Як зробити опалубку для фундаменту

17.01.2021
7 155
Admin

Как сделать опалубку для фундамента

  1. Види опалубки і сфери їх застосування
  2. Поради
  3. Процес виготовлення
  4. Відео

Опалубкою називається сукупність елементів і деталей, необхідна для зведення монолітних конструкцій з застигають будівельних сумішей (наприклад, бетону). При будівництві фундаменту, опалубка служить для зведення надземної частини фундаменту.

Види опалубки і сфери їх застосування

Існує два види опалубки:

  • знімна;
  • незнімна

Знімна опалубка часто використовується при будівництві фундаменту, тому що зазвичай потрібно чистове оздоблення лицьової сторони фундаменту.

Чим більше буде рівною поверхню опалубки фундаменту, тим менше витрат і зусиль знадобиться для подальшої обробки.

Найбільш популярними матеріалами для опалубки залишаються деревина і метал. Останнім часом все частіше використовується незнімна опалубка з пінополістиролу (пористий матеріал, на додаток підвищує теплоізоляційні властивості фундаментів). Особливо пінополістирол актуальне для зон з суворими кліматичними умовами.

Поради

Опалубка ленточного фундамента

Для того щоб зробити опалубку для фундаменту своїми руками, буде потрібно досить простий набір інструментів. Зараз на ринку будівельних матеріалів можна знайти розбірні металеві конструкції для опалубки, які складаються з ідеально рівних металевих пластин. Частини цієї конструкції без праці кріпляться між собою. Подібні конструкції дозволяють створювати ідеально рівні поверхні і тим самим знижують витрати на подальшу обробку, а також істотно економлять час на її виконання.

Якщо у вас немає можливості використовувати готову збірну опалубку, то ви можете виготовити свою опалубку за допомогою фанерних щитів чи дощок, брусків і цвяхів.

Процес виготовлення

В землю вбивають бруски (опори), на які кріпляться листи фанери або дошки. Кріплення здійснюється цвяхами з внутрішньої сторони опалубки. Для додаткової міцності потрібно закріпити опалубку з зовнішніх сторін розпірками з частотою приблизно 1 метр. Після цього можна переходити до процесу заливки бетонної суміші.

Монтаж опалубки фундамента

При виготовленні опалубки для фундаменту необхідно врахувати вертикальність і горизонтальність її сторін. Для цього під час виготовлення опалубки перевіряйте рівнем, щоб вся опалубка перебували в горизонтальній площині, а також, щоб не було нахилу по вертикалі.

Від правильності розрахунку цих даних буде залежати рівність положення майбутніх стін будинку.

Сподіваємося, після прочитання статті у вас більше не виникне питання «як зробити опалубку для фундаменту своїми руками».

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоінструкцію з виготовлення опалубки в двох частинах.

Читайте також: