Як зробити вентиляцію в лазні

17.01.2021
4 451
Admin

Как сделать вентиляцию в бане

 1. Принцип дії
 2. Варіанти вентиляції
 3. Приступаємо до роботи

Якщо не хочете кожні 5-8 років змінювати внутрішню дерев'яну обробку парильної або вдихати застояне там повітря з неприємним «ароматом» разлагающейся деревини, смешавшимся з запахом поту і цвілі, вам обов'язково потрібно знати, як зробити вентиляцію в лазні правильно.

Принцип дії

Щоб уникнути застою повітря в лазні, вентиляція повинна забезпечувати його рух. Тобто через один отвір свіже повітря в приміщення надходить, а через інше - видаляється забруднене (вуглекислим газом, виділеннями розпареній шкіри людини та іншими непотрібними в лазні речовинами). При цьому рухається через всю баню повітря рівномірно перемішує теплі потоки, що йдуть від грубки, і розподіляє їх по всьому приміщенню.

Вентиляция в парилке

Головне при влаштуванні вентиляції в лазні своїми руками - правильно скласти схему розташування вентиляційних отворів і вибрати їх оптимальний розмір, щоб повітряний потік підтримував у приміщенні достатній обсяг свіжого повітря, але при цьому не знижував температуру і не створював протягів. Комфортним вважається 3-5 повних змін всього об'єму повітря в бані протягом однієї години.

Варіанти вентиляції

Циркуляция воздуха в бане

До початку будівництва лазні необхідно ретельно продумати її конструкції (розміри, форму приміщення, місце встановлення печі) і, звичайно, схему розміщення вентиляційних отворів. Тут може бути кілька варіантів створення гарної вентиляції:

 1. Припливний отвір розташоване поруч або майже за піччю (на висоті не більше 0,3 метра від рівня підлоги), а витяжний на протилежній стіні у верхній її частині - цей варіант вважається найменш комфортним, так як нагріте тепле повітря не встигає достатньою мірою перемішатися з іншими повітряними масами в приміщенні, перш ніж покине його через витяжний отвір.
 2. Припливний отвір розташовується аналогічно попередньому варіанту, а витяжний - внизу протилежної стіни на висоті трохи більшою, ніж висота розташування припливного отвору - це найбільш оптимальний варіант того, як можна зробити вентиляцію в лазні, але зазвичай в цьому випадку потрібна установка вентилятора для нагнітання повітря і забезпечення повноцінного повітрообміну.
 3. Припливний і витяжний отвори знаходяться на одній стіні (протилежній місцю установки печі), перше розташоване внизу (на 20-30 см вище рівня підлоги), а другий отвір - вгорі стіни (на такій же відстані від стелі).

Варианты вентиляции бани

Існує і кілька інших варіантів розміщення вентиляційних отворів, наприклад, через продувається підпілля.

Схема вентиляции бани

Однак найбільш оптимальним вирішенням питання, як зробити вентиляцію в лазні, можна вважати варіант, коли замість одного простого наскрізного витяжного отвору виконується більш складна конструкція, що складається з двох з'єднаних між собою віддушин. Це дозволяє ретельніше регулювати повітряний потік в приміщенні без протягів і різкого зниження температури. Пристрій саме цього варіанту вентиляції ми і будемо розглядати.

Приступаємо до роботи

Для влаштування вентиляції в лазні своїми руками вам знадобиться:

 • гофро-труба, довжиною 70-90 см;

Гофра для вентиляции

 • припливна вентиляційна решітка;
 • засувки - 2 штуки;

Вентиляционная решетка

 • витяжний круглий клапан;
 • дошки і брус для вентиляційного короба, шурупи або цвяхи для їх кріплення, а також інструмент для роботи з деревиною.

Розмір вентиляційного отвору (як припливного, так і витяжного) зазвичай визначають за формулою: Об'єм приміщення (у куб. метрах) * 24 кв. см = Площа одного вентиляційного отвору.

Зменшення розміру одного з вентиляційних отворів не допускається.

Проектуємо лазню таким чином, щоб дві її стіни (та, біля якої встановлена піч, і протилежна до неї або перпендикулярна) були зовнішніми, тобто відразу за ними знаходилася прибудинкова територія з необхідним для вентиляції лазні свіжим повітрям. Піч зрушуємо в кут приміщення, посилюючи його теплоізоляційними матеріалами, щоб запобігти втраті тепла. Під дверима залишаємо зазор в 15-20 мм (для додаткового припливу повітря).

Приточное отверстие в бане

Всі отвори для вентиляції лазні виконуємо в процесі будівництва:

 • припливний отвір розміщуємо за піччю (на висоті приблизно 20 см від рівня підлоги);
 • на протилежній або перпендикулярній стіні (у верхній її частині приблизно посередині приміщення) залишаємо простір для вертикального короби і витяжного отвору (наскрізним воно буде тільки у верхній частині короба).

Збираємо та встановлюємо короб: в нижній його частині з боку приміщення буде закріплена перша засувка, у верхній частині - друга засувка. Між ними поміщаємо гофро-трубу таким чином, щоб повітря, потрапивши в короб через нижню засувку, міг по трубі безперешкодно піднятися вгору і вийти назовні (приміщення) через вентиляційний клапан.

Встановлюємо припливну вентиляційну решітку на її місце.

Читайте також: