Як зробити підлогу у ванній своїми руками

17.01.2021
1 965
Admin

Как сделать пол в ванной

  1. Укладання підлогової плитки
  2. Підготовчі роботи
  3. Технологічний процес
  4. Відео

Виробництво будівельних і ремонтних робіт вимагає від виконавця наявності спеціальних навичок і досвіду, одержати які можна лише самостійно виконуючи невеликі завдання, керуючись при цьому консультаціями кваліфікованих фахівців. У зв'язку з чим у даній статті мова піде про те, як зробити підлогу у ванній своїми руками.

Укладання підлогової плитки

Укладываем пол

При укладанні підлогового покриття шляхом настилу плитки у ванній кімнаті обсяг поставленої будівельно-оздоблювальної завдання не дуже великий, а так само не зачіпає складно виконуваних дій. Внаслідок цього ціною помилки стане лише псування будівельного матеріалу.

Підготовчі роботи

До такого етапу як підготовчий процес відноситься наступний ряд виконуваних дій:

  • Видалення старих конструктивних елементів, очистка поверхні чорнової підлоги і збивання стяжки, роблять на підставі того, що б при укладанні нового, так званого підлогового будівельного «пирога» рівень підлоги у ванній був нижче, ніж в іншому приміщення (для запобігання поширення води у випадках протікання).
  • Нанесення розмітки або так званого нульового рівня полягає у вимірюванні перепадів поверхні старого підлоги у ванній. Найбільш точно виконати дані дії можна застосувавши сучасне лазерне обладнання, але у випадку його відсутності можна скористатися водним рівнем або ватерпасом. Для цих цілей на висоті від 1,3 до 1,5 метрів встановлюється довільна точка, яка з допомогою рівня проектується далі по всьому периметру ванної кімнати з подальшим з'єднанням усіх точок прямою лінією. Саме ця лінія є нульовим рівнем, від якої за коштами рулетки виробляють кілька отмірів вниз. За результатами замірів розраховують найбільшу висоту чорновий поверхні.

Измерение уровня пола

  • Пристрій гідроізоляції ванної кімнати забезпечується у випадках її необхідності. Дане рішення, як правило, обумовлено багатоповерховістю будівлі і застосовується для запобігання протікання підлоги в нижні приміщення (застосування сумішей і матеріалів на основі мастики чи бітуму).

Гидроизоляция пола в ванной

  • Вирівнювання площини підлоги у ванній допомогою цементно-піщаного розчину або вирівнюючих сумішей відноситься до завершального, але самого трудомісткого етапу підготовчих робіт. З нанесеної раніше розмітці укладають маяки (напрямні рейки) на «подушки» з розчинової суміші і до того як розчин схопитися, вирівнюють за допомогою рівня з таким розрахунком, щоб дотримати невеликий клон в сторону протилежну ванної. У проміжки між маяками викладають розчинну суміш і з допомогою правила рівняють її по всій довжині. На закінчення стяжці дають схопитися і тільки після цього здійснюють вирубку маяків, а утворилися зазори вирівнюють розчином.

Головне, на що необхідно звернути увагу, - це на той факт, що щоб уникнути розтріскування товщина стяжки не може бути менш 2 - 3 сантиметрів.

Технологічний процес

Приступаючи до укладання на підлогу ванної підлогової плитки або керамічного граніту, необхідно провести її розкладку. Це обставина допоможе уникнути необхідності частої різанні елементів, що для новачків навіть із застосуванням спеціального устаткування стане одним із складних моментів всього процесу, а фігурне різання плитки під виступи або труби доставить максимум проблем.

Раскладка плитки

Для цих цілей використовують як ручні, так і механічні плиткорізи. Однак ні ті, ні інші нездатні повністю захистити елементи від невеликих сколів, а саме їх наявність викликає розтріскування плитки при пристукивании. Рекомендується попередньо відточити свою майстерність на 1-2 плитках чи шлюб.

Шпатель для укладки плитки

Вирівняна поверхню чорнової підлоги у ванній дозволяє без особливої праці вистелити підлогову плитку під гребінку, тобто із застосуванням спеціального шпателя, робоча кромка якого виконана у вигляді гребеня, що дозволяє рівномірно наносити розчин або плитковий клей на поверхню підлоги.

Крім поверхні підлоги, розчин необхідно нанести на робочу поверхню самої плитки, попередньо змочивши її водою.

Після чого плитку притискують до підлоги і здійснюють так зване пристукивание киянкою (гумовим молотком) з середини при цьому перевіряючи рівень поверхні шляхом накладення ватерпаса по діагоналі і щодо вже укладених плиток.

Использование киянки в работе

Зберегти геометрію і дотримати розміри швів допоможуть дистанційні хрестики, які потрібно отримати до повного схоплювання розчину.

Після укладання плитки, необхідно почекати момент повного зчеплення і висихання розчинової суміші, термін якого може варіюватися від 2 до 5 днів залежно від в'яжучого речовини, що застосовується в плитковому клеї або від пропорцій цементно-піщаного розчину.

Укладка напольной плитки

У випадках високих вимог до поверхні підлоги в ванній кімнаті і відсутності необхідного обладнання та навичок краще всього довірити укладання підлогової плитці фахівцям.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про укладання підлогової плитки у ванній.

Читайте також: