матеріал, перевищуючи його необхідну кількість у декілька разів. Це означає абсолютно марну трату грошей. Перед тим, як приступати до будівництва ганку, потрібно уявляти собі всі етапи робіт по його зведенню.
 2. Людина, що не має будівельного досвіду, як правило, часто перебільшує складність завдання, що автоматично стає каменем спотикання при самостійних роботах на ділянці. Крім того, він вибирає більш складну конструкцію, коли споруду можна звести просто і зі смаком.
 3. Часто новачки не думають про те, що дерев'яний ганок також потребує фундаменті, як і будь-яка споруда.
Відсутність міцної основи призведе до передчасного руйнування всієї конструкції.

Пристрій дерев'яного ганку

Устройство деревянного крыльца

Дерев'яний ганок складається з наступних елементів:

 • Фундамент.
 • Опори.
 • Щаблі й поруччя.
 • Козирок.

При будівництві сходів з дерева багато використовують інші будівельні матеріали, наприклад, профлист і рулонні матеріали. Вони допомагають зберегти дерев'яну конструкцію на тривалий час, витримуючи вантаж сезонних погодних опадів.

Підготовка до монтажу ганку

На цьому етапі потрібно точно визначити місце розташування ганку, його ширину, кількість сходинок, вид навісу над дверима і облаштування майданчика перед входом.

Необхідно придбати будівельний матеріал у достатній кількості; підготувати інструмент для його обробки, різні кріпильні елементи.

Будь ганок вимагає надійного фундаменту. Тому потрібно приготувати цемент, пісок, гравій, опорний брус або бетонні блоки для підтримки ступенів і площадки перед входом.

Зведення дерев'яного ганку

Строительство крыльца

 • Спочатку готують опору для ганку. Для цього можна використовувати дерев'яний опорний брус. Його необхідно обробити антисептичним засобом, захищає деревину від гниття і подальшого руйнування всієї конструкції. На місці майбутнього ганку грунт утрамбовується з допомогою піску та гравію; потім ставиться опорний брус. Фахівці рекомендують використовувати бітумний розчин для додаткової обробки опорного стовпа з дерева. Але якщо є можливість, то краще зробити бетонну основу. Для бетонних блоків грунт прибирають на 20-30 см в глибину, готують піщано-гравійну подушку. Зверху заливають невеликий шар бетонного розчину, в який занурюють бетонний блок. Кожен наступний блок укладається на попередній, рясно змащений бетонним розчином.
 • Якщо планується широке і довге ганок, то опор повинно бути декілька - від двох до чотирьох.
 • Після застигання бетонної розчину біля основи палі необхідно перевірити висоту всіх установлених опорних стовпів. Будь-яка різниця повинна бути ліквідована в бік меншого значення.
 • На торці опорних стовпів потрібно покласти лаги. Для кращого зчеплення будівельних матеріалів верх палі необхідно обробити таким чином, щоб на ньому з'явилися шипи. Вони забезпечать щільне прилягання лад до опорних стовпів. Якщо в якості паль використовуються бетонні блоки, то лаги кріпляться до них за допомогою перфоратора і саморізів.
 • На покладені та закріплені лаги потрібно покласти обрешітку. Її частота визначається на місці - в залежності від розміру ганку. Кріплення настилу на обрешітку проводиться таким чином, щоб нижній край дверей височів над настилом на 20-50 мм. Це дозволить безперешкодно відкривати вхідні двері в будь-яких ситуаціях.

Строительство ступеней

 • Після підготовки майданчика необхідно зайнятися ступенями. Для цього до настилу одним кінцем кріпиться тятива, на якій будуть розташовуватися щаблі. Іншим кінцем тятиву необхідно уперти в заздалегідь підготовлену площадку, звільнену від частини ґрунту, утрамбовану з піском та гравієм. На ній заздалегідь вирізаються кутові поглиблення під сходи.

Для звичайного ганку вистачає встановлення двох таких елементів. Для широкого ганку потрібно три або чотири тятиви.

Щоб сходи легко лягли в підготовлені поглиблення, фахівці рекомендують зробити шаблон з картону або оргаліту, що забезпечує однакові розміри. Після установки кожної тятиви, її необхідно закріпити до опорних стовпів або лагів за допомогою металевих скоб або саморізів.

В останню чергу встановлюються ступені. Монтаж починається завжди з нижньої сходинки. Дошки потрібного розміру ретельно фіксуються на тятиві за допомогою кріпильних елементів.

Після остаточного складання ступенів приступають до облаштування козирка над ганком.

Схема деревянного крыльца

Фото

Широкое крыльцо

Крыльцо в деревянном доме

Крыльцо-терасса

Небольшое крылечко

Читайте також: