Як зробити водостік своїми руками

17.01.2021
5 210
Admin

Как сделать водосток своими руками

  1. Робимо зливну яму
  2. Укладаємо водостік своїми руками
  3. Відео

Якщо ви облаштовуєте заміський будиночок або дачу, то дуже часто виникає питання, куди дівати стічні води. А відповідь проста - потрібно робити водостік своїми руками. Для цього нам потрібно визначитися, який матеріал ми будемо використовувати при будівництві сходів своїми руками. Можна використовувати залізні труби, куточки, муфти, крани для цієї роботи. Але в цьому випадку, вам доведеться, як мінімум використовувати зварювальний апарат для роботи. А для цього потрібен і навик і сам зварювальний апарат. І ще один великий мінус всього залізного матеріалу полягає в тому, що він іржавіє. Звичайно, можна використовувати нержавіючі труби і складові, але це значно збільшує вартість роботи. Найкраще, та й простіше використовувати для роботи пластикові елементи, наприклад виробництва PROFIL, Plastmo, RAINWAY, BRYZA. Ці виробники зарекомендували себе як постачальники якісного будівельного матеріалу.

Робимо зливну яму

Делаем сливную яму

Отже, для початку роботи необхідно зробити зливну яму. Вибираємо місце для ями. Місце не повинно знаходитися поруч з колодязем або свердловиною. Якщо є колодязь, то бажано вибирати місце для ями не менше 15 метрів від криниці, свердловини. Ширина і глибина цієї ями може бути довільною. Можна зробити 1 на 1 м, можна зробити 2 на 2 м. Все залежить від кількості води, яке ви будете зливати в яму.

Після того, як ми вирили яму, обов'язково зміцнюємо її з допомогою цегляної кладки. Для цього робимо кладку по периметру ями. Дно ями краще не бетонувати. Інакше вона дуже швидко заповнюватися стічними водами і доведеться її викачувати. Залишаємо місце для введення пластикової труби зливу. Після чого роєм траншею для водостоку. Тягнемо пластикову трубу водостоку до будівлі. При цьому важливо дотримуватися ухил труби. Кут нахилу може бути від 5-45 градусів. Тут потрібно розуміти, що якщо зробити занадто великий кут, трубу доведеться виводити на поверхню. А цього робити не можна, так як взимку вона замерзне.

Укладаємо водостік своїми руками

Укладываем водосток своими руками

З приводу глибини укладання водостоку. Рекомендований оптимальний варіант 1 метр. Але іноді це просто неможливо зробити. Для прикладу, пластикова труба водостоку, покладена на глибину 0.5 м спокійно переживає морози до мінус 35 градусів. Але краще укладати, так як рекомендують. Інакше, якщо взимку водостік замерзне, то доведеться чекати до середини весни. Так як раніше труба не розморозиться.

Заводимо водостік у будівлю з допомогою пластикових куточків. Для цього використовуємо куточки з кутом відведення не менше 75 градусів. Якщо взятий куточок 90 градусів, то у водостоку буде накопичуватися бруд, і він засмітитися. Тому для цих цілей не забуваємо робити спеціальні заглушки для очищення водостоку. Загальна кількість таких заглушок повинна бути на всій трасі водостоку, що б у будь-який момент можна було відкрити заглушку і прочистити труби. Адже ми не будемо спеціально ламати трубу, що б її прочистити?

Вже в нашому будиночку, дачі обов'язково ставимо пластиковий трійник, що б у слив можна було зробити розводку по кімнатах. Тепер у нашу систему можна підключити: ванну, раковину, пральну машинку, душову кабінку. Не забуваємо про те, що для того, що б у кімнаті не було запаху з водостоку необхідно ставити сифони. Дотримуйтесь наших порад, і у вас ну виникне питання «Як зробити водостік своїми руками».

Водосток своими руками

Организация водостоков крыши

Відео

У наступному ролику наочно показано, як правильно зробити монтаж водостоку:

Читайте також: