Як зробити обрешітку під гіпсокартон

17.01.2021
5 621
Admin

Как сделать обрешетку под гипсокартон

 1. Металева основа
 2. Монтаж обрешітки
 3. Складання та кріплення стельового каркаса
 4. Відео

Листи з гіпсокартону на сьогоднішній день практично незамінні при вирівнюванні стін і стель в приміщенні. Їх зазвичай кріплять на спеціально зведений каркас на стіні. Дана конструкція може складатися як з дерев'яних матеріалів, так і з металу. Поговоримо про те, як зробити обрешітку під гіпсокартон.

Для облаштування даної конструкції необхідно підібрати якісний матеріал і провести точні виміри. Далі потрібно визначитися з вибором матеріалу для виготовлення майбутнього каркаса, а саме дерево або метал.

Якщо вибір припав на каркас з дерева, то необхідно знати, що його можна зводити тільки в приміщенні, де відсутня яка-небудь волога або постійні температурні перепади. Інакше дана конструкція просто розбухне, і стіна буде мати хвилеподібну форму.

Металева основа

Работа по монтажу профиля

Основа з металу для гіпсокартону збирається із спеціальних профілів. Дана конструкція має більш довгий термін служби і гладку поверхню. Працювати з даним видом матеріалу набагато простіше, ніж з деревом. Тому більшість людей, які займаються монтажем стін з гіпсокартону, віддають перевагу саме металевого профілю. Адже цей матеріал набагато надійніше і довговічніше.

Инструмент для работы

Для безпосереднього складання каркаса з металопрофілю знадобляться певні інструменти і матеріали:

 • спеціальний шуруповерти;
 • молоток;
 • будівельний монтажний рівень для вирівнювання стиків гіпсокартону;
 • перфоратор або дриль;
 • креслярський олівець

Виды профилей

Далі для виконання монтажу самого каркаса необхідні наступні види профілів. Вони мають свою класифікацію, яка залежить від того, якої форми буде ваша конструкція під гіпсокартон.

 • Пн - направляючий вид профілю, який чимось схожий на букву П і служить для кріплення бічних або стельових виробів.
 • Пс - стояковый вид профілю, який має своє ребро жорсткості, необхідне для посилення певних точок конструкції і використовується в основному для побудови перегородок.
 • Пп - даний вид використовується для побудови стельових конструкцій. Його вигляд нагадує букву С.

Саморезы

Також для побудови обрешітки для кріплення гіпсокартону необхідно придбати наступні комплектуючі:

 • спеціальні кронштейни;
 • дюбелі для кріплення самого профілю до бетонної стіни;
 • саморізи, необхідні для монтажу самого гіпсокартону.

Монтаж обрешітки

Разметка стен лазерным уровнем

Підготувавши всі необхідні матеріали, можна переступити до монтажу самої решетування до стіни. Для початку необхідно зробити розмітку поверхні, на яку буде кріпитися вся конструкція. Потрібно зробити відступ від самої стіни приблизно на 60 мм і більше, все залежить від нерівності поверхні. Далі проводимо пряму лінію безпосередньо на стелі, яка і стане меккою для направляючого профілю. Після всіх виконаних процедур переносимо цю розмітку на підлогу. Для даної процедури можна скористатися спеціальним лазерним рівнем. Дана мітка стане орієнтиром для нижнього направляючого профілю.

На цьому етапі необхідно правильно провести розрахунки, адже саме вони вплинуть на рівність майбутньої стіни. Важливо щоб верхні і нижні мітки були строго паралельні.

Ход работы по сборке каркаса

Після того, як закінчені всі процедури по нанесенню орієнтовних міток, можна приступати до монтажу самого каркаса. Необхідно з допомогою перфоратора прикріпити Пн напрямні. Цю операцію потрібно виконати по всьому периметру стіни. Далі проводиться збір та монтаж стійок, необхідних для кріплення самого гіпсокартону.

Складання та кріплення стельового каркаса

Сборка и крепеж потолочного каркаса

Для цієї процедури необхідні Пн і Пп профілі. Далі виробляється монтаж в такому порядку:

 1. Проводиться розмітка для кріплення профілів. Необхідно від самого стелі зробити відступ приблизно 140 мм. Дане відстань береться з розрахунку прокладання різних комунікацій і по всій стелі виробляється кріплення Пн профілів.
 2. У місцях розташування самих несучих профілів встановлюються підвіси, приблизно через кожні 550 мм.
 3. Далі проводиться обрізка направляючих до необхідних розмірів і монтаж їх в профілі Пн виду.
 4. На останньому етапі кріпляться поперечні профілі за допомогою кріпильних елементів.

Після виконання всіх перерахованих вище процедур, можна приступати до установки самого гіпсокартону, дотримуючи всі технологічні тонкощі.

Монтаж гипсокартона на потолок

Монтаж самої обрешітки для гіпсокартону вимагає особливої уваги і старанності. Тому перш ніж самому починати складання даної конструкції, необхідно ретельно зважити свої можливості. Для її установки необхідно мати під рукою спеціальні інструменти і володіти певними навичками в будівництві. Тому цю роботу краще довіряти фахівцям, адже саме від правильного складання даної конструкції залежить результат всієї подальшої процедури по збірці поверхонь з гіпсокартону.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який покаже процес роботи з монтажу обрешітки.

Читайте також: