Як штукатурити укоси на вікнах

17.01.2021
13 290
Admin

Как штукатурить откосы

 1. Призначення укосів
 2. Вибір матеріалів
 3. Підготовчі роботи
 4. Виконання штукатурних робіт
 5. Відео

При заміні вікон завжди неминуче виникає питання подальшої закладення укосів. Як би акуратно не проводився демонтаж старих, застарілих вікон, все одно доведеться видаляти шар старої штукатурки, а при цьому в отворах відкриваються сколи та тріщини. Тому після установки нових вікон для надання привабливого вигляду відкосів їх слід штукатурити. Цю роботу можуть виконати початківці майстра, але тільки від них буде потрібно акуратність, уважність і певні знання. Якщо ви хочете дізнатися, як штукатурити укоси на вікнах, ми запевняємо вас: ви цілком можете самостійно виконати цю роботу, значно заощадивши на цьому кошти.

Призначення укосів

Назначение откосов

Крім чисто декоративних функцій (компенсації різної ширини стіни і встановленого віконного блоку, закладення монтажних елементів вікна і додання закінченості його зовнішньому вигляду), штукатурка укосів сприяє поліпшенню теплоізоляції віконної конструкції і зміщення «точки роси» за межі кімнати. Тільки комплексний підхід у системі (підвіконня + вікно + відливи + укоси + внутрішня і фасадна обробка) дозволить ефективно вирішити питання теплоізоляції віконного отвору.

Вибір матеріалів

Фасадная штукатурка

Залежно від рівня вологості в приміщенні і місця розташування (зовні або всередині будинку), віконні укоси можуть бути виконані з використанням різних видів розчинів. Наприклад, для фасадів або приміщень з високою вологістю розчин повинен бути виготовлений на цементній основі. Як варіант - можна використовувати фасадну штукатурку (продається в мішках). Виконуючи внутрішні роботи, слід використовувати розчини на вапняно-гіпсової, цементній або гіпсовій основі.

Підготовчі роботи

Насамперед, вікно повинно бути поставлено «на рівні», причому строго по центру віконного отвору. В іншому випадку укоси виходять кривими, та до того ж різної ширини, що значно псує зовнішній вигляд приміщення.

Далі необхідно обрізати надлишки монтажної піни, видалити з поверхні віконного отвору залишки старої штукатурки разом з пилом і загрунтувати поверхню отвору грунтом глибокого просочення. Торець з боку приміщення необхідно закрити пароізоляційним матеріалом. C зовнішньої сторони стик бажано захистити спеціальної вологозахисним стрічкою (ПСУЛ).

Угловой штукатурный профиль

Після цього слід встановити штукатурні кутові профілі з оцинкованого металу на гіпсовий розчин, одночасно забезпечуючи їх вирівнювання у двох площинах за допомогою рівня. Для цього потрібно вирівняти профіль у площині стіни щодо укосу, намагаючись зберегти його в площині стіни. Встановлені профілі, крім виконання функції маяка, будуть захищати кути від механічних пошкоджень.

На наступному кроці до віконної рами необхідно приклеїти спеціальну приоконную планку, має дві полички. Ближня до укосу поличка після штукатурки забезпечить утримання планки всередині укосу, інша поличка буде служити напрямною при штукатурці. На завершення підготовчих робіт слід заклеїти вікно захисною плівкою для захисту від бризок).

Работа по штукатурке откосов

Роботи по штукатурці бажано виконувати за допомогою спеціального шаблону. Його можна виготовити з підручного матеріалу самостійно (наприклад, шматка пластикового підвіконня, зрізавши його під кутом і отримавши рівну, тверду і гостру робочу поверхню інструменту). При цьому ширина виготовленого шаблону повинна бути трохи ширше оброблюваних укосів.

Виконання штукатурних робіт

Выполнение штукатурных работ

 • Для виконання робіт обов'язково потрібні шпателі і гладилка.
 • Штукатурні роботи починаються з нанесення розчину на укіс з допомогою шпателя. Притискаючи шаблон до встановленого кутового профілю і поличці привіконної планки, необхідно прибирати надлишки розчину. Після уважного огляду визначаються місця потребують нанесення додаткових порцій розчину і потім, з допомогою шпателя додається необхідна кількість. Після цього виконується повторне вирівнювання поверхні укосів за допомогою шаблону.
 • Почекавши деякий час, з допомогою гладилки потрібно зняти надлишки розчину. Після нетривалої паузи з допомогою правила слід виконати вертикальне вирівнювання укосів.

Технология нанесения штукатурки на откосы

 • Для виправлення дрібних нерівностей необхідно зробити затірку поверхні укосу за допомогою терки (попередньо розмочивши гіпсову штукатурку спеціальною теркою з губкою). Затирка виконується круговими рухами і з невеликим натиском. Трохи почекавши, слід загладити поверхню укосів, скориставшись для цього широким шпателем. Якщо надалі укіс планується обкласти плиткою, то не варто витрачати всіх цих зусиль на виправлення дрібних нерівностей.
 • На завершення роботи після повного висихання укосів слід шляхом згинання акуратно обламати кінчик привіконної планки і демонтувати захисну плівку.
 • Правильно і якісне обштукатурювання укосів дозволить не тільки виконати теплоізоляцію віконної конструкції, але і підкреслити красу ваших нових вікон.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет, присвячений штукатурення укосів.

Читайте також: