Як зробити перекриття в будинку

17.01.2021
8 764
Admin

Как сделать перекрытие в доме

 1. Залізобетонні перекриття
 2. Дерев'яні перекриття
 3. Перекриття з металевими або залізобетонними несучими балками

Задумалися, як зробити перекриття в будинку? Тоді, для початку, варто визначитися, яке саме перекриття (тобто, з яких матеріалів ви збираєтеся робити.

Від чого залежить те, яке перекриття буде у вашому домі?

 • По-перше, від його місця розташування: над підвалом, між житловими поверхами, або між житловим поверхом і горищем.
 • По-друге, від матеріалу стін: цегляні і блокові будинки краще зводити з залізобетонними перекриттями; дерев'яні будинки з несучими дерев'яними балками.
 • По-третє, від ваших фінансових можливостей.

Залізобетонні перекриття

Железобетонные перекрытия

Залізобетонні перекриття підходять тільки для цегляних, блокових або панельних будинків, в яких стіни здатні витримати значну вагу бетону. До того ж при виборі матеріалу, з якого ви збираєтеся виконувати перекриття, треба завжди керуватися принципом: «Довговічність окремих елементів будинку повинна бути приблизно однаковою». Тому в будинках, стіни яких викладені з цегли і здатні простояти понад 50 років, немає сенсу виконувати перекриття з дерев'яними несучими елементами, які потрібно замінити вже через 15-20 років.

Всі залізобетонні перекриття в свою чергу поділяються на два види:

 • Монолітні (заливаються з бетону, прямо на місці будівництва). Їх виконання краще доручити професіоналам, що мають у своєму розпорядженні необхідну опалубку і виброуплотнители. Крім цього знадобиться арматура і бетон (у великій кількості). Щоб монолітне бетонне перекриття набрало необхідну міцність, доведеться почекати не менше місяця (у цей час ніякі будівельні роботи на перекритті не проводяться).

Монолитное железобетонное перекрытие

 • Збірні із спеціальних залізобетонних плит (зазвичай круглопустотных) - ці плити виготовляються в заводських умовах, а завдяки прорахованого армуванню і отворів мають меншу вагу (у порівнянні з монолітними). До того ж плити перекриттів випускаються не тільки різної товщини, але і різної ширини і довжини.

Сборные перекрытия

Однак якщо ви вирішите використовувати вже готові плити перекриттів, попередньо ви повинні обов'язково замовити проектну документацію на свій будинок (інакше ви можете потрапити в неприємну ситуацію, коли який-небудь плити «не вистачить» по довжині або ширині, а це може виявитися вже прямо на будівництві).

Монтаж плит перекриття здійснюється з використанням будівельної техніки - крана. По периметру все плити перекриттів з'єднуються єдиним монолітним залізобетонним поясом.

Монтаж перекрытий

І монолітні і збірні перекриття з нижньої сторони доведеться або шпаклювати, або влаштовувати стелі з гіпсокартону.

Дерев'яні перекриття

Деревянные перекрытия

Дерев'яні перекриття - це найдавніший варіант можливого вирішення проблеми з вибором виду перекриття будинку. Представляють вони собою складну конструкцію, що складається з товстих несучих балок квадратного або прямокутного перерізу, підшивних знизу і зверху дошками. Простір між балками і дошками заповнюється негорючим утеплювачем (мін. ватою). Чистову підлогу і стелю можна виконати з будь-яких підходящих матеріалів, не забувши при цьому про гідроізоляційну прошарок.

Несучі конструкції (цільні дерев'яні балки, поставлені на ребро і скріплені між собою товсті дошки, з'єднані у формі двотавра 50 мм дошки) закріплюються на стінах в момент їх зведення (рекомендована довжина таких балок - не більше 4,5 метрів).

Утепление деревянных перекрытий

А решта наповнення таких перекриттів краще виконувати вже після того, як буде зроблена покрівля:

 • Обробіть балки спеціальним вогнебіозахисні складом.
 • Якщо перекриття знаходиться між поверхами, то до нижнього краю балок необхідно прикріпити невеликі квадратні бруски, на які укладаються (і закріплюються саморізами) дерев'яні щити. Нижня поверхня щитів повинна бути розташована в одній площині з низом балок - до неї в подальшому буде підшиті гіпсокартон, фанера або плита OSB (якщо ви захочете обклеїти стелю шпалерами).
 • Якщо горищне перекриття, дерев'яні щити можна не укладати, а до дерев'яних брусків прикріпити відразу гіпсокартон.
 • Зверху на дерев'яні щити укладається шар пароізоляції (це може бути спеціальна плівка, толь чи пергамін) з загином на балки в 6-7 див.
 • Наступний шар - негорючий утеплювач. Його буквально «втискують» на місце, щоб не було щілин між ним і балкою.
 • Зверху по балках виконують чорнову підлогу з дощок.

Так як зробити перекриття в будинку з дерева самим досить просто, його часто застосовують при самостійній збірці каркасно-щитових будинків, а також у зрубах і будинках з бруса (у цих будинках інший вид перекриття просто неможливий).

Перекриття з металевими або залізобетонними несучими балками

Перекрытия с металлическими балками

Замість дерев'яних балок можна використовувати металеві двотаври або залізобетонні балки. Зазвичай такі перекриття в приватному житловому будівництві не використовуються, але якщо у вас «випадково» виявилися металеві елементи або ж/б балки, а ви будуєте будинок з цегли або блоку, то можете зробити перекриття і з них. Інша конструкція такого перекриття буде аналогічна дерев'яному перекриттю.

Читайте також: