Як зробити стелю з сайдинга

17.01.2021
3 108
Admin

Как сделать потолок из сайдинга

 1. Матеріали і інструменти
 2. Монтаж стельового сайдинга
 3. Відео

Більшості зацікавлених осіб добре відомо, що такий обробний матеріал як сайдинг широко використовується для обшивки фасадів будівель. Однак не кожен з них обізнаний про те, що подібна обшивка може застосовуватися і при обробці інтер'єрів приміщень (зокрема - для закриття стель). Саме цим виправдовується наше бажання розповісти вам про те, як зробити стелю з сайдинга своїми руками.

Достоинства сайдинга

Відразу зазначимо, що декоративна привабливість цього матеріалу дозволяє повністю змінити зовнішній вигляд ремонтованого приміщення і добитися непоганих результатів при його обробці. До переваг покриття із сайдинга можна віднести наступні переваги:

 1. Завдяки підвищеної вологостійкості покриття із сайдинга можуть монтуватися в приміщеннях з високою вологістю, тобто в умовах, коли інші декоративні матеріали не можуть використовуватися в принципі.
 2. За допомогою сайдингового покриття вдається приховати всі нерівності поверхні стелі величиною до декількох сантиметрів.
 3. Оздоблювальні матеріали цього класу відрізняються хорошими експлуатаційними показниками і тривалими термінами служби.

Сайдинг виниловый для внутренней отделки

Для внутрішньої обробки приміщень, як правило, використовують вініловий сайдинг, який вважається самим відповідним для цих цілей матеріалом, схожим по фактурі з широко застосовується в будівництві обшивальної дошки.

Матеріали і інструменти

Облаштування стель із сайдинга передбачає закупівлю відповідних будівельних заготовок, а також підготовку нескладного робочого інструменту, використовуваного для їх укладання. При цьому перелік необхідних матеріалів виглядає наступним чином:

 • Основний робочий матеріал - листові заготовки сайдинга.
 • Стартові профілі в кількості, що залежить від розмірів оброблюваної поверхні.

Бруски для обрешетки

 • Комплект дерев'яних брусків, що використовуються для підготовки обрешітки.
 • Саморізи, дюбель-цвяхи.

Після придбання всього необхідного будівельного матеріалу вам потрібно буде потурбуватися про наступному наборі робочого інструменту:

 • Перфоратор (потужна ударна дриль).
 • Ручна ножівка по дереву.
 • Молоток, плоскогубці, будівельний рівень і рулетка.
 • Канцелярський ніж і ножиці по металу.

Після того, як усі матеріали та інструменти підготовлені, ви сміливо можете приступати до монтажу стелі з сайдинга.

Монтаж стельового сайдинга

Монтаж потолочного сайдинга

Усім тим, хто готовий самостійно зайнятися облаштуванням стелі, ми пропонуємо познайомитися з типовою схемою проведення монтажних робіт, що включають в себе наступні операції:

 1. Оздоблювальні роботи починаються з підготовки вихідної обшивальної площині (обрешітки), яка повинна розташовуватися на певній відстані від базової стелі. Величина цього видалення (глибина стелі) визначається типом вибраних вами стельових світильників та рядом інших обставин. При цьому відразу потрібно обмовитися, що мінімальна відстань між базовою стелею і обшивкою не повинно бути менше 6 див.
 2. Визначившись з цим показником, необхідно, скориставшись рулеткою і маркером, нанести відповідну відмітку на стіні. І вже на цій позначці, користуючись будівельним рівнем, прокреслити лінію вздовж всього периметра приміщення, що позначає місце кріплення дерев'яних брусків обрешітки.
 3. У бетонних стінах вам доведеться пробити перфоратором отвори діаметром близько 6 мм, а потім за допомогою дюбель-цвяхів закріпити на них брус.
 4. Після цього до брусів допомогою саморізів або дрібних цвяхів кріпиться стартовий профіль. Крім зазначеного кріплення ви можете використовувати будівельний степлер, дозволяє здійснювати кріплення за допомогою спеціальних скоб.
 5. Необхідно звернути увагу на правильність кріплення стартових профілів, оскільки від якості їх монтажу будуть залежати як надійність стиків, так і зовнішній вигляд підшивної стелі.
 6. Якщо в монтується стелі передбачається встановити сучасні світильники, то до точок монтажу останніх повинні бути підведені кабелі електроживлення. У самому стельовому сайдинг потрібно висвердлити отвори, що відповідають розміру вбудованих освітлювачів.
 7. Перед тим як обшити стелю сайдингом, необхідно точно відміряти необхідну довжину заготовки і відрізати аркуш з отриманого розміру. І лише після цього ви можете заводити обидва кінця заготовки в пази стартових профілів. Подібним же чином монтуються і всі наступні листи сайдинга.
Останній в ряду панель вам доведеться, швидше за все, підганяти як по довжині, так і по ширині.

По завершенні монтажу готове стельове покриття протирається вологою ганчіркою, а для остаточного формування його дизайну по всьому периметру стелі встановлюється декоративний стельовий плінтус.

Відео

Побачити весь процес монтажу сайдинга на стелю ви зможете з цих сюжетів.

Читайте також: