Як зробити стелю в дерев'яному будинку

17.01.2021
3 428
Admin

Как сделать потолок в деревянном доме

 1. Конструкція
 2. Вибір стельових покриттів
 3. Паробар'єр
 4. Теплоізоляція
 5. Настил
 6. Підшивка стелі

Дерев'яні будинки - екологічно чисті будови, які знову стають актуальними. Вони добре тримають тепло, міцні, надійні, а при правильній обробці деревини ще і пожежобезпечні. Краса дерев'яного будинку криється в його натуральності, яку ми лише підкреслимо.

Зараз ми дізнаємося, як зробити стелю в дерев'яному будинку привабливим і цікавим. Отже, ми маємо дерев'яні стіни та покрівлю з того ж матеріалу, в основі якої кроквяна система і стельові балки. Давайте подивимося, як наша конструкція буде виглядати в цілому.

Конструкція

Конструкция потолка в деревянном доме

Знизу вгору у нас будуть розташовуватися:

 • Підшивка. Це зовнішній вигляд нашого стелі.
 • Пароізоляція. Цей шар допоможе запобігти проникненню вологи до дерев'яним конструкціям. Як відомо, підвищена вологість згубно впливає на дерев'яні вироби, знижуючи їх якість і зменшуючи термін експлуатації.
 • Утеплювач. Додатковий шар утеплювача допоможе знизити тепловтрати будинку, адже тепле повітря піднімається і у великих кількостях йде через покрівлю.
 • Паробар'єр. Цей шар нам знадобиться, якщо в якості утеплювача використовувати гігроскопічний матеріал, наприклад, мінеральну вату або вироби з тирси. Паробар'єр стає обов'язковим, якщо утеплення проводиться пінопластом.
 • Настил на горищі. Якщо горище використовуватися не буде, то і настил не потрібен, але якщо влітку він служить мансардою або просто сховищем речей, то доведеться робити.

Ми розглянемо всі необхідні матеріали, включаючи їх переваги і недоліки, для кожного шару окремо, щоб було зручніше зупинити вибір на одному з них. А як зробити стелю в дерев'яному будинку ми розповімо трохи нижче.

Вибір стельових покриттів

Подшивка потолка

Є стельові покриття, які в дерев'яному будинку будуть не дуже естетично виглядати, тому ми з них і почнемо.

Вони більше підходять для міських квартир, а не в нашому варіанті, але якщо стіни будуть оброблені декоративним покриттям (наприклад, гіпсокартоном), то натяжна стеля - кращий вибір.

При пічному ж опаленні цей стеля може провисати через піднімається гарячого повітря.

Що ж підійде до дерев'яних стін найбільше?

Паробар'єр

Паробарьер

Конкретний матеріал запропонувати не вийде, так як відгуки про них сильно відрізняються, а інколи й суперечать один одному. Більшість похвал дісталося товстого поліетилену, не пропускающему пар і з тривалою експлуатацією.

Можливо, цей відеоматеріал допоможе вам у виборі пароізоляції.

Теплоізоляція

Теплоизоляция потолка в деревянном доме

 • Екструдований пінополістирол користується популярністю як утеплювач. Цей матеріал досить твердий, довго служить і практично не змінює свої фізичні властивості з часом. Ще він не підтримує горіння.
 • Утеплення пінопластом. В холодній кліматичній зоні рекомендується вибирати плити з пінопласту товщиною 10 см, тоді як в більш теплих 5 см цілком достатньо.
 • Мінеральна вата. Матеріал недорогий, але з часом злежується, погіршуючи теплоізоляційні характеристики.
 • Ековата. Матеріал легко вбирає вологу і злежується досить швидко.
 • Насипна теплоізоляція. Тут можна використовувати шлак, тирса або керамзит.

Настил

Доски для настила

Для настилу частіше використовують дошки, ОСП або фанерні листи. Перед укладанням обраного матеріалу, необхідно знати декілька правил:

 1. Фанеру попередньо варто обробити оліфою з двох сторін по два рази, тому що при найменших погодних змінах її поведе.
 2. Укладаючи настил безпосередньо на балки, вибирайте дошки товщиною 40 мм
 3. Фанера або ОСП укладається безпосередньо на лаги. Якщо матеріал товщиною 15 мм, відстань між двома лагами не повинна перевищувати 40 см, а якщо 22 мм, то 60 див.
 4. Лаги необхідно прокопувати розплавленим парафіном, що допоможе уникнути скрипу при ходьбі.

Підшивка стелі

Открытые балки

Корисні поради:

 1. Ідеальним варіантом є відкритість балок. У поєднанні з дерев'яними стінами це виглядає просто і красиво.
 2. На тлі балок чудово виглядає білосніжний стелю з глянцевим покриттям або пофарбований у колір дерева. Якщо стеля невисокий, то краще вибрати білий колір, що допоможе візуально зробити приміщення вище.
 3. Використання стінових панелей передбачає наявність обрешітки.
 4. Якщо балки з якихось причин покладені нерівно, то стелю рекомендується монтувати строго за рівнем, так як це буде виглядати краще, ніж нерівна стеля.
 5. В якості кріплень перевагу краще віддати саморізами, а ще краще - оцинкованим саморізами, так як цвяхи з часом проіржавіють, залишаючи неохайні патьоки рудого кольору.

Підшивка стелі - справа нехитра. У дерев'яному будинку задача полегшується ще й тим, що немає необхідності в перфораторі. Якісні матеріали зроблять ваш стелю не тільки красивим, але і будуть зберігати тепло.

Читайте також: