Як зробити рівну підлогу

17.01.2021
2 437
Admin

Как сделать ровный пол

  1. Вирівнюємо підлогу цементною стяжкою
  2. Вирівнювання підлоги за допомогою каркаса з дерев'яних брусів і ДВП
  3. Вирівнювання підлог гипсоволокном

Вирівнювання підлоги - важливий етап ремонту, підготовча стадія перед укладанням будь-якого фінішного покриття. Технології для вирівнювання сьогодні мають великий перелік, від традиційної стяжки з цементу й до сухого монтажу підлоги з листів гипсоволокна (за технологією KNAUF).

Сухая стяжка Кнауф

Перед тим як зробити рівну підлогу, необхідно визначити рівень перепаду поверхні і уважно дослідити існуючі пошкодження, тріщини, сколи та інші проблеми. Якщо на підставі є великі горби і опуклості їх сколюють і максимально вирівнюють. Якщо є великі поглиблення, то їх потрібно закрити бетонним розчином.

Перепад підлоги понад 5 см оптимально вирівнюються цементною стяжкою, за допомогою дерев'яних лаг з покриттям з ДСП або фанери вологостійкої. Сьогодні для будь-якого вирівнювання використовується нова технологія «сухого стягування» з ГВЛВ (гіпсоволокнистих вологостійких листів). Ця технологія має масу позитивних переваг, але відноситься до більш витратним способом. Невеликі ухили стяжки - до 2-3 см, відмінно вирівнюються сучасними наливними системами.

Вирівнюємо підлогу цементною стяжкою

Цементная стяжка пола

На очищеній поверхні підлоги облаштовують при великих перепадах маяки (направляючі елементи), для яких використовують різні матеріали: металеві профілі, дерев'яні бруски або дошки, готові маяки, які для жорсткості кріпляться до підлоги на розчин алебастру. Між напрямними потрібно залишити відстань до 800 мм.

Перед стяжкою підлоги ретельно грунтують спеціальним розчином. Це допоможе хорошої адгезії. Консистенцію стяжки підбирають залежно від товщини перепаду. Далі готують розчин з ретельно просіяного піску (річкового), цементу і води. Для міцності в розчин, особливо при значній товщині стяжки, додають спеціальні пластифікатори або поліпропіленову армуючу фібру.

Технология цементной стяжки пола

Стяжку потрібно зробити за один підхід на одній площині, щоб уникнути розтріскування на стиках. Під час проведення робіт обов'язково проводять контроль за рівнем і користуються довгими правилами або дошками, для кращого вирівнювання. Після початкового схоплювання стяжки з неї виймають маяки, а борозни заповнюють цементним розчином. Після висихання стяжки поверхню обробляють грунтом, для підвищення стійкості підстави. Якщо стяжка буде сохнути в дуже жарку погоду, її необхідно захистити зверху поліетиленовою плівкою від зайвої втрати вологи і періодично проливати водою.

Вирівнювання підлоги за допомогою каркаса з дерев'яних брусів і ДВП

ДВП для пола

Подвійна настилання - відомий метод вирівнювання. Спочатку, першим шаром, монтуються дерев'яні бруски кріпляться до основи підлоги шпунтами. На готовий каркас укладають листи фанери або ДСП, і фіксують їх спеціальними саморезами. Перевага такого підлоги - додаткова звуко - і теплоізоляція.

Якісне ДВП або фанера використовуються при невеликих перепадах рівня без брусків. Для облаштування стяжки матеріал укладають на основу і фіксують за допомогою спеціальних дюбелів. Як правило, таке покриття застосовується як підготовка під укладання паркету або ламінату.

Вирівнювання підлог гипсоволокном

Гипсокартон для выравнивания пола

«Суха " стяжка» має багато переваг:

  • Оптимальна товщина. Готова стяжка може вирівнювати ухил від 20 до 120 мм.
  • Швидкість монтажу. За один день самостійно можна змонтувати суху стяжку 30-40 кв. м.
  • Ідеально рівна стяжка. Після монтажу ГВЛВ виходить рівна поверхня під будь-яке покриття підлоги (паркет, керамічна плитка, ламінат, плити з каменю, лінолеум та інші).
  • Стяжка, зроблена з гіпсоволокнистих листів, оптимально сумісна з облаштуванням електричного теплого статі.

При вирівнюванні підлоги найголовніше - це грамотно підійти до вибору найбільш придатної для даного об'єкта технології, а також всі роботи виконувати строго по діючим інструкціям виробників і нормативам.

Читайте також: