Як зробити підпірну стінку своїми руками

17.01.2021
4 909
Admin

Как сделать подпорную стенку своими руками

 1. Конструкція підпірної стінки
 2. Види водовідведення
 3. Дерев'яні стінки
 4. Кам'яна стінка
 5. Бетонна стінка
 6. Обробка стінки
 7. Відео

Споруда на присадибній ділянці підпірної стінки - робота, під час якої можна реалізувати майже будь-які фантазії, які прийшли в голову ландшафтного дизайнера.

Така конструкція вдало поєднує кілька функцій:

 • присутність підпірної стінки може істотно змінити ділянку біля будинку;
 • такий елемент - зручний спосіб візуально зонувати свій сад;
 • підпірні стінки служать в якості захисного елемента: фіксують схили на ділянці, запобігають ризик сповзання ґрунту - вирішується проблема нерівних ділянок ландшафту.

Стенка подпорная

Не кожен господар дачі може похвалитися абсолютно рівним рельєфом присадибної ділянки - в цьому випадку просто необхідно знати, як зробити підпірну стінку своїми руками, адже це вже нагальна необхідність, а не данина моді.

Конструкція підпірної стінки

Конструкция подпорной стенки

На перший погляд підпірна стінка є просто нагромадженням каменю чи бетону біля проблемної ділянки. Але насправді - це споруда, яка одночасно поєднує функцію водовідведення та опорної конструкції. Будь-яка така стінка включає в себе 3 частини:

 • Фундамент - частина стіни, яка розташована під землею. Власне на неї і передається вся навантаження від ваги ґрунту.
 • Корпус стіни - частина, яка, допомагає попередити можливе сповзання ґрунту.
 • Водовідведення - необхідний для збереження міцності стіни, з його допомогою видаляється вся волога з грунту.

Перед зведенням підпірної стіни потрібно виконати певні розрахунки.

Необхідно побудувати таку конструкцію, яка витримає тиск грунту, інакше підвищується ризик руйнування стіни і подальшого ґрунтового зсуву.

Якщо будується підпірна стіна висотою до 1,5 м, то можна самостійно зробити необхідні розрахунки, застосовуючи для цього спеціальні програми. Висота стіни, перевищує 1.5 м, вимагає залучення для розрахунків спеціаліста.

Види водовідведення

Виды водоотвода

 • Отвори фільтраційні - такий вид дренажу можна використовувати для стінок, побудованих з бетонних блоків чи каменю. У кладці через ряд залишають незаповнений розчином 1 вертикальний шов (відстань між швами близько 2 м).
 • Поверхневий дренаж - за зведеною стінкою укладають великі уламки цегли (можна використовувати крупний гравій або подібний матеріал), а щебенем дрібної фракції заповнюють порожнечі в блоках стінки.
 • Підземний Дренаж - в основу стінки укладають дренажну трубу з перфорацією, загорнувши її в геотекстильний матеріал. За допомогою такої труби дощова або тала вода направляється в дренажний колодязь.

Дерев'яні стінки

Подпорная стенка из дерева

Дерев'яні підпірні стінки виготовити простіше всього. Для них використовують абсолютно рівні колоди, до 20 см діаметром. Частина колоди (яка буде заглиблена в грунт) обробляється матеріалом, який не дозволяє розвиватися гнильним бактеріям - можна застосовувати нагрітий бітум, машинне масло або спеціальні склади. Колоди вганяють у грунт близько один від одного. Мінімальна величина заглиблення 0,4 - 0,5 м - завдяки цьому конструкція буде міцна. Можна звести стінку з горизонтально покладених колод. В такому разі спочатку риється траншея, в неї вкладається шар щебеню, ряд колод, покладений внизу, фіксується з грунтом арматурою, після цього будується сама стінка, колоди з'єднуються між собою саморізами.

Кам'яна стінка

Подпорная стенка из камня

Підпірні стінки, побудовані з натурального каменю, не часто можна зустріти в дизайні присадибної ділянки. Основною причиною цього є високі витрати праці, так як зробити підпірну стінку своїми руками не так-то просто. Звичайно, висока вартість натурального каменю теж грає свою роль. Для такої стінки необхідно будувати бетонний фундамент або (при невеликій висоті) можна в якості фундаменту укласти великі камені без бетонного розчину.

В першу чергу необхідно викопати траншею, зробивши її ширше фундаменту на 10 див. Траншея повинна повністю повторювати обриси майбутньої підпірної стінки. Після цього заливають фундамент (якщо він робиться з бетону), а коли він застигне, викладають стіну з каменю. При влаштуванні фундаменту сухим способом у зазори між каменями закладають родючий грунт і у нього висаджують рослини. Якщо камені з'єднують цементним розчином, то шви затирають спеціальною сумішшю.

Кладка подпорной стены

Істотний момент - спосіб, що використовується для кладки каменів.

Підпірна стінка повинна обов'язково бути досить міцним, щоб протистояти навантаженні від сповзаючого ґрунту, а це говорить про те, що класти один на інший камені (з створенням хрестоподібних швів) не варто.

Оптимально застосовувати класичний спосіб кладки, при якому стики між каменями перекриваються центральною частиною верхнього каменя - це додасть підпірної стінки міцність і довговічність.

Бетонна стінка

Подпорная стена из бетона

Основне достоїнство стінки з бетону - це її тривалий термін служби. Правда, для монолітної конструкції, потрібно облицювання. Побудована з блоків підпірна стінка виглядає більш привабливо і найчастіше не вимагає додаткової обробки.

У першу чергу потрібно прорити траншею. Від висоти майбутньої стіни безпосередньо залежить глибина майбутньої траншеї. В траншею необхідно укласти подушку з щебеню або гравію, після цього встановити арматурний каркас і змонтувати опалубку. У зібрану опалубку заливають рівномірно бетонну суміш.

Опалубку можна розбирати після того, як пройде 5 днів, після зняття опалубки стінка рівняється і обробляється.

Обробка стінки

Украшение подпорной стены

Щоб стінка виглядала привабливо, необхідно обробити її так, щоб вона підходила до загального оформлення присадибної ділянки. Запобігти можливі помилки допоможе грамотне поєднання кольорів і матеріалів. Приміром, якщо всі споруди на ділянці зведені з дерева, то підпірну стінку краще так само будувати з дерева.

Крім того, є багато способів обробки бетонних підпірних стінок. Спосіб, підходить практично для будь-якої ділянки, - висадка рослин. Від великих дерев і високих кущів краще відмовитися - композиція буде виглядати грубо, а почвопокривні рослини можуть вдало підкреслити цей елемент ландшафту ділянки. Зручно на тлі стінки зробити штучне водоймище, а також буде непогано виглядати альпійська гірка - тільки необхідно обов'язково влаштувати для неї ще один водовідведення.

Відео

Пропонуємо вашій увазі міні-фільм про підпірних стінках в саду.

Читайте також: