Як зробити плаваючий пол

17.01.2021
1 846
Admin

Как сделать плавающий пол

  1. Створюємо плаваючий пол
  2. Матеріали для плаваючої підлоги
  3. Відео

Термін «плаваюча підлога» означає, що верхня частина конструкції підлоги лежить на плоскій нижній частині, не прикріплюючись до неї (за допомогою клею, ні за допомогою болтів, шурупів і інших пристосувань), і при цьому не торкаючись до стін, розташованим по периметру приміщення (цей зазор зазвичай становить 0,8-1,3 см).

Замислившись, як зробити плаваючий пол, спочатку слід ознайомитись із загальною методикою його створення. Вона буде єдиною, незалежно від того, які матеріали ви вирішите використовуватися для верхнього і нижнього шару усієї конструкції.

Створюємо плаваючий пол

Создаем плавающий пол

  • Перший крок - це підготовка основи, на яку буде укладатися плаваючий пол. Його необхідно очистити від сміття і пилу. Якщо у поверхні підстави є занадто великі поглиблення або височини, від них треба позбутися (відповідно, заповнивши розчином або зрізавши).
  • Другий етап - укладання нижнього шару плаваючої підлоги. До нього пред'являється ряд обов'язкових жорстких вимог, тому він повинен:

- бути міцним;

- легко укладаються;

- не деформуватися під вплив навантаження, яка буде на нього впливати зверху під час експлуатації;

- не горіти (або важкогорючих);

- не розбухає під впливом води;

- мати термін служби не менше 10-15 років;

- погано проводити звук;

- мати низький показник теплопровідності.

Устройство плавающего пола

Матеріал, з якого ви будете виконувати нижній шар плаваючої підлоги, слід укладати суцільним масивом однієї товщини по всій площі приміщення, залишення без щілин по периметру.

  • Наступний крок - укладання верхнього шару плаваючої підлоги. Його основні завдання - вирівняти поверхню нижнього шару (так як саме верхній шар плаваючої підлоги і стане підставою для підлогового покриття) і забезпечити додатковий підвищену звукоізоляцію всієї конструкції (тому верхній шар підлоги укладається таким чином, щоб він не стикався зі стінами та іншими вертикальними конструкціями, що проходять через товщу підлоги з нижчого поверху).
Щілини між верхнім шаром плаваючої підлоги і стінами повинні бути заповнені тим же матеріалом, з якого зроблений нижній шар конструкції.
  • Заключний етап - укладання фінішного підлогового покриття, яке також не повинно стикатися зі стінами.

Матеріали для плаваючої підлоги

Материалы для плавающего пола

Самий часто використовуваний варіант для плаваючої підлоги - це проармированная цементно-піщана стяжка, покладена на шар кам'яної вати (або іншого подібного жорсткого звуко - і теплоізоляційного матеріалу). В якості підлогового покриття В цьому випадку може виступати як лінолеум, так і ламінат, паркет або ковролін.

OSB для пола

Менш поширений варіант передбачає влаштування верхнього шару плаваючої підлоги з двох шарів ДСП, OSB або фанери (в один шар цей матеріал укладати не рекомендується, так як зробити плаваючий пол треба досить міцним і не прогибающимся під вагою меблів і людей).

Шумоизоляция phonestar

Більш прогресивним вважається варіант плаваючої підлоги з використанням шумоізоляційних панелей SonoPlat або PhoneStar. Обидва ці матеріалу можуть виступати в ролі нижнього шару конструкції, в той час як фінішне покриття візьме на себе роль верхнього шару (для цього щілини між ним і стіною також необхідно заповнити вертикально встановленими шматочками панелей, додатково залишивши простір для лінійного розширення матеріалу підлогового покриття).

Шумопласт

У якості нижнього шару також можна використовувати і шумопласт - відносно новий матеріал, що представляє із себе суміш гранул і сполучного, яка легко розрівнюється по горизонтальній поверхні шаром необхідної товщини.

При його використанні можна обійтися без верхнього шару, уклавши відразу підлогове покриття (тільки не забудьте залишити простір між ним і стінами, заповнивши його також шумопластом).

Відео

Пропонуємо вашій увазі сюжет про пристрої плаваючої підлоги.

Читайте також: