Як штукатурити стелю

17.01.2021
2 062
Admin

Как штукатурить потолок

 1. Грунтовка поверхні
 2. Установка маяків
 3. Порядок проведення робіт
 4. Відео

Перед тим, як штукатурити стелю своїми руками необхідно підготувати поверхню, з метою поліпшення її зчеплення з наносимым розчином. Для цього вам доведеться повністю зняти старе стельове покриття (до бетонної підстави), після чого «голий» стеля буде готовий до обробки.

Грунтовка поверхні

Грунтовка потолка

Після висихання очищеного стелі ви можете перейти до обробки його ґрунтовим складом. Для цих цілей краще всього використовувати ґрунтову суміш типу «бетоконтакт», яка містить у своєму складі спеціальні складові, що забезпечують найкраще зчеплення зі штукатуркою. Заґрунтованій таким чином поверхні стелі необхідно дати просохнути як мінімум добу, підтримуючи при цьому в квартирі оптимальну вологість і температуру.

Инструменты для работы

Перед тим, як почати почати штукатурити стелю, необхідно підготувати необхідні для цього інструменти:

 • перфоратор;
 • правило на 2 метри;
 • перфорований профіль;
 • широкий металевий шпатель;
 • дюбеля і саморізи.

Установка маяків

Установка маяков на потолок

Порядок операцій з встановлення маяків своїми руками виглядає наступним чином:

 • Насамперед, перфоратором по центру і на краях стелі пробиваються отвори для установки саморізів, з допомогою яких буде виставлятися згодом рівень маяків (початкова просвердлюється отвір зазвичай на відстані приблизно 30 см від стіни, а всі інші - на відстані трохи меншому розмірів правила). У разі застосування 2-х метрового вирівнюючого пристосування (правила) в типовій квартирі буде потрібно не більше 3-х отворів, розташованих біля стін або по центру.
 • У просвердлені отвори забиваються дюбеля і встановлюються саморізи, після чого висота виставляються позицій (маяків) перевіряється за рівнем.
 • Після цього в проміжках між маяками можна намітити доріжки з розчину, який використовується для штукатурки стелі(зверніть увагу на те, щоб доріжки закривали капелюшки саморезов).
 • Потім в доріжку з розчину вдавлюються до упору в саморізи спеціальні перфоровані профілі (ця операція повторюється для всіх маяків).
 • Готові маяки обмазуються розчином, так, щоб під профільними рейками не залишалося порожнеч.
 • По завершенні цих операцій можна зробити невелику паузу, необхідну для схоплювання розчину.

На думку деяких фахівців, не слід чекати повного схоплювання розчину на маяках. Навпаки, вони рекомендують починати штукатурити стелю з порівняно «свіжим» маяках, але радять діяти при цьому вкрай обережно.

Порядок проведення робіт

На початковому етапі робіт нерідко постає питання про армуючої сітки, що використовується зазвичай для посилення шару покриття. Його рішення прямо залежить від товщини наносного при штукатурці шару. При товщині цього шару близько 10-15 мм сітка, як правило, не використовується.

Приготування робочої суміші

Приготовление штукатурной смеси

Більшість фахівців дотримується тієї думки, що найбільш оптимальним варіантом правильно штукатурити стелю є використання гіпсової суміші. Розглянемо загальний порядок приготування робочого розчину з вказаної суміші:

 1. В будь-яку пластикову ємність заливається 18 літрів чистої води.
 2. У цю воду з допомогою шпателя завантажується близько 1 кг сухої суміші, після чого отриманий склад ретельно перемішається, а потім додається залишилася в упаковці суміш.
 3. За допомогою дриля зі спеціальною насадкою проводиться замішування розчину, в ході якого перевіряється однорідність складу.
 4. Після п'ятихвилинної перерви розчин перемішується ще раз.

Штукатурка стелі

Ход работы по штукатурке потолка

Нанесення готової штукатурки на стелю здійснюється з використанням металевого шпателя або терки, які, щоб уникнути прилипання розчину слід змочувати водою. Товщина шару робочої суміші повинна дещо перевищувати контрольну висоту встановлених вами маяків. При нанесенні розчину слід якомога щільніше притискувати інструмент до стелі, так щоб в масиві матеріалу не залишалося порожнеч.

При необхідності застосування для посилення штукатурки сітки вам потрібно розстелити її за місцем передбачуваного армування і за допомогою терки або шпателя із зусиллям притиснути до нанесеного шару.

Притиснення сітки слід проводити з таким зусиллям, щоб розчин продавлювався крізь її осередки.

Після фіксації сітки в товщі розчину можна приступати до нанесення наступного шару. Потім слід за допомогою правила прибрати надлишки штукатурки (як кажуть професіонали, «протягнути його по маяках»).

На заключному етапі робіт потрібно видалити пластини, закладені раніше між маяками, а решта борозни закласти тим же самим розчином. До поточних опоряджувальних робіт можна приступати тільки після повного висихання штукатурки.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик про процесі штукатурки стелі своїми руками.

Читайте також: