Як зробити віконні перемички для віконних просвітів

17.01.2021
2 806
Admin

Как сделать оконные перемычки

 1. Арочна перемичка
 2. Арочні і лучкові перемички
 3. Перемички з цегли
 4. Приготування розчину
 5. Інструмент
 6. Виготовлення опалубки
 7. Розмітка
 8. Кладка перемички
 9. Демонтаж опалубки
 10. Схема цегляної перемички
 11. Відео

Перемички для віконних просвітів - важлива деталь в будівництві будинку. Хтось воліє купувати вже готові вироби, а хто покладається лише на себе, самостійно виготовляючи перемички. Якщо ви не знаєте, як зробити віконні перемички для віконних просвітів, але мають намір взятися за цю роботу, вам варто прочитати нашу статтю.

Для початку розглянемо види віконних перемичок, а після цього перейдемо до технології будівництва.

Арочна перемичка

Арочные окна

Бетонні перемички, звичайно, простіше і надійніше, але іноді хочеться прикрасити дім. А ніщо не надає будівлі вишуканості краще, ніж красиві вікна. Особливо, якщо котеджу намагаються надати вигляд замку. У таких будівлях господарі намагаються навіть вікна зробити схожими на бійниці.

В цьому і в багатьох інших випадках, будівля встановлюють вікна нестандартної форми, з закругленим верхом. Під такі вікна доводиться готувати спеціальний вид віконної перемички.

Арочні і лучкові перемички

Для початку трохи теорії. Арочні і лучкові перемички розрізняються формою. Точніше, форма в обох видів віконних перемичок заокруглена. Тільки арка - це практично повний півколо. А лучкова перемичка має форму спрощеного півкола.

Перемычка арочная

Простір, який перекриває перемичка, називають прольотом. Перемичка арочного або лучкового типу завжди спирається на дві цеглини, які називають «п'ятами». Кількість цегли в перемичках цього типу завжди буває непарних. Верхній непарний цегла називають замковим.

Перемички з цегли

Перемычки из кирпича

Такі перемички зазвичай виготовляють за допомогою повнотілої керамічної цегли. Він володіє великим ступенем вогнестійкості, високою термостійкістю і дозволяє забезпечувати оптимальну вологість в приміщенні. Бо лише в деяких виняткових випадках для кладки перемичок використовують силікатна цегла.

Приготування розчину

Приготовление раствора

Для скріплення цегли між собою застосовується цементно-піщаний розчин. Готують такий розчин з суміші піску з цементом у співвідношенні 1:4 (цемент: пісок). Цемент використовується зазвичай М-400 з добавками або без них.

Крім того, можна використовувати для кладки перемички суху будівельну «кладочну суміш». Це дозволить суттєво скоротити час на замішування розчину.

Інструмент

Буде потрібно стандартний інструмент каменяра: кельма, ящик під будівельний розчин, молоток каменяра.

Виготовлення опалубки

Роботи з виготовлення опалубки для встановлення перемички починаються після того, як стіна виведена на необхідну висоту.

Кружало

Для того щоб самостійно покласти лучкову або арочну перемичку, необхідно використовувати спеціальну, виготовлену з дерева форму, яку називають кружало. Його піднімають на рівень, з якого буде проводитися кладка і закріплюють.

Кружало підпирають дві вертикальні дерев'яні стояки, які примикають до стін. Стійки між собою рознесені за допомогою спеціальних розпірок.

Розмітка

Разметка перемычки

Кількість цегли для викладки перемички слід заздалегідь прорахувати. Під розміри перемички виготовляють шаблон, використовуючи який ми точно будемо знати, як саме цегла належить укласти в перемичку.

Для цього в самий верх (середину) шаблону встановлюється цегла. Під ширину цього цеглини (з поправкою на товщину швів) налаштовується циркуль. Завдяки цьому пристосуванню можна порахувати точну кількість цеглин, необхідних для монтажу перемички.

Кладка перемички

Кладка перемычки

Роботи по кладці перемички починають з п'ят. Орієнтуючись на шаблон, на кружало встановлюють крайні цеглини. Кладка ведеться поперемінно з обох сторін - від п'яти до замку.

Шви відразу ж заповнюються розчином. Зайвий розчин видаляється.

Роботу потрібно вести як можна швидше, для того, щоб розчин застигав рівномірно. У той же час необхідно уважно стежити за тим, щоб цегли стояли згідно з шаблоном.

Проверка направления швов кладки

Нагорі перемичка повинна закінчуватися останнім непарних цеглою (замком), який дозволяє заклинити конструкцію.

Контроль робіт по вертикалі ведеться за допомогою схилу. Точність укладання по радіусу ведеться за допомогою імпровізованого циркуля. Час від часу варто прикладати до конструкції рейку.

Демонтаж опалубки

Після того, як розчин висохне, опалубку можна буде розібрати, починаючи з вертикальних стійок. В останню чергу демонтуються кружала. Але поспішати з розбиранням конструкції не варто. Нехай розчин добряче висохне.

В результаті вийде гарна перемичка під оригінальне вікно. Але ця робота все-таки для гарного каменяра. Дилетант може спробувати виконати її, але не факт, що час, витрачений на таку перемичку, не буде втрачено даремно.

Думається, що поважаючий себе господар повинен правильно оцінювати свої сили.

Схема цегляної перемички

Схема кладки арочной перемычки

Відео

У цьому сюжеті показано укладання перемичок.

Читайте також: