Як зробити кут стельового плінтуса

17.01.2021
1 272
Admin

Как сделать угол потолочного плинтуса

  1. Купуємо навички. Мистецтво вирізання кута плінтуса
  2. Стусло і обрізка плінтуса на кут
  3. Розмітка. Проста методика обрізки кута
  4. Відео

Завершальним етапом при проведенні оздоблювальних робіт є установка плінтусів: підлогових і стельових. Сьогодні все ще зустрічаються люди, які вважають стельові плінтуси зайвою витратою коштів. Але потрібно так думати? В реальності ніяка стикування оздоблювальних матеріалів або швів між стінами і стелею, нехай навіть сама високоякісна, без плінтуса належного зовнішнього вигляду мати не буде. У цій статті ми розповімо, як зробити кут стельового плінтуса.

Потолочный плинтус

Поліуретан і пінополістирол - це два основні матеріали, з яких роблять стельовий плінтус. Якщо говорити про найкращому приляганні полотна навіть до кривої поверхні і стіни, і стелі, то подібних пенополистирольному плінтусу немає. Він, серед іншого, дуже легкий і відмінно обрізається звичайним ножем. Поліуретанові ж плінтуса краще клеїти до максимально рівній поверхні, так як вони мають високу щільність і більшу вагу.

Конструктивне оформлення полотна дуже різноманітно, з-за чого при виборі плінтуса важливо враховувати стельову конструкцію. Не до кожного стелі можна приклеювати плінтус. Наприклад, до підвісним стелям не можна приклеювати плінтус нерухомо.

Купуємо навички. Мистецтво вирізання кута плінтуса

Будьте впевнені, зробити кут стельового плінтуса своїми руками під силу кожній людині! Головне в цьому - правильно вибрати його і придбати потрібний клей. Але в багатьох приміщеннях є не тільки внутрішні, але і зовнішні кути. Тут виникає основна проблема в приклеюванні плінтуса. Однак нездійсненних завдань не буває!

Стыковка плинтусов в углах

Самий банальний спосіб оформлення кутів не вимагає зовсім ніяких умінь і навичок. Він полягає в кріпленні спеціальних куточків (зовнішніх і внутрішніх), які продаються в спеціалізованих магазинах разом з плінтусами. Все, що вам знадобиться, - це купити потрібну кількість деталей і акуратно і точно їх закріпити.

Друга методика вирішення проблеми кутів передбачає обрізання країв під заданим кутом, що забезпечує найбільш щільне прилягання обох полотен. Обрізати плінтус можна двома способами: за допомогою канцелярського ножа або стусла. Зараз ми розглянемо обидва способи окремо.

Стусло і обрізка плінтуса на кут

Стусло

Якщо у ваших кімнатах рівні стіни і стелі, то обрізати кут досить просто. І допоможе вам у цьому спеціальне столярне пристосування, зване стуслом. З його допомогою можна відрізати різні матеріали під кутом в 45ᴼ, 65ᴼ і 90ᴼ. Якщо говорити в цілому, то стусло виготовляють у різних варіаціях, що надають можливість обрізати заготівлю не тільки на певний, але і на довільний кут. Саме банальне стусло являє собою звичайний лоток з дерева, що має вертикальні прорізи на бічних стінках, які призначені для ножівки. Стусло можна зробити навіть власноруч.

Конструкція стусла може бути і складніше. Це такий лоток з прорізами для ножівки у бічних стінках під такими кутами. Проте їм можна виконувати не тільки вертикальний розпил, але і з нахилом ножівки на 45ᴼ. При проведенні робіт, що вимагають високу кваліфікацію, фахівці використовують саме такий варіант стусла.

Более сложная модель стусла

Хоча обидва ці пристрої дуже практичні, але використовувати їх можна тільки при проведенні робіт на рівній поверхні стін і стель. А що, якщо кут кімнати не має 90ᴼ? В такому випадку необхідно виміряти кут, а потім розділити навпіл. Відпив слід робити на величину результату ділення. У цій ситуації ідеально стикувати кут, який зроблений за допомогою стусла, дуже непросто.

Оформление углов плинтусом

Досить хороших результатів можна досягнути, скориставшись поворотним пристроєм, за умови, що кут стелі буде виміряно ідеально.

Розмітка. Проста методика обрізки кута

При проведенні косметичного ремонту в оселю найчастіше не вирівнюють стіни і стеля. Як краще приклеїти плінтус? Найпростіше вирізати його способом розмітки. Для цього вам слід обрізати кінець плінтуса під кутом в 90ᴼ в місці його з'єднання. Потім вам потрібно прикласти один до кута, після чого на стелі позначити невеликий лінією його примикання до кута стіни.

Подрезка углов плинтуса

Потім друге полотно, примикає до кута з іншої сторони, таким же чином прикладіть до стіни. Так ви зможете намітити на стелі точку перетину двох полотен. Тепер намалюйте кут і відріжте його за допомогою ножа.

Перш ніж наклеїти плінтус в кутах, вам варто переконатися, що проведена різання виконана правильно. Для цього прикладіть обидва полотна на кут стелі.

Якщо всі процеси виконані правильно, то ви можете завершити клеєння стельового плінтуса.

Крепление плинтуса

У вас є досвід проведення заключних етапів обробки? Ви знаєте більш простий спосіб вирізання кута стельового плінтуса? Поділіться досвідом з нами! Пишіть свої коментарі до статті.

Відео

Це відео допоможе вам навчитися робити кут стельового плінтуса.

Читайте також: