Як зробити нішу в стіні

17.01.2021
3 814
Admin

Как сделать нишу в стене

  1. Підготовчі роботи
  2. Робимо нішу в стіні з бетону або цегли
  3. Робимо нішу в гіпсокартонній стіні
  4. Ідеї оформлення ніші:

Декоративні та функціональні ніші є найбільш поширеним і популярним рішенням оригінального оформлення житлового простору. По своєму конструктивному пристрою ніша - це поглиблення в стіні або в перегородці, яке облаштовується за рахунок організації гіпсокартонної системи, з допомогою декоративної кладки або в процесі демонтажу частини вже побудованого простінка. Головне, перед тим, як зробити нішу в стіні, визначитися буде вона виконана горизонтально або вертикально, і чітко визначити її місце розташування.

Підготовчі роботи

Конструктивне пристрій ніші, її параметри і розташування безпосередньо залежать від функціонального призначення цього елемента, його комплектації додатковими предметами та дизайнерського оформлення приміщення. При бажанні візуально збільшити довжину стіни використовують горизонтальні ніші. З такою конструкцією стильно виглядає низька, вишукані меблі. Для того щоб візуально підняти висоту приміщення, планують організацію вертикальних ніш, іноді декількох одночасно.

Ниша для техники

У функціональних нішах розміщують побутові предмети, техніку і апаратуру: холодильник, магнітофон, меблі і інші елементи. Іноді робляться досить-таки місткі конструкції, які легко можна встановити пенал кухонний, великий двокамерний холодильник або функціональну барну стійку. Тільки визначившись з призначенням ніші, її подальшим використанням і місцем розташування, приступають до створення креслення. Параметри конструкції також залежать від індивідуальних особливостей і можливостей будови стіни. Слід пам'ятати, що в несучих стінах, перегородках і колонах робити глибокі ніші не рекомендується. В першу чергу, це будуть дуже складні і дорогі роботи. Крім цього, пошкодження несучих елементів може спричинити за собою ослаблення або руйнування конструкції будівлі і більш складні наслідки.

Робимо нішу в стіні з бетону або цегли

Перед тим, як зробити нішу в стіні з бетону або цегли необхідно зробити розмітку площині, намітити контури і розміри проектованої конструкції. Якщо ніша буде виконуватися з арочним склепінням, то слід заздалегідь підготувати шаблон, та наносити її проекцію з допомогою олівця, нитки і олівця.

Планирование ниши в стене

Для організації поглиблення готується підручні інструменти:

  • перфоратор;
  • болгарка і алмазний диск;
  • зубило;
  • молоток.

Фахівці рекомендують при довбанні ніші її розмір залишати більше на 4-5%. Це допуск із урахуванням різних похибок і подальшої обробки поглиблення. На мотори використовуваних інструментів слід закріпити для захисту від пилу скотчем марлю, а приміщення ретельно зволожити. Вирізати конструкцію потрібно найзручніше невеликими блоками.

Работа перфоратором

На першому етапі проводиться перфорація, локальне висвердлювання отворів по заздалегідь наміченій лінії розмітки. Далі по контуру высверленных отворів проходяться болгаркою. Потім видовбують окремі елементи, використовуючи молоток і зубило, максимально вирівнюючи всі поверхні поглиблення. Об'ємні ніші, особливо виконані в несучих або нестійких конструкціях, додатково рекомендується взяти в обойму з металевого куточка або виконати по контуру армування.

Після виконаних чорнових робіт приступають до обробки ніші, її декорування та оснащення додатковими елементами: поличками, підсвічуванням і т. д.

Робимо нішу в гіпсокартонній стіні

Ниша из гипсокартона

Технологія виготовлення ніші в стіні з гіпсокартону трохи відрізняється, і до того ж вона технічно простіше, ніж виробництво заглиблень у бетонних або цегляних конструкціях. До того ж з допомогою гіпсокартонних систем існує більш широкий спектр різних декоративних і конструктивних можливостей. Однак до початку виготовлення ніші слід заздалегідь розрахувати достатність несучої здатності всіх елементів з урахуванням планованого навантаження. При необхідності слід передбачити посилення окремих вузлів, а для цього можуть знадобитися додаткові матеріали та місце для їх кріплення в поглибленні. Тому, незважаючи на простоту і легкість гіпсокартонної конструкції, потрібно провести дуже ретельну та кропітку підготовчу роботу, особливо якщо в ніші будуть розташовуватися несучі полички і система підсвічування.

Изготовление гипсокартонной конструкции

Роботи з облаштування поглиблення починають також з розмітки. Для облаштування ніші використовують спеціальні алюмінієві профілі і кріпильні елементи. Необхідно ретельно стежити за вирівнюванням всіх кутів і ліній, застосовуючи при цьому косинець і рівень. Додаткове посилення конструкції ніші виконують за допомогою якісних дерев'яних брусків, перетин яких підбирають в індивідуальному порядку в залежності від майбутньої навантаження. Після завершення робіт з організацією каркаса приступають до обшивки ніші, її обробці і декорування.

Ідеї оформлення ніші:

Витраж в нише

Ниша в детской комнате

Ниша в интерьере прихожей

Ниша в детской в форме ягод

Идеи для ниши в стене

Читайте також: