Як зробити стелаж своїми руками

17.01.2021
12 900
Admin

Как сделать стеллаж своими руками

  1. Підготовчі роботи
  2. Технологія виготовлення стелажа
  3. Цікаві стелажі в інтер'єрі, фото:

Щоб приміщення квартири, будинку або заміській дачі не захаращувались, а всі речі, побутові речі та інші предмети лежали на своїх місцях, стане в нагоді стелаж, зручна і практична меблева конструкція відкритого типу. Знаючи як зібрати стелаж своїми руками, як зробити його з доступних матеріалів, можна заощадити не тільки фінансові кошти.

Стеллаж с книгами и полками

Така конструкція допоможе організувати будь-яке житлове або господарське простір: гаражу, балкони, лоджії, передпокою, дитячої кімнати і інших приміщень. Сучасні стелажі відмінно вписуються в будь-який інтер'єр, будучи одночасно практичним засобом для дотримання чистоти в кімнатах.

Особливості розташування стелажів та основні вимоги до них:

  • Стелаж потрібно встановлювати так, щоб він не заважав проникненню в приміщення сонячного світла, не перешкоджав штучного освітлення.
  • Якщо стелажі розміщуються в невеликому приміщенні, то полки на ньому повинні займати мінімум простору, не повинні бути громіздкими і занадто товстими.
  • До виготовлення конструкції необхідно самостійно намалювати нескладний креслення майбутнього стелажа, зробити схематичне зображення всього простору, з визначенням найбільш оптимального місця розташування полиць і їх відповідних розмірів.

Матеріал для заснування і полиць підбирається з умовою експлуатації конструкції. Якщо це приміщення з підвищеною вологістю, різкими перепадами температурного режиму, то дерев'яні деталі будуть вимагати спеціального захисного покриття. Рекомендується у вологому просторі покривати захисною фарбою всі металеві запчастини, вироблені з чорного металу.

Підготовчі роботи

Перед тим як збирати стелаж своїми руками, як зробити його, треба закупити необхідну кількість матеріалу і підібрати найбільш підходящі комплектуючі елементи. З представленого сьогодні на ринку будівельних матеріалів великого асортименту матеріалів для виготовлення стелажів найбільш підходить ламінований ДСП. Цей матеріал володіє хорошими показниками міцності, стійкий до великих перепадів температури і не боїться підвищеної вологості. Крім цього, полиці з ламінованого ДСП виглядають естетично привабливо, за ними легко доглядати. При збиранні досить протерти такі полки вологою ганчіркою або спеціальною поліроллю, і вони надовго збережуть свій зовнішній вигляд.

Ламинированный ДСП для стеллажа

Заздалегідь слід подбати і про розпилювання ДСП. Можна самостійно за заздалегідь складеним шаблоном розпиляти матеріал з допомогою електричного лобзика або зробити розпилювання прямо в магазині, при придбанні ламінованого ДСП. При купівлі основного матеріалу, необхідно відразу закупити елементи відсутні інструменти.

Распил ДСП

Фахівці рекомендують облаштовувати стелаж на всю висоту приміщення, організовуючи додаткові кріплення до стелі приміщення, для посилення конструкції, підвищення її надійності і практичності.

Технологія виготовлення стелажа

Сборка стеллажа

Спочатку виконують розмітку стіни, перегородки або іншої підстави, до якого буде встановлюватися стелаж. Якщо було обрано варіант конструкції розміром з висоту приміщення, то несучий каркас у вигляді дерев'яних брусів і кріплять до підлоги і до стелі. Прикручують бруси у формі прямокутника або квадрата у відповідності з вибраними розмірами споруди, глибиною і шириною полиць. При проведенні цієї операції необхідно постійно перевіряти вертикальність розташування брусів.

Составная часть стеллажа

Далі формують коробку стелажа готовими заготовками ДСП, прикручуючи їх знизу і зверху до встановлених брусів. Вийде коробка, яка може, зокрема, складатися із задньої стінки або бути без неї. Полиці монтують на певну висоту з обраним кроком. Стильно виглядають стелажі, в яких полиці розташовані асиметрично. Сама міцна і надійна повинна бути середня полку, так як на неї, як правило, доводиться найбільше навантаження. Для фіксації полиці користуються спеціальними металевими кутниками або іншими обраними системами кріплення. В середньому на одну полицю припадає від 4 до 8 куточків. Необхідно пам'ятати, що довжина саморізів, з допомогою яких полиці з'єднуються із брусами і коробкою, повинна бути менше, ніж товщина полиць, мінімум на 4-5 мм.

Якісно зафіксовані куточки дозволять конструкції витримувати значну вагу. Обов'язково закріплюючи кожну полицю потрібно перевіряти рівнем рівність її розташування, а тільки потім прикручувати остаточно, до повної нерухомості. При бажанні з часом або відразу можна зовні організувати до деяких полках закриваються дверцята або зробити їх повністю до всього стелажа. Така конструкція буде практичніше і зручніше в повсякденній експлуатації.

Цікаві стелажі в інтер'єрі, фото:

Черно-белый стеллаж

Стеллаж для зонирования комнаты

Оригинальный стеллаж с полками в форме букв

Стеллаж в раме

Стеллаж из круглых модулей

Сборные стеллажи

Стеллаж из частей разной формы и размера

Читайте також: