Як зробити прохід димоходу через дах

17.01.2021
5 389
Admin
Чтобы провести димоход через крышу - потребуется купить мастер-флеш кровельный уплотнитель, он легко поможет провести трубу дымохода через крышу здания!

Как сделать проход дымохода через крышу

 1. Що впливає на вибір конструкції
 2. Визначення місця установки димоходу

У багатьох приватних будинках є опалення, для якого потрібен димохід. Пристрій проходу через дах димоходів регламентується СНиП 41-03-01-2003.

Вузол проходу може бути виконаний:

 • при спорудженні нового будинку, тоді технічне рішення передбачається проектом будівництва;
 • при зміні джерела опалення будинку або його заміні, якщо димохід раніше взагалі був відсутній, то найбільш раціональним рішенням буде споруда котельні в окремій прибудові;
 • при реконструкції або капітальному ремонті покрівлі.

Кирпичный дымоход

Вузол проходження через дах димохідної труби повинен бути безпечним в пожежному відношенні і повністю герметичним, просочування вологи в цьому випадку є абсолютно неприпустимим.

Що впливає на вибір конструкції

Что влияет на выбор конструкции

Питання про те, як зробити прохід димоходу через дах залежить від наступних основних факторів:

 • Матеріалу димової труби. Труба може бути виготовлена з вогнетривкої цегли, вона може бути азбестоцементної або металевою. Для кожного з цих матеріалів виконується своя конструкція дахового проходу. Визначальною умовою для вибору матеріалу труби є вид використовуваного виду палива. Різні види палива мають різну температуру згорання. Так категорично забороняється використання металевих труб для печей, що топляться вугіллям, дровами або торфом.
 • Зовнішньої обробки димоходу. Конструкція примикання буде абсолютно різна в залежності від того, обкладена труба цеглою чи просто обштукатурена.
 • Виду покрівельного покриття. Рекомендується будувати димоходи прямокутного або квадратного перетину, це дозволить використовувати для пристрою примикання до покрівлі готові елементи, які можна придбати в комплекті з покрівельним матеріалом. Всі горючі матеріали повинні знаходитися на відстані ≥ 15 см від димової труби.

Визначення місця установки димоходу

Труба у конька крыши

Найбільш оптимальним варіантом буде установка димоходу поблизу коника даху. Це гарантує:

 • наявність мінімального скупчення снігу навколо димової труби взимку, поблизу коника не утворюються снігові кишені;
 • можливість влаштування димоходу меншої висоти - це зменшує вплив зовнішніх несприятливих факторів на його конструкцію;
 • невелике піднесення димової труби над коником даху створює умови для мінімальної кількості конденсату.

Чим нижче по покрівельному схилу розташована димова труба, тим за будівельним нормам вона повинна бути вище піднята над дахом. Підвищення труби над поверхнею даху повинно бути:

 • для плоских покрівель - 50 см;
 • для скатних покрівель - 50 см при відстані від труби до конька 150 см, на однаковому рівні з коньком при відстані від 150 до 300 см від нього і при видаленні більше 300 см від гребеня допускається установка верху труби на 10 градусів нижче рівня поверхні гребня;
 • при наявності загальної стіни з багатоповерховим будинком трубу потрібно виводити вище даху цього будинку.

Схема возвышения трубы

Схема прохода дымохода

Не слід влаштовувати вузли проходу димових труб через дах в наступних місцях:

 • ендовах, буде важко пристрій герметичній гідроізоляції, а для влаштування димоходу потрібно влаштувати в цьому місці свою кроквяну конструкцію, крім того в ендовах накопичується багато снігу;
 • поряд з мансардними вікнами, так як поривами вітру в мансарду будуть заноситися дим і чадні гази.

Важливо: при прийнятті рішення про те, як зробити прохід димоходу через дах, треба пам'ятати, що будь димар не повинен бути жорстко закріплений з дахом, так як порушення цілісності даху може привести до руйнування і димової труби, що загрожує спалахом.

Читайте також: