Як зробити вертикальний сад

17.01.2021
3 331
Admin

Как сделать вертикальный сад

  1. Ідеї вертикальних клумб
  2. Ідеї для створення вертикальних клумб
  3. Відео

Якщо ви відчуваєте брак у просторі для вирощування рослинності, не варто відмовляти собі в ідеї створення красивого квітника. У цьому випадку вам просто необхідно розібратися в тому, як зробити вертикальний сад, який дозволить вам втілити в життя всі ваші мрії.

Сад вертикальный

З допомогою такого рішення ви можете сховати від сторонніх поглядів неідеальні поверхні стін будинку або огорожі, а красиво звисаючі рослини додадуть родзинку вашій ділянці.

Ідеї вертикальних клумб

Для виготовлення вертикального саду можна використовувати різні види композицій: настінні, пристінні, наземні і підвісні. Щоб розуміти, що це таке, чи варто розглянути кожен вид більш докладно.

Найбільшою популярністю користуються наземні, пристінні і підвісні споруди, для виготовлення яких можна використовувати практично будь-які підручні матеріали.

Наземні

Отже, для самостійного споруди найпростішого варіанта вертикального саду можна застосувати звичайні бочки. Для цього в них необхідно виконати горизонтальні розрізи, трохи відігнути нижній елемент, після чого налити в бочку води. Після цього можна приступати до посадки рослин або ягід. Якщо ви виберіть для цих цілей елітний сорт суниці, клумба не тільки стане декоративним елементом, але й принесе смачні плоди.

Садовая клубника в бочке

Також для виготовлення вертикального квітника можуть успішно використовуватися звичайні автомобільні покришки, які потрібно встановити одну на іншу. Для того щоб їх зафіксувати, доцільно просмикнути крізь них металевий штир, а також зробити бічні отвори.

Як тільки шини будуть наповнені грунтом, ви можете використовувати їх для посадки не тільки кучерявих, але і розгалужених сортів рослин.

Ще один варіант виготовлення конструкції - пластикові горщики різних розмірів. Потрібно встановити горщики за спаданням, просмикнувши крізь них металевий штир, оброблений смолою. Кожна ємність наповнюється грунтом і встановлюється на іншу. Для такого виробу ідеально підходять вьюнки.

Пристінні

Такого роду композиції відмінно підходять для декорації непривабливих господарських будівель. Для декорування непривабливою стіни ідеально підійдуть вертикальні рослини, пущені уздовж неї. При цьому вам зовсім не потрібно кріпити клумбу на стіні, можна встановити її на землі, але додатково зафіксувати вертикально. Відмінним матеріалом для здійснення цього задуму стануть односторонні ящики, розташовані по лінії стіни.

Клумба на поддоне

Для монтажу вам потрібно дві однакові стійки, виконані з бруса. Застосовуються для посадки ящики повинні бути оснащені двома стінками, одну з яких розташовують під прямим кутом до дна, а другу трохи відхиляють назовні. Такого роду конструкції кріплять на стійки одну над іншою. Самі ж стійки можна зафіксувати в землі або закріпити за допомогою розпірок.

Создание вертикального сада

Якщо ж ви хочете обертаються ящики, їх потрібно накрити зверху сіткою і зміцнити за допомогою ланцюга, троса або шарнірів. Таким чином, споруди можна буде повертати навколо себе.

Горшки подвесные

Існує ще один найлегший варіант споруди вертикального саду. Для цього вам знадобляться звичайні квіткові горщики, прибиті до дерев'яній решітці. При цьому саму ґрати ви можете закріпити на поверхні стіни, на будь-якій бажаній висоті. Рослини можете вибрати будь-які, відштовхуючись від своїх уподобань.

Підвісні

Якщо ви є власником невеликого дачного ділянки, то скоріш за все він буде повністю зайнятий овочевими культурами та ягодами, а ось на квіти часто місця просто не залишається. Але не варто позбавляти себе естетичного задоволення, краще придивіться до інших способів посадки рослин, виключаючи наземний варіант. У цьому випадку оптимальним рішенням стануть підвісні квітники.

Клумба навесная

Найбільш простий спосіб організувати таку клумбу - це використання кашпо. Але такий варіант важко назвати клумбою, навіть якщо ви використовуєте вазон досить великого розміру. У деяких випадках для цих цілей використовуються поліетиленові пакети з отворами, але варто врахувати, що цей матеріал досить скоро стане непридатним під впливом УФ-променів.

Варто придивитися до квітника з мелкоячеистой сітки, виконаної у формі мішка або ящика. У неї не варто насипати грунт, оскільки він може випасти після поливання. Його цілком успішно замінюють гідропонікою. Квітники фіксуються на перголи, і при бажанні ви можете сформувати конструкцію у вигляді каскаду.

Перевагу варто віддавати самим невибагливим сортів рослин і тоді ваші старання увінчаються успіхом.

Кашпо

В принципі, як ви вже встигли помітити, для спорудження вертикального саду не потрібно володіти знаннями флориста і вміннями ландшафтного дизайну. Головне запастися терпінням і ваша фантазія підкаже вам ідеальні варіанти створення квіткових композицій.

Ідеї для створення вертикальних клумб

Пристенные клумбы

Вертикальный сад в бутылках

Вертикальные клумбы из шин

Идея вертикального сада с использованием бутылок

Выбор растений для клумбы

Вертикальный сад в поддоне

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик, присвячений створенню вертикального озеленення.

Читайте також: