Як зробити ворота з профнастилу

17.01.2021
2 148
Admin

Как сделать ворота из профнастила

 1. Властивості профнастилу
 2. Проектування воріт з профнастилу
 3. Етапи виготовлення воріт з профнастилу
 4. Фото
 5. Відео

На сьогоднішній день одним з найбільш затребуваних матеріалів для влаштування огорож і воріт став профнастил. Цей матеріал володіє рядом виняткових властивостей, які і роблять його настільки популярним як у професійних забудовників, так і приватних осіб. У цій статті ми поговоримо про те, як зробити ворота з профнастилу.

Властивості профнастилу

Профнастил являє собою сталевий оцинкований лист з нанесеним на нього профілем. Крок профілю, а також його глибина визначають жорсткість даного будівельного матеріалу, надаючи йому додаткову міцність.

Іноді листи профнастилу додатково покриваються полімерними сумішами, що додають їм не тільки нові характеристики, але і певну забарвлення. Таке фарбування тримається набагато довше і не вимагає регулярного оновлення фарбового шару.

Свойства профнастила

На будівельних ринках існує три види профнастилу:

 • З - профлист невеликої товщини, з малим по глибині профілем. Він найбільш поширений як для обшивки будівель, так і для виготовлення огорож і воріт.
 • НС - профлисти більшої товщини з більш вираженим нанесеним профілем. Використовується для зведення господарських споруд, парканів і, знову ж таки, воріт.
 • Н - профлист максимальної товщини, з профілем, що має великий крок і більшу глибину. Він призначений для створення серйозних будівель, наприклад, гаража, а також ідеально підходить для облаштування покрівлі будь-якої площі.

Профнастил є настільки зручним будівельним матеріалом, що виготовлення воріт з нього доступне будь-якій людині. Все, що потрібно: дізнатися, як зробити ворота з профнастилу своїми руками.

Проектування воріт з профнастилу

Проектування включає в себе саму важливу частину - визначення варіанту розкриття воріт: розпашні, розсувні, відкатні. Найбільш простими в реалізації є розпашні ворота. Однак при певному терпінні і додаткового часу інші варіанти не є чимось складним.

На початковому етапі потрібно провести всі необхідні заміри. Вам доведеться заміряти:

 • Відстань воріт від однієї несучої стійки до іншого. Як правило, відстань не перевищує 2,5-3 м.
 • Передбачувану висоту як несучих воріт, так і стулок.
 • Також потрібно провести замір вільного місця з внутрішньої сторони огорожі біля воріт для реалізації розсувних або відкатних їх варіантів.

Проектирование ворот

На підставі проведених вимірів можна скласти список необхідних будівельних матеріалів, потрібних для виготовлення воріт з профнастилу:

 • Листи профнастилу потрібного розміру.
 • Металеві профілі для спорудження каркасу воріт.
 • Матеріал для несучих стовпів: цегла, бетон, дерево, металопрофіль.
 • Кріпильні елементи: саморізи, шурупи, дриль, шуруповерт.
 • Ручний або электробур, болгарка, петлі, цемент, пісок і гравій.

Етапи виготовлення воріт з профнастилу

Изготовление ворот из профнастила

Господарі будинків практично в 70% випадків схиляються до організації саме розпашних воріт, так як вони є найбільш зручними у використанні. При реалізації розсувних або відкатних воріт є загроза поломки керуючого механізму, в той час як орні ворота відкриваються і закриваються вручну. Крім того, кріплення з допомогою петель забезпечує довгий термін експлуатації цієї частини огорожі.

Каркас ворот

 1. Перед тим, як зробити ворота з профнастилу, розмічається місце для установки несучих стовпів. Незалежно від матеріалу, з якого він буде виготовлений, потрібен міцний фундамент, щоб запобігти передчасну деформацію комірних стулок. Тому першим ділом підготовляють отвори в грунті завглибшки не менше 60 см і шириною 30-40 див. Частину стовпа, заховані в землі, повинна становити приблизно третину від повного розміру. Це є головною умовою міцних несучих стійок для воріт.
 2. На дно ями укладається піщано-гравійна подушка; її проливають водою і ретельно утрамбовують. У підготовлену суміш поміщають один кінець металопрофілю, після чого бетонують отвір врівень з грунтом.
 3. При використанні дерев'яного бруса або колоди спочатку необхідно обробити дерево для більш тривалої експлуатації. Колода або брус поміщається на готову піщано-гравійну подушку, після чого заливається будівельний гудрон. Для більшої схоронності дерева фахівці рекомендують заздалегідь обпалити кінець колоди або бруса руберойдом. Яма до кінця засипається гравієм і утрамбовується.
 4. Після установки несучого стовпа потрібно почекати 1 або 2 дні для того, щоб підстава стійок «схопилося». За цей час можна підготувати стулки воріт.
 5. Спочатку за розміром майбутніх стулок воріт вариться каркас з металопрофілю, і до нього саморізами із кроком не більше 20-30 см кріпиться лист профнастилу.
 6. На несучий стовп приєднують петлі, після чого відповідну частину варять на каркас стулок воріт.
 7. Готові рами з металопрофілю з прикріпленим профлистом навішуються на несучі стовпи. До каркасу з внутрішньої сторони приварюються вушка для звичайного замка або встановлюється будь-який бажаний запірний механізм.

Крепление профнастила

Фото

Ворота с калиткой

Ворота на кирпичных стойках

Распашные автоматические ворота

Ворота из профнастила

Відео

Подивіться, якими можуть бути ворота з профнастилу.

Читайте також: