Як зняти натяжна стеля

17.01.2021
2 747
Admin

Как снять натяжной потолок

 1. Види стель і способи їх кріплення
 2. Інструмент для зняття стелі
 3. Технологія демонтажу стелі ПВХ
 4. Демонтаж безшовного тканинного стелі
 5. Відео

В даний час натяжні стелі міцно утримують провідні позиції на ринку сучасних оздоблювальних матеріалів і користуються великим попитом у вітчизняного покупця. Одночасно з цим при облаштуванні цього виду кімнатного декору мало хто замислюється над тим, як зняти натяжна стеля в разі крайньої необхідності, тим більше що на перший погляд він здається вічним і не потребують оновлення.

Натяжной потолок в комнате

Насправді ж потреба в демонтажі всієї натяжна конструкції виникає досить часто. Підставою для цього можуть бути наступні причини:

 • випадкове пошкодження полотна гострими предметами;
 • необхідність прокладки додаткових комунікацій;
 • бажання повністю змінити дизайн стелі.

Відразу ж варто обмовитися, що при монтажі навісних систем можуть використовуватися кілька видів кріпильних профілів, причому деякі з них дозволяють без праці замінювати полотно, в той час як з іншими доведеться добряче пововтузитися.

Види стель і способи їх кріплення

У відповідності з системою кріплення полотна всі відомі різновиди натяжних стель поділяються на такі види:

 • конструкції з гарпунным кріпленням;

Гарпунное крепление

 • стелі з кліпсовою кріпильної системою;

Клипсовое крепление

 • конструкції з кріпленням у вигляді штапика (клина).

Крепление с клином

Всі відомі на сьогодні натяжні системи (відповідно до використовуваної технології монтажу) діляться в свою чергу, на такі типи:

Так звані ПВХ - конструкції, що вимагають для свого демонтажу нагрівання стелі до температури порядку 700С., здійснюваного за допомогою теплової гармати (демонтаж полотен цього типу найзручніше вести, починаючи від кута кімнати по напрямку до середини стіни). У них використовується тільки гарпунна система кріплення.

Безшовні полотна з тканини, зручність яких полягає в тому, що вони не потребують нагріванні і використовують клипсовую систему кріплення. Демонтаж полотна при цьому починається від центральної частини стіни з подальшим зміщенням до кутів.

Інструмент для зняття стелі

Демонтувати стелі будь-якої конструкції зручніше всього в парі з помічником.

Необходимый инструмент

Для його проведення необхідно підготувати наступні інструменти:

 • Типовий штукатурний шпатель, має сточені кути.
 • Плоскогубці з нестандартним розміром робочих «губок».
 • Стандартний монтерский ніж.
 • Теплова гармата будь-якого типу.
 • Прищіпки великого розміру, які використовуються для підвішування плівки в ході демонтажу.

Порядок «розборки» натяжної стелі визначається типом його конструкції; при цьому демонтаж кожного з них (ПВХ стелю або безшовне полотно) має свої нюанси.

Технологія демонтажу стелі ПВХ

Технология демонтажа потолка ПВХ

Перед тим як зняти натяжна стеля вам слід прибрати з приміщення всі зайві предмети, а також захистити вікна ПВХ з допомогою термостійкою тканини. Після цього можна включити теплову гармату і приступити до розігріву приміщення. Подальший порядок дій залежить від типу кріплення, що використовується у вашій стельової конструкції.

В стелях з гарпунным кріпленням спочатку потрібно прибрати декоративну вставку, а потім за допомогою плоскогубців спробувати витягати полотно за гарпун.

Цю операцію рекомендується проводити вкрай обережно, щоб випадково не порвати матеріал.

Після витягування частини полотна його подальше витяг з багета можна робити вручну (надівши перш на руки рукавички). Витяг плівки при цьому завжди проводиться від кута до центру стіни приміщення. Після звільнення потрібної вам площі стелі ви можете перейти до планових робіт.

Разогрев пушкой

У разі штапікового кріплення відразу ж після видалення накладки необхідно вручну або за допомогою шпателя обережно відігнути алюмінієвий профіль, фіксуючий штапик. Скориставшись особливим пристосуванням з вигнутим кінцем, ви можете слідом за цим почати поступово витягувати штапик, намагаючись не пошкодити при цьому полотно і сам багет.

Полотно ПВХ

З клиновий системою кріплення полону все набагато простіше. Після видалення вставки необхідно вручну відігнути профіль і вивільнити клин, а потім і саме полотно. Успішність проведення всіх цих операцій в повній мірі залежить від неспішності й акуратності ваших дій.

Демонтаж безшовного тканинного стелі

Демонтаж тканевых потолков

Стелі цього класу у разі штапікового (клинового) кріплення демонтують точно так само, як полотна ПВХ. Різниця полягає лише в тому, що теплова гармата при цьому не використовується, а починати демонтаж слід від середини стіни із зсувом в кут.

Ще однією особливістю демонтажу полотен з клипсовыми багетами є те, що часткова заміна матеріалу при такому способі кріплення неможлива і вам доведеться знімати все полотно цілком.

В іншому випадку через невисоку надійності цього виду кріплень полотно просто може вискочити з-під кліпс, що неминуче спричинить за собою необхідність його заміни.

Відео

Якщо у вас трапилася форс-мажорна ситуація і вас затопили сусіди, то стеля зовсім необов'язково знімати. Що робити в таких випадках, розповість відеосюжет.

Читайте також: