Як штукатурити кути стін

17.01.2021
7 134
Admin

Как штукатурить углы стен

 1. Вибір матеріалів
 2. Необхідний інструмент
 3. Штукатурка внутрішніх кутів
 4. Штукатурка зовнішніх кутів
 5. Відео

Причиною виникнення кривих кутів є неякісно виконана штукатурка. Якщо у вашій квартирі нерівні стіни і криві кути, то ви будете змушені виконати капітальний ремонт кімнат з вирівнюванням стін і кутів.

Звичайно, найкращий варіант - це вирівнювання не тільки стін, але і кутів. Криві кути можна вирівнювати по площині (по виступам) або по рівню. В залежності від подальшої обробки стін застосовують один чи інший спосіб. Якщо стіни будуть обклеєні шпалерами (особливо з вертикальними смугами або підбором малюнка), то кути варто вирівняти по рівню. Якщо ж планується фарбування стін або оздоблення декоративною штукатуркою, то можна вирівнювання кутів здійснювати по площині. Розглянемо докладніше, як штукатурити кути стін.

Вибір матеріалів

Для виконання штукатурних робіт бажано використовувати тільки якісні суміші перевірених виробників. Найбільш зручно працювати з гіпсовою штукатуркою (стартовою шпаклівкою). Вона дозволяє проводити вирівнювання досить тонкими шарами, без просаживания.

Гипсовая штукатурка

Для попередньої обробки стін вам також буде потрібно грунтовка глибокого проникнення. При виборі грунтовки варто віддати перевагу фірмі-виробнику гіпсової штукатурки.

Необхідний інструмент

Инструмент для штукатурки

Для проведення штукатурних робіт потрібно наступний інструмент:

 • відро;
 • дриль з віночком;
 • правило;
 • шпателі;
 • пирскавка;
 • терка;
 • наждачний папір.

Штукатурка внутрішніх кутів

Вирівнювання внутрішнього кута виконують шляхом виготовлення маяка безпосередньо в кутку, з подальшим затягуванням кута на ширину правила. Слід враховувати, що чим довше використовується правило, тим більш плавним і менш помітним буде перехід від внутрішнього кута до стіни.

Штукатурка внутренних углов

Перед виконанням вирівнювання кутів слід за допомогою правила оцінити загальну їх кривизну. Прикладаючи правило до кутів виявляються горбинки, виїмки та їх обводять олівцем, щоб у подальшому можна було зорієнтуватися в які місця і скільки наносити розчину.

Великі горби і виступи варто збити, щоб зменшити товщину наноситься шпаклівки.

Далі слід обробити поверхню кутів грунтовкою глибокого проникнення. Це дозволить зміцнити поверхню стін і забезпечить хорошу адгезію шпаклівки. Грунтування слід проводити на ширину більшу, ніж довжина використовуваного правила. Після повного висихання грунту можна приступати до виготовлення маяка в кутку.

Штукатурка углов стен

Маяк являє собою доріжку з підготовленої гіпсової штукатурки шириною 5 см. Для його виготовлення розлучається гіпсова суміш перемішується два рази (щоб домогтися повного зникнення грудочок). Далі суміш наноситься в кутку на стіну і вирівнюється правилом по вертикалі, формуючи рівну поверхню (в тому числі і по вертикалі). Досягнення рівної поверхні можна забезпечити з допомогою рівня і додаткових опорних точок для маяка (в якості опорних точок можна використовувати наявні виступи і вкручиваемые в стіну саморізи). В кутку сходяться дві стіни, тому потрібно виготовлення другого маяка на іншій стіні (після висихання першого маяка).

Работа правилом

Після висихання маяків можна виконати затягування стін за допомогою правила. В результаті важливо звести кут і стіну. Після нанесення шпаклівки на стіну (на довжину правила), слід встановити його одним кінцем на маяк, іншим - на стіну і потім виконати стягання надлишків. Щоб тонкі шари шпаклівки не рвалися, потрібно скористатися бризгалкі перед повторним стягуванням.

Будьте уважні при знятті шпаклівки з правила назад у відро. З боку маяка вона буде брудна і пересохла, тому її треба викинути, інакше вона зіпсує нормальний розчин (засохлі шматки будуть малювати борозни).

Работа по штукатурке углов

Для забивання подряпин і борозен можна нанести ще один тонкий шар (протягнути правилом після повного затвердіння штукатурки). Після чого потрібно почекати висихання нанесених шарів штукатурки і зашкурить поверхню.

Процес штукатурки внутрішніх кутів продемонструє відеоролик.

Штукатурка зовнішніх кутів

Перед штукатуркою зовнішніх кутів слід збити великі виступи і загрунтувати поверхню. Для забезпечення якісної штукатурки (щоб в процесі експлуатації зовнішній кут не обсипався і не руйнувався при випадкових ударах), як правило, використовують спеціальні кутові профілі - довгі перфоровані металеві рейки у формі куточків. Дані профілі легко ріжуться, тому вам не складе труднощів відрізати куточки необхідних розмірів.

Отштукатуривание внешних углов

Установка куточків, службовців маяками, проводиться на нанесений розчин, шляхом притискування. Слід видалити надлишки штукатурки і забезпечити за допомогою рівня вертикальність куточка в двох площинах. Після висихання штукатурки слід по черзі (з кожної сторони куточка) нанести і розрівняти основний шар. Далі потрібно витримати паузу, щоб штукатурка висохла, і виконати затірку кута шкіркою або будівельною сіткою. Даний спосіб дозволить вам виконати досить складну роботу швидко і якісно.

Штукатурные уголки

Правильно виконана штукатурка кутів додасть приміщенню правильну геометрію і створить передумови для його подальшої якісної обробки.

Відео

Цей сюжет присвячений штукатурці зовнішніх кутів.

Читайте також: