Як зробити наличники на вікна

17.01.2021
8 841
Admin

Как сделать наличники на окна

 1. Технологія виготовлення рами
 2. Які інструменти потрібні для виготовлення різьблених наличників
 3. Дерев'яні наличники, фото
 4. Відео

Традиція прикрашати вікна таким елементом декору, як різьблений наличник все ще зберігається. Найчастіше різьбленими наличниками прикрашають вікна в дерев'яних будинках. Але у вільній торгівлі різьблені дерев'яні наличники зустрічаються рідко. Тому можна виготовити їх самостійно.

Якісно виготовлений лиштва - відмінне і відносно недороге прикраса, має один недолік. Лиштва, виготовлений з натуральних матеріалів, потребує захисту від атмосферної вологи. Грибки і цвіль ще ніхто не відміняв.

Для початку виготовляється основа наличника - рама. Для її виготовлення використовують дошку товщиною до 40 мм. Дошка може бути виготовлена з сосни, берези, вільхи. Але найкращим матеріалом для її виготовлення слугує ялина. Дошки, з яких виготовляють раму, повинні в обов'язковому порядку бути обробленими спеціальними гідрофобізатори. Саме рама більше інших елементів наличника піддається впливу атмосферної вологи і починає гнити в першу чергу.

Технологія виготовлення рами

Изготовление рамы под наличник

Дошки, з яких збирається рама, звичайно з'єднується між собою за допомогою шипів. Шип може при цьому бути глухим або відкритим. Фіксуються шипи в гнізді нагелями. Шип можна виготовити або за допомогою електролобзика, або за допомогою ножівки з дрібним зубом. А гнізда для з'єднання дрилем висвердлюють і вичищають за допомогою ножа.

Внутрішня ширина дошки не повинна заважати відкриттю вікон назовні на 90 градусів. Це єдине непорушне правило. Розміри рами (наличника) повинні бути більше відповідних розмірів віконної рами на 20 мм.

З цього моменту починається виготовлення власне наличника.

Які інструменти потрібні для виготовлення різьблених наличників

Стамеска для резьбы

Використовуються у виготовленні різьблених наличників можна умовно розділити на дві групи:

 1. Інструмент для виготовлення вушок і швів.
 2. Інструмент для декоративної різання по дереву.

До першої групи відноситься спеціальний прилад, який можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Це так зване шипорезное обладнання.

До другої групи відносять ручний інструмент:

 • Набір плоских стамесок, шириною від 7 до 20 мм.
 • Набір напівкруглих стамесок (шириною до 25 мм). Знадобляться так само круглі, середні і пологі стамески.
 • Стамески-клюкорезы, шириною до 15 мм.
 • Стамески-куточки, вигнуті під кутом 70 градусів і шириною до 15 мм.
 • Стамески-цезарики, шириною до 5 мм
 • Ніж-косяк.
 • Ніж-різак.

Изготовление наличника

Підготовчі роботи з виготовлення різьблених наличників починають з вибору малюнка, який буде розміщений на поверхні наличника. Потім виготовляється шаблон цього малюнка.

Для виготовлення такого шаблону зазвичай використовують ДВП. На аркуші цього матеріалу відображається вибраний малюнок, а потім його випилюють за допомогою електролобзика. Для виготовлення деяких елементів шаблону використовують так само дрилі і електрорубанок.

За допомогою дрилі і перових свердел виготовляють отвори, в які потім можна вставити пиляння ручного лобзика або електролобзика.

Электрорубанок

Після того, як шаблони виготовлені, для лиштви потрібно підібрати матеріал. Найкращим матеріалом традиційно вважається ялина, але багато майстри використовують для цих цілей осику і липу.

Звичайно, складно буває знайти досить широкі дошки з цих матеріалів. Але можна склеїти кілька дощок між собою за допомогою столярного клею. Тільки краще використовувати столярний клей на штучних сполучних. Природні матеріали схильні до гниття.

Декоративная резьба

Підібравши дошку необхідного розміру, на неї наносять малюнок з шаблону. А потім починається кропітка робота по випилювання і художньої різанні.

Художня різання - особливо складна операція гідна окремого опису.

Дерев'яні наличники, фото

Резной наличник

Наличник на пластиковом окне

Наличник на мансардном окне

Желтый наличник с резьбой

Замысловатые узоры наличников

Відео

Щоб процес виготовлення лиштви став ще зрозуміліше, ми пропонуємо вашій увазі відеоролик.

Читайте також: